Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft przegra tę generację, jeśli nie obniży ceny Xboksa One - twierdzi Michael Pachter

42 postów w tym temacie

Groteskowe tekściki PCtowców o wolności. Ci ludzie chyba nie zdają sobie sprawy, że wolność w ich przypadku praktycznie nie istnieje. Po pierwsze nie można sprzedać ŻADNEJ gry. Po drugie, dlaczego w grach na PC są cd-keye? Dlatego, że jest piractwo. Mody do gier? No, jeśli ktoś lubi grać z hackerami, to tak. A rzeczy kupione w dystrybucji elektronicznej w każdej chwili można Wam odłączyć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nowa generacja konsol jest prawdopodobnie ostatnią. Oczekujemy częstszych aktualizacji modeli zamiast nowych konsol. "
----------
Jeżeli jego słowa dobrze przetłumaczono, to jest po prostu debilem. Nie sądzę by ktoś pokusił się o sprzedaż konsoli znacząco odbiegającej parametrami technicznymi od jej wersji startowej.

"Sądzę też, że PC odnotuje wielki powrót - dodaje analityk."
----
PC już święci tryumfy - wśród gier przeglądarkowych i na facebooku - i raczej do tego się ograniczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2013 o 18:28, Kettger napisał:

Groteskowe tekściki PCtowców o wolności. Ci ludzie chyba nie zdają sobie sprawy, że wolność
w ich przypadku praktycznie nie istnieje. Po pierwsze nie można sprzedać ŻADNEJ gry.
Po drugie, dlaczego w grach na PC są cd-keye? Dlatego, że jest piractwo. Mody do gier?
No, jeśli ktoś lubi grać z hackerami, to tak. A rzeczy kupione w dystrybucji elektronicznej
w każdej chwili można Wam odłączyć. ;)


Zapomniales dodac ze wy macie GTA5, a my nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też nowe konsole nie pobiją wyniku starych. Ci co mówią, że poprawią rezulataty PS3 i X360 opierają się na tym, że sprzedaż na premierę była dużo lepsza. Prawda jest taka, że każdy zagorzały gracz konsolowy od razu się rzuci na nowe maszynki, a ci niedzielni, którzy kupują po paru latach raczej się nie zdecydują, bo na telefonach, tabletach mają już sporo dobrych gier. Za 5 lat to w telewizorach może być funkcja granie z chmury i nie trzeba będzie nawet konsoli czy tabletu do tego. Tylko pad jakiś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2013 o 16:29, Martius0 napisał:

> Ach ta żonglerka płytami, ach te wygodne pady, którymi pisze się magisterki, ach
te konsole.
Żonglerka? Gorzej jak 4 płyty z Baldurs Gate 2 lub Atlantis chyba nie będzie, co?

1998, 1999, zatrzymałeś się jakieś 14 lat temu, nadrób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ps4 ale na xklocka poczekam bo cena jest za wysoka 2600 zł tak cena to w zetsawie 2x pady 2 gry to tak a nie sama konsola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2013 o 18:28, Kettger napisał:

Po drugie, dlaczego w grach na PC są cd-keye? Dlatego, że jest piractwo.

Aby rozpoznać kopię gry na necie. Bez seriala każda kopia gry odpali multika. To się na siłę łapie pod piractwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2013 o 20:00, Mercuror napisał:

1998, 1999, zatrzymałeś się jakieś 14 lat temu, nadrób.

Moment to twój post dotyczył pc czy konsol? Te gry wymieniłem bo w tych duża ilość płyt była uciążliwa. Obecnie grając na konsoli i pc nie mam takiego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2013 o 16:29, Martius0 napisał:

Żonglerka? Gorzej jak 4 płyty z Baldurs Gate 2 lub Atlantis chyba nie będzie, co?


Jak już chciałeś pojechać po bandzie, to mogłeś się wysilić na przykładzie Phantasmagorii na 7 CD.

Ale jak już walnąłeś wtopę z 4 CD, to przypomnij sobie Final Fantasy VII na 4 CD na PS1.
Ups.

@Kettger

Dnia 06.12.2013 o 16:29, Martius0 napisał:

Po pierwsze nie można sprzedać ŻADNEJ gry.


Mogę bezproblemowo sprzedawać starsze pudełkowe tytuły.
A że tego nie uściśliłeś, twoja teoria legła z niesamowitym hukiem.

Dnia 06.12.2013 o 16:29, Martius0 napisał:

Po drugie, dlaczego w grach na PC są cd-keye? Dlatego, że jest piractwo.


Pomijając oczywisty fakt obecności nie-tak-małego piractwa na konsolach - konsolowe tytuły nie mają czasem swoich season pass codes? No właśnie.

Dnia 06.12.2013 o 16:29, Martius0 napisał:

Mody do gier? No, jeśli ktoś lubi grać z hackerami, to tak.


A od kiedy modowanie gier jest tylko do trybu online?! o_O

Dnia 06.12.2013 o 16:29, Martius0 napisał:

A rzeczy kupione w dystrybucji elektronicznej w każdej chwili można Wam odłączyć. ;)


Racja, bo przecież Xbox Live na pierwszym Xboxie jest wspierany do teraz.
A nie, czekaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ceny XBOX ONE nie są tak tragiczne bo gdy zobaczyłem że CoD Ghost na Ps 4 kosztuje 300zł to od razu wybiłem sobie z głowy kupno tej konsoli a 2000 zł to nie jest wysoka cena jak na konsolę nowej generacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2013 o 18:38, naczelnyk napisał:

"Nowa generacja konsol jest prawdopodobnie ostatnią. Oczekujemy częstszych aktualizacji
modeli zamiast nowych konsol. "
----------
Jeżeli jego słowa dobrze przetłumaczono, to jest po prostu debilem. Nie sądzę by ktoś
pokusił się o sprzedaż konsoli znacząco odbiegającej parametrami technicznymi od jej
wersji startowej.

"Sądzę też, że PC odnotuje wielki powrót - dodaje analityk."
----
PC już święci tryumfy - wśród gier przeglądarkowych i na facebooku - i raczej do tego
się ograniczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2013 o 21:22, Cygi napisał:

A od kiedy modowanie gier jest tylko do trybu online?! o_O



Aha, jeśli mówisz o grze tylko w singlu, to jak najbardziej PC. Większość osób odpala jednak częściej lub rzadziej tryb multi. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2013 o 18:28, Kettger napisał:

Groteskowe tekściki PCtowców o wolności.


Groteskowa, to jest walka niektórych użytkowników konsol z PC. Bijcie się na swoim podwórku. Kupujecie sklonowane skrzynki, to się o nich wypowiadajcie. Porównujcie grafikę, kłócicie się który pad jest wygodniejszy, jaki exclusive lepszy czy DLC tańsze. Lanie krwawych łez i sączenie jadu na forach w stosunku do PC, wypada co najmniej śmiesznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2013 o 21:22, Cygi napisał:

Ale jak już walnąłeś wtopę z 4 CD, to przypomnij sobie Final Fantasy VII na 4 CD na PS1.
Ups.

Ech, wymieniłem gry w które grałem. Z tymi dwoma tytułami nie miałem do czynienia osobiście. Dalej też nie wiem, czy autorowi posta chodziło o pc czy konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd się biorą te przewidywania że to już koniec konsol? Nie wydaje mi się że wszystkim konsolowcom zachciałoby się powrotu do PC, bo tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta konsola kosztuje teraz 499 dolców. Tak? 500 razy 3.05 zł to 1500zł. Dlaczego goła PS4 kosztuje w MediaM. prawie 1800 zł skoro miała kosztować 400 dolarów (1200 zł.) . Cena 399 dolarów dana przez sony jest ceną dla hipermarketów tak? Banda złodziei i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 00:32, Dariusvictour napisał:

Ta konsola kosztuje teraz 499 dolców. Tak? 500 razy 3.05 zł to 1500zł. Dlaczego goła
PS4 kosztuje w MediaM. prawie 1800 zł skoro miała kosztować 400 dolarów (1200 zł.) .
Cena 399 dolarów dana przez sony jest ceną dla hipermarketów tak? Banda złodziei i tyle.

Dolicz VAT. W juesej jest netto. Ale generalnie tak, banda złodzei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2013 o 22:00, Kettger napisał:

Większość osób odpala jednak częściej lub rzadziej tryb multi. ;]


Źródło.

Od razu mówię, że nie masz żadnego - tak jak ilość osób na serwerach danej gry można wytropić, tak wszystkich osób grających w singlu - nie masz szans.

Więc nie udowodnisz, że w online na modach siedzi więcej ludzi niż w singlu.

@Martius0

Phantasmagoria była podana jako lepszy przykład ilości CD niż BG2.

Potem obnażyłem twoje "gorzej niż na PC już na konsolach nie będzie" przypominając, że na konsolach też masz tytuły na nawet 4 CD.

Czy ta analiza ci wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 09:24, Cygi napisał:

Źródło.

Jeżeli chodzi o samo granie online i to, że większość graczy gra w niego a nie singla? Obadaj liczbę kont w grach F2P, zobacz TOP10 granych Steama ( http://store.steampowered.com/stats/), Xfire ( http://www.xfire.com/cms/stats) czy chociażby Raptr ( http://caas.raptr.com/raptrs-most-played-games-september-2013-grand-theft-auto-v-take-over/). Potem znajdź grę singlową, która sprzedała się w minimum 10 milionach egzemplarzy (podpowiem - kojarzę jedną: Skyrim. Więc tak, gry multi są popularniejsze od singlowych.

Dnia 07.12.2013 o 09:24, Cygi napisał:

Potem obnażyłem twoje "gorzej niż na PC już na konsolach nie będzie" przypominając, że
na konsolach też masz tytuły na nawet 4 CD.

Miałeś. W obu przypadkach gry zostały wydane w latach 90. Obecnie, jak siedzisz tylko na pudelkach, to na PC masz więcej tytułów, które są na więcej niż jednej płytce, bo na PC nikomu nie chce się kupować napędów Blu-Ray. Poza tym, nie wiem czy słyszeliście, ale na konsolach dystrybucja cyfrowa też istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować