Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

VGX: Wiedźmin 3: Dziki Gon oczarowuje w nowym materiale

77 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2013 o 10:29, Dariusvictour napisał:

Tak z ręką na sercu to komu podobał się system walki w dwójce ? Batmanowi i Asassinowi
do pięt nie dorastał. Za dużo chaosu w walce. Ale czekam i pewnie kupię też trójkę.

Mnie się bardzo podobał. Trudny i wymagający, ale dawał satysfakcję. Walka z Batmana jest świetna, ale przy dużej ilości przeciwników, natomiast w Wiedźminie już przy dwóch trzeba było się postarać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie podobało mi się. grafika jest niesamowita, ale klimat był jak w każdej grze fantasy. nie tego po Wiedźminie oczekuję. już druga część miała z tym problem i wygląda na to, że trzecia idzie jeszcze dalej w amerykanizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> i w sumie mógłbym na tym zakończyć mój komentarz, ale ponieważ braci moderatorskiej się
> to nie spodoba - z ochami to może poczekajmy czy uda im się zrobić coś więcej niż kulawa
> sierota po i tak już kulawym skyrim, bo gęby pełne frazesów to oni zawsze mają, tylko
> potem nawet głupiej fabuły nie umieją ogarnąć by miała jakąkolwiek ciągłość (że wspomnę
> króla gonu z jedynki który był upiorem choć z sagi wynika że nie powinien, a teraz wraca
> i znowu jest elfem - zresztą za ten ostatni motyw to nawet sapkowskiemu never forgive
> never forget).

Czytałem sagę dość dawno ale wyraźnie pamiętam że Dziki Gon pojawiał się w naszym świecie jako "upiór" duchowa reprezentacja, więc nie wiem czego czepiasz się w jedynce, tym bardziej, że cała "walka" z Dzikim Gonem w jedynce, odbywa się w wizji więc mógł być tam przedstawiony nawet jako różowy żelkowy miś Haribo.

Jeśli miał bym się czepiać Dzikiego Gonu to czepiał bym się tego w trailerze trójki a szczególnie tego statku z Piratów z Karaibów, choć bardzo prawdopodobne, że trailer zmontowano z całkowicie niezależnych wątków fabuły i statek nie ma nic wspólnego z Gonem.

Do ludzi którzy twierdzą że CDPR nic nie pokazało w tym trailerze, powiem że samo pokazanie tego wielkiego miasta powinno im wystarczyć bo tak dużego miasta w RPGu z taką grafiką jeszcze nie było.

"Multi-Region Open World" według mnie oznacza, że poszczególne regiony będą różniły się "klimatem" będzie kawałek regionu górskiego, stepów, lasów może nawet pustyni, a nie będzie to Open World stworzone z Ctrl-C, Ctrl-V jak w Skyrimie czyli 95% obszaru to śnieg + kawałek bagien.


PS Co do tego zwycięzcy VGXa wymienię trzy tytuły:
- Division , grafika powala jeszcze nie było tak pięknie wyglądającej gry
- Dying Light , najlepsza prezentacja fajny gameplay no i prezentujący nie był spięty jak baranie jaja i poprawny politycznie jak reszta
- No Mans Sky , zapowiada się naprawdę kosmiczna gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Obawiam się tylko o ten napis: "Multi-Region Open World". Pozwala nam się domyślać że
> świat znów będzie podzielony na regiony czyli nie taki Open World. Oby nie było tak jak
> w dwójce że po opuszczeniu danego regionu nie można do niego wrócić

Bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> tylko jedną postać (nota bene, nijak nie pasującą do uniwersum, bardziej rpzypominającą
> Saurona z (filmowego) Władcy Pierścieni.

Jakiego saurona??(co za heretyk)
Człowieku NOT EVEN CLOSE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tak z ręką na sercu to komu podobał się system walki w dwójce ? Batmanowi i Asassinowi
> do pięt nie dorastał. Za dużo chaosu w walce.

Wiesz na czym polega walka w AC i Batmanie? Na eliminowaniu wystawiających się przeciwników. W Wiedźminie nie ma lekko i przeciwnik nie będzie czekał aż jego kompa zostanie pokazowo zamordowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2013 o 12:34, aTF-KUDLaTY666 napisał:

Szkło leciało pięknie *.* Novigrad też niczego sobie(no bo cóż za inne miasto takie wielkie?)
Co do muzyki to do Percivala podobnie pobrzmiewa : )


No proszę, dobrze skojarzyłem, dla tych co muzyki by chcieli posłuchać z trailera: Percival - Sargon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2013 o 13:40, FirenEx napisał:

Wiesz na czym polega walka w AC i Batmanie? Na eliminowaniu wystawiających się przeciwników.
W Wiedźminie nie ma lekko i przeciwnik nie będzie czekał aż jego kompa zostanie pokazowo
zamordowany.


A na czym polegał system walki w W2? Na turlaniu się :D Nie, system walki w Batmanach jest naprawdę fantastycznie zrobiony, nikt nie czeka w kolejce, przeciwnicy potrafią atakować nawet w trzech naraz, rzucają przedmiotami itp. Co do AC się zgodzę, otwarta walka z przeciwnikami to najgorsza część rozgrywki, ale też większość misji premiuje ciche zabijanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2013 o 09:28, Tenebrael napisał:

Oglądałem galę na żywo, i jak dla mnie materiał z Wiedźmina był
chyba njawiększym rozczarowaniem całego VGX.


Dla mnie odwrotnie odwrotnie: materiał z W3 był najjaśniejszym punktem VGX (obok Broken Age), a cała reszta ssała pałkę przez duże S. Samego siebie przeszedł prowadzący, który swoimi tekstami pogrzebał możliwość ponownego występu w przyszłym roku. Nawet Keighley był miejscami zażenowany, jego miny były po prostu bezcenne. :D

Dnia 08.12.2013 o 09:28, Tenebrael napisał:

Sama gra prezentuje się oczywiście wybornie, tu nie mam zastrzeżeń. Ale co
oni na tym klipie tak na prawdę pokazalili? REDzi już od jakichś 2 tygodni robili szum,
zapowiadali, by oglądać, bo co to oni nie pokażą. Że będzie "mięso", że gameplay.


E? Napisali tylko, że będzie gameplay trailer. Nic więcej. Nie było żadnej mowy o osobnej prezentacji lub 3-minutowym filmiku. Ja również czuję niedosyt (bo wygląda to bardzo miodnie), ale było to dokładnie to, co zapowiadano. Ani śladu CGI, wszystko na silniku - fragment jakiejś cutsceny musiał się pojawić, by osadzić trailer w jakimś kontekście, jak na grę z fabułą przystało.

Dnia 08.12.2013 o 09:28, Tenebrael napisał:

A potem gameplay. Całe... bo ja wiem? 5 sekund?
A na nim absolutnie NIC, czego byśmy wcześniej nie widzieli, tylko nieco inne ujęcia.
Geralt jedzie na koniu przez pola (wcześniej były lasy). Geralt idzie przez wioskę (wcześniej
przez misateczko).


Jest nowe. Novigrad, ujęcie z wiatrakiem, walka w karczmie, jatka na ulicy, fragment walki z potworem. Krótko, ale zawsze coś.

Dnia 08.12.2013 o 09:28, Tenebrael napisał:

Geralt siecze potworki (sekundę - wcześniej też siekł, tylko nieco
inne potworki). Żadnych nowych mechanizmów, żadnych ciekawych smaczków.


Widać już nową futrzaną technologię i odcinaną rękę. :)

Dnia 08.12.2013 o 09:28, Tenebrael napisał:

zupełnie nie ma się czym podniecać, bo nie pokazali kompletnie nic.


Jak ktoś się spodziewał nie wiadomo czego, to nie dziwota że jest rozczarowany. Do premiery zostało jeszcze wiele miesięcy (obstawiam, że jakieś 8-9) - wczesne nakręcanie dużego hype''u byłoby dużym błędem. Druga sprawa, że minuta była po prostu uzgodniona z producentem VGX. Czas antenowy trzeba wykupić. No i po trzecie - prezes mówił, że duży fragment gameplayu zostanie pokazany publicznie dopiero w pierwszym kwartale 2014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2013 o 13:18, Jsatrzab napisał:

Czytałem sagę dość dawno ale wyraźnie pamiętam że Dziki Gon pojawiał się w naszym świecie
jako "upiór" duchowa reprezentacja

Mam podobne wspomnienia, mimo że sagę również czytałem lata temu. Z tego co pamiętam to upiór znany chociażby z pierwszego Wiedźmina jest zwykłym awatarem "prawdziwego", namacalnego Króla Gonu, który z pochodzenia faktycznie jest elfem. Ale po lekturze książek miałem o Gonie zupełnie inne, bardziej tajemnicze i przerażające wyobrażenie. Zjawy przelatujące na nocnym niebie, strach przed nieznanym itp. Już w Wiedźminie na PC zszokowało mnie to, że można klepnąć Króla Gonu mieczem po kasku. W W3 wygląda na to, że będzie go można najzwyczajniej w świecie pociąć na kawałki niczym byle Topielca... Sam nie wiem czy mi się to podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.12.2013 o 13:18, Jsatrzab napisał:

Czytałem sagę dość dawno ale wyraźnie pamiętam że Dziki Gon pojawiał się w naszym świecie
jako "upiór" duchowa reprezentacja, więc nie wiem czego czepiasz się w jedynce, tym bardziej,
że cała "walka" z Dzikim Gonem w jedynce, odbywa się w wizji więc mógł być tam przedstawiony
nawet jako różowy żelkowy miś Haribo.

jak mówiłem, we''ll see. I tak na pewno będą retconnować, bo nie wyobrażam sobie by na czele armi sauronów stał kościotrup z drzewem na głowie z jedynki

Dnia 08.12.2013 o 13:18, Jsatrzab napisał:

Do ludzi którzy twierdzą że CDPR nic nie pokazało w tym trailerze, powiem że samo pokazanie
tego wielkiego miasta powinno im wystarczyć bo tak dużego miasta w RPGu z taką grafiką
jeszcze nie było.

To samo możnaby powiedzieć o zamku z prologu W2, "w RPGu jeszcze tak dużego nie było", a potem zwiedziliśmy jedną ścianę murów i kilka małych lokacji w środku. Miasto to sobie mogą trzepnąć nawet po horyzont, pytanie ile z tego znajdzie się w grze. że wspomnę tylko przedpremierowe ujęcia geralta przeskakującego nad płotkami i innymi małymi przeszkodami, a co do gry nie trafiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.12.2013 o 12:11, Madoc napisał:

natomiast w Wiedźminie już przy dwóch
trzeba było się postarać.

pogromca potworów, rzeźnik z blaviken, męczy się i poci przy byle dwóch patałachach.. o ta, wiedźmin pełną gębą. Gra grą, ale W2 robi to źle, zwłaszcza jak zmusza nas byśmy 90% walki spędzili na turlaniu się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2013 o 13:18, Jsatrzab napisał:

(...) samo pokazanie
tego wielkiego miasta powinno im wystarczyć bo tak dużego miasta w RPGu z taką grafiką
jeszcze nie było.

Samo pokazanie to nic, bo widać je jedynie z oddali. Tylko ile z tego miasta będzie można naprawdę zwiedzić, a ile pozostanie tłem.

Mnie bardziej ciekawi, co zrobią w sprawie inwazji Nilfgaardu, bo obok tytułowego Dzikiego Gonu to również będzie główny wątek, a przynajmniej na to wskazuje zakończenie dwójki. Mam też wrażenie, że wyborów z dwójki nie ogarną, biorąc pod uwagę różne rezultaty zakończenia, bo to by musiałaby wychodzić praktycznie inna gra. Pewnie wobec inwazji Nilfgaardu Temeria tak czy inaczej cała zostanie zajęta, trochę zmienionych dialogów i już wychodzi prosty sposób na "konsekwencje" wyborów.

Fabuła dwójki już moim zdaniem nie była taka znowu dobra. Słabsza od jedynki. Mechanika za to za bardzo poszła w kierunku gier akcji. O ile wyrzucenie mechaniki ze zmienianiem 3 stylów walki uważam za dobrą decyzję, to wrzucanie durnych QTE i osłabienie Geralta już nie. Walki zmieniły się w festyn przewrotów, bo inaczej 2-4 ciosy i po Geralcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2013 o 16:27, Arcling napisał:

Mam też wrażenie, że wyborów z dwójki nie ogarną, biorąc pod uwagę różne rezultaty zakończenia,
bo to by musiałaby wychodzić praktycznie inna gra. Pewnie wobec inwazji Nilfgaardu Temeria
tak czy inaczej cała zostanie zajęta, trochę zmienionych dialogów i już wychodzi prosty
sposób na "konsekwencje" wyborów.


Przynajmniej nie trąbią jak jedna firma z Kanady, jak to nasze wybory zmienią świat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy, jak widać, mieli troszkę za duże oczekiwania co do tego materiału. I trochę to rozumiem, ale zamiast narzekać, powinniśmy się cieszyć. Wiedźmin pod koniec VGX! Poza tym, do premiery mamy jeszcze troche, więc jestem pewien, że CDPR pokaże nam jakiś gameplay, ale nie wszystko na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2013 o 16:39, NeroNarmeril napisał:

Przynajmniej nie trąbią jak jedna firma z Kanady, jak to nasze wybory zmienią świat...

O tym też mówili, aczkolwiek mniej niż tamta firma. Był nawet jakiś czas temu tutaj news z wypowiedzią jednego z twórców o konsekwencjach wyborów w trzeciej części, że będą odczuwalne po długim czasie gry. Podobnie zachwalano wybory ścieżek z dwójki (co było średnio udane, bo takie rozwiązanie czyniło jedno przejście gry krótszym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować