Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Relacja na żywo z VGX 2013 - start o północy!

276 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2013 o 00:32, kesik93 napisał:

Tylko mnie uderzyła ta zmiana jak ta gala wygląda? Wcześniej chyba VGA odbywało się na
scenie z piszczącą widownią itp...


Dlatego przed chwila pytalem czy tak bedzie caly czas...wtedy byl Samuel Jackson i jakos to wygladalo, teraz czuje sie jakbym ogladal jakis tani program o grach na TVP1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwam tu po prostu grubą sałatę bo coś nie wierzę, żeby więcej osób głosowało za AC IV niż GTA V. Co do Tomb Raider to śmiałem się jak opowiadali jak "realistyczna" ma być Lara. No rzeczywiście załatwianie samej 500 starszych i silniejszych mężczyzn jest naprawdę realistycznie, Poza tym Tomb Raider jak w samej nazwie wskazuje jest o grobowcach i to rozległych nie tak jak w nowej części gdzie główny nacisk był nastawiony na strzelanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@trocz no właśnie w sumie 1szy raz live z VGX oglądam ale wydawało mi się że to z jakąś więjszą ''''oskarową'''' pompą jest to robione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2013 o 21:18, Alekde napisał:

A ja się nie zgadzam Oskary to jest relikt przeszłości gdzie kilkaset dziadków


Dziadków? Uogólniasz. Wielu aktorów czy filmowców otrzymało Oskara w wieku 30-kilku lat lub wcześniej. Ale wiek jest bez znaczenia - liczą się umiejętności, wrażliwość, spójna wizja, ciekawa interpretacja etc. Oskary to nagrody dla ludzi filmu, ale to same filmy są tak naprawdę gwiazdami tej uroczystości. Kreacje pań nie są czymś, co mnie do Oskarów przyciąga. Ergo w aspekcie nagród gry mają jeszcze spory dystans do nadrobienia. Grzechy główne w aspekcie merytorycznym:
- wątpliwe gremium nominujące i wyłaniające zwycięzców,
- wątpliwe kryteria wyboru tego gremium,
- nielogiczne, niespójne kategorie nagród,
- niejasne kryteria przyznawania nominacji,
- gry nieprawidłowo przyporządkowane do kategorii.
Generalnie nikt nie ma dobrego pomysłu na branżowe nagrody. Bez tego da się ani zbudować prestiżu, ani zorganizować interesującej ceremonii. I kółko się zamyka.

Dnia 07.12.2013 o 21:18, Alekde napisał:

daje oceny za film, pod słowem sztuka.


Ze sztuką i Oskarami też bywa różnie, zależy od roku (podobnie jest zresztą z Cannes czy innymi nagrodami). Tym niemniej niemal zawsze nominowane są filmy, które z jakichś powodów warto obejrzeć. Już sama nominacja jest sporym wyróżnieniem.

Dnia 07.12.2013 o 21:18, Alekde napisał:

Obecnie to gry są sztuką, są prawdziwą immersją, tylko że dziadki nie są z tej epoki. VGX idzie dobrą drogą.


Wszystkie gry są tworami kultury, ale do sztuki w całości zaliczyłbym zaledwie kilka pozycji. Reszta to rzemiosło z przebłyskami geniuszu w niektórych aspektach. Z filmami jest zresztą podobnie, ale różnica tkwi w skali i proporcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Donkey Kong fajny, ale Nintendo ma szansę pokazać coś większemu gronie osób, fanów Xboxa i Playstation a oni pokazują starego Konga żywcem wyciągniętego z Wii? Tak oni chcą zdobyć nowych graczy!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować