Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

VGX: Wiedźmin 3: Dziki Gon oczarowuje w nowym materiale

77 postów w tym temacie

Dnia 09.12.2013 o 18:38, Arcling napisał:

Cóż, jeżeli się trochę obcina koszta na betatestach,


Niewystarczająco długie testy to jedno, ale chodziło mi o to, że żadna firma nie będzie produkować gry 6 lat, bo nie wyszłaby na swoje. Skrócone debuggowanie wynika najczęściej z dwóch rzeczy:
- kiepska sytuacja finansowa,
- chory deadline, który ustala wydawca najczęściej w oderwaniu od deweloperskich realiów,

W przypadku W3 nie ma już wydawcy nad głową (CDPR ma podpisane umowy dystrybucyjne), więc nie będą mieli usprawiedliwienia. A jak będzie zobaczymy. Kto chce bezbłędnej gry, to poczeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2013 o 18:54, dark_master napisał:

może teraz, jak grałem zaraz po premierze miałem wrazenie że bardziej przeszkadzają niż
pomagają.

Grałem zaraz po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nikt na tym czacie nie czytał dokładnie Wiedzmina, ( spoiler ) zgadzam się z początku dziki gon przedstawiany byl jako upior , a raczej rydwan pełen szkieletów ,ale prawdziwą jego postacią

Spoiler

były starożytne elfy , które tepneły się do innego świata , stary nawiedzały. Niestety nie mogły wracać na dłuższe okresy czasu, kto czytał to wie co chcieli zrobic. Niestety dalsze wiadomosci sa mi nie znane bo w gry nie grałem. Mimo to najwidoczniej pragną zemsty i w jakiś sposób pojawili się. Wracając do poczatku byli oni tak naprawdę bardzo opancerzonym i posiadającym wielkie umiejętności magiczne odziałami elfów.

Mam nadzieje , że nie rypłem gafy więc pocztek bierzcie z przymrożeniem oka xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam poważne zastrzeżenia do samego modelu Geralta. Wygląda po prostu dziwnie. Jakiś taki strasznie cienki i długi ;) W dodatku sam wygląd zbroi itp. też kiepski. Mam nadzieję że coś się poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2013 o 23:31, kris090 napisał:

Mam poważne zastrzeżenia do samego modelu Geralta. Wygląda po prostu dziwnie. Jakiś taki
strasznie cienki i długi ;) W dodatku sam wygląd zbroi itp. też kiepski. Mam nadzieję
że coś się poprawi

do premiery mnóstwo czasu. przypomnij sobie, jak tragicznie Geralt wyglądał w pierwszych materiałach z drugiej części. typowy pretty boy. pewnie jeszcze nie mieli czasu na dopracowanie modeli na sto procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2013 o 15:00, Stefan_Skellen napisał:

Polska wersja trailera o niebo lepsza od angielskiej. ;)

Ciężko to stwierdzić biorąc pod uwagę że w obu są zaledwie 3 głosy, z czego jeden wypowiada dwa krótkie słowa.

Mi się na ten przykład znacznie bardziej podobał angielski. Król Gonu ma znacznie mroczniejszy głos, bardziej przerażający. W Polskim miałem wrażenie jakbym słuchał dziadka opowiadającego dzieciakom straszną historyjkę na dobranoc, a nie potężnego adwersarza który przypłynął by palić i rabować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2013 o 16:04, SirGracz napisał:

Co nie zmienia faktu że Polska wersja językowa całościowo będzie bardziej klimatyczna
od angielskiej, oczywiście dla nas.

Całościowo to może nie. O ile większa część głosów głównych postaci była dobra, to niektóre z nich (np. Triss w polskiej wersji jest beznadziejna) i większość pobocznych reprezentowała już niestety poziom typowy dla polskich dubbingów. Zbyt wiele głosów pobocznych też się powtarzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2013 o 16:43, Arcling napisał:

(np. Triss w polskiej wersji jest beznadziejna)

Oj, mogło być o wiele gorzej. Jak i lepiej, fakt, ale cieszmy się, że Asia Jabłczyńska skupia się na promowaniu Zumby na Kinecta, a nie na dubbingowaniu bardziej ambitnych gier ;)

Aktualnie gram w Wiedźmina 2 po angielsku i to na konsoli. O ile przeniesienie sterowania Geraltem na pada wyszło znakomicie, o tyle anglojęzyczni gracze nawet nie zdają sobie sprawy ile tracą słuchając swoich aktorów. Pan Rozenek odwala jednak kawał dobrej roboty w budowaniu klimatu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2013 o 16:43, Arcling napisał:

> Co nie zmienia faktu że Polska wersja językowa całościowo będzie bardziej klimatyczna

> od angielskiej, oczywiście dla nas.
Całościowo to może nie.


Oczywiście że będzie. Udźwiękowienie to nie tylko aktorzy, ale również język. Angielski Witcher jest znacznie uboższy stylistycznie w porównaniu do angielskiego odpowiednika, z czego większość polskich graczy sobie nie zdaje sprawy. Już pomijam fakt, że Doug Cockle odgrywa Geralta tak, jakby tenże był znudzonym piekarnikiem elektrycznym, a nie najemnym zabójcą potworów.

Dnia 10.12.2013 o 16:43, Arcling napisał:

O ile większa część głosów głównych postaci była dobra, to niektóre
z nich (np. Triss w polskiej wersji jest beznadziejna)


Triss, czyli Agnieszka Kunikowska, zrobiła duży postęp w porównaniu do W1. Jest w miarę. W W2 najgorsza była Saskia, którą grała serialowa gwiazdka - ona nie powinna była się zdarzyć, jest po prostu koszmarna. 2-3 zdania i zaczynają zęby boleć. Drewno do entej potęgi, hiperpoprawność i co tam jeszcze.

Dnia 10.12.2013 o 16:43, Arcling napisał:

i większość pobocznych reprezentowała już niestety poziom typowy dla polskich dubbingów. Zbyt wiele głosów pobocznych też się powtarzało.


Przesadzasz. Owszem, głosy się powtarzają, bo muszą się powtarzać - nikt nie najmie 100-osobowej ekipy aktorskiej (o ile wiem, aktorów było chyba 50, czy coś koło tego), bo by poszedł z torbami, ale jest pod tym względem w porządku. Nie jakoś wybitnie, ale wystarczająco znośnie. Generalnie polskie udźwiękowienie Wiedźminów mocno odstaje od typowego krajowego dubbingu właśnie dlatego, że dubbingiem nie jest. Wersja angielska w wielu miejscach jest kiepawa, co tu dużo mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2013 o 22:02, Vojtas napisał:

Udźwiękowienie to nie tylko aktorzy, ale również język. Angielski
Witcher jest znacznie uboższy stylistycznie w porównaniu do angielskiego odpowiednika


Miało być oczywiście "w porównaniu do polskiego odpowiednika". ;) Ech, krótki czas edycji dobija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tak z ręką na sercu to komu podobał się system walki w dwójce ? Batmanowi i Asassinowi
> do pięt nie dorastał. Za dużo chaosu w walce. Ale czekam i pewnie kupię też trójkę.

Jak dla mnie to w W2 jest dużo bardziej wymagający system walk. W Bat i AC było mi za łatwo, a przy W2 się naprawdę musiałem namęczyć :)
I nie mówię tutaj o normalu czy casual ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować