Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect 4 - o grze usłyszymy w przyszłym roku. Prawdopodobnie

19 postów w tym temacie

Zobaczymy jak wyjdzie ME bez Sheparda, to jeden z koni pociągowych produkcji w końcu.
Jako wielki fan uniwersum jestem na tak, odliczam dni i czekam na każde info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od tego jak wykorzystają potencjał tego uniwersum. ME bez Sheparda, Żniwiarzy i (miejmy nadzieję) Ceberusa ma sens, tylko muszą się wyplątać jakoś z tego nieszczęsnego zakończenia z trójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już się uprą na sequel, to imho jedynym rozwiązaniem jest wybiegnięcie spoooooro w przyszłość, co by jakoś ujednolicić tę końcówkę (wiem, że ludzie się burzą że ich decyzje nie mają znaczenia, ale przy propozycjach sequelu jakoś nie mają oporów przed marginalizacją zakończenia trójki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze zakonczenie trojki bylo glupie pod kazdym wzgledem. Moga wyjsc w przyszlosc co mi nie pasuje...
Moga tez kontynuowac swiat pozostawiony bez Sheparda tak jakby nic sie nie stalo lub co jest najsensowniejsze cofnac sie w przeszlosc i zapomniec o tym niefortunnym zakonczeniu.
Np rebelie kroganskie albo wojna pierwszego kontaktu.
Osobiscie bardzo chcialbym zobaczyc jakis wiekszy watek dotyczacy Trawersu Attykanskiego uwazam ze jest to niezwykle ciekawe miejsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem... od jakiegoś czasu informacje o nowych grach od Bioware w ogóle mnie nie jarają. Ostatnia naprawdę dobra produkcja to w mojej opinii DA:O... Później było już tylko źle (DA2, SW), albo co najwyżej jako-tako (ME3 - gra totalnie bez szału moim zdaniem)...
Dlatego też na nowego DA wcale nie czekam...
Cóż, może jednak czymś zaskoczą, oby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszy okres na osadzenie fabuły gry to czas, w którym Shepard był przywracany do żywych przez Cerberusa. Mamy ludzi w radzie - więc mają już jakieś znaczenie, społeczność nic nie wie o Żniwiarzach - oficjalnie Suweren był wielkim statkiem Gethów - największe pole do popisu jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2013 o 11:39, L33T napisał:

I co ma się dziać w tym okresie tak z ciekawości ? Jak chcesz złączyć ME 1 i ME 2 umieszczając
część nr 4 ?


Historia ma być niezwiązana z Shepardem, Normandią i Żniwiarzami, ma to być odrębna opowieść - tak przynajmniej piszą we wszelkich zapowiedziach i plotkach. Więc dobrym okresem będzie ten, w którym Shepard na chwilę zniknął z areny dziejów - świat przecież nie umarł wraz z nim i można umieścić tam jakąś opowieść o przygodach załogi jakiegoś statku.

Pozostałe rozwiązania, czyli
1. Akcja po wydarzeniach z 3 - odpada z oczywistych względów.
2. Akcja przed wydarzeniami z 1 - też niby można tu coś osadzić, ale ludzkość wtedy nie była jakimś ważnym graczem i dopiero dorabiała się swojej pozycji i ciężej będzie tu skomponować historię, w której nasza postać będzie decydować o losach galaktyki.

Oczywiście opieram to na założeniu wyczytanym z jednej z plotek - głównym bohaterem nadal ma być człowiek i gra będzie dalej trzymać się konwencji, w której podejmujemy niby kluczowe dla świata decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2013 o 11:56, Strange101 napisał:

Historia ma być niezwiązana z Shepardem, Normandią i Żniwiarzami, ma to być odrębna
opowieść - tak przynajmniej piszą we wszelkich zapowiedziach i plotkach. Więc dobrym
okresem będzie ten, w którym Shepard na chwilę zniknął z areny dziejów - świat przecież
nie umarł wraz z nim i można umieścić tam jakąś opowieść o przygodach załogi jakiegoś
statku.

Problem: Musi stanowić podstawę pod część nr 2 tak czy inaczej bo będzie zawierała istotne dla świata zmiany.

Dnia 10.12.2013 o 11:56, Strange101 napisał:

Pozostałe rozwiązania, czyli
1. Akcja po wydarzeniach z 3 - odpada z oczywistych względów.

Owszem.

Dnia 10.12.2013 o 11:56, Strange101 napisał:

2. Akcja przed wydarzeniami z 1 - też niby można tu coś osadzić, ale ludzkość wtedy nie
była jakimś ważnym graczem i dopiero dorabiała się swojej pozycji i ciężej będzie tu
skomponować historię, w której nasza postać będzie decydować o losach galaktyki.

Czemu ? Wojna pierwszego kontaktu stanowi dobry materiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2013 o 12:03, L33T napisał:

Problem: Musi stanowić podstawę pod część nr 2 tak czy inaczej bo będzie zawierała istotne
dla świata zmiany.


Czy ja wiem? Fabułę tej śmiesznej komórkowej gierki (za dużo nie powiem, bo nie grałem), która rozgrywała się w tym okresie i też niby miała jakieś znaczenie, zbyto dwoma zdaniami. Niewiele było powiedziane o tym okresie, Shepard nie dopytywał zbyt mocno, no może oprócz tych porwań kolonii - sądzę, że dałoby się tam coś wcisnąć nie rozwalając całej linii czasu uniwersum.

Dnia 10.12.2013 o 12:03, L33T napisał:

Czemu ? Wojna pierwszego kontaktu stanowi dobry materiał.


Też na początku o tym myślałem - ale to raczej oznacza brak obcych w załodze, a sądzę, że to odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2013 o 12:03, L33T napisał:

Czemu ? Wojna pierwszego kontaktu stanowi dobry materiał.


''Wojna'' to za duże pojęcie. To po prostu była seria potyczek między ludźmi a turianami (z czego ci drudzy nawet tego za wojnę nie uznawali, tylko za ''incydent''). Były co prawda zamiary na wojnę międzyplanetarną, ale Rada Cytadeli zainterweniowała i na tym się skończyło. Jedyne, co z tej wojny było znaczące, to okupacja Shanxi, ale imho to za mało na grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować