Zaloguj się, aby obserwować  
Myszasty

Nasze najpiękniejsze screeny z gier - podzielmy się z innymi

278 postów w tym temacie

Na pewno większość z Was podczas gry trafia na miejsca lub sytuacje, które zatrzymane w czasie mogłyby konkurować z dziełami najlepszych pejzażystów, czy portrecistów. Zapewne równie wielu wciska wtedy odpowiedni przycisk i uwiecznia taki moment. Cóż jednak z tego, skoro potem ten najpiękniejszy screen na świecie zalega gdzieś w mrocznym miejscu dysku, nigdy nie mogąc być podziwianym przez szerokie masy grające miast i wsi.

I właśnie dlatego postanowiłem stworzyć ten wątek. Po to, by każdy mógł się pochwalić najlepszymi, najdoskonalszymi i najpiękniejszymi zrzutami ekranu, jakie kiedykolwiek widział świat.

Zasady są proste:

Wrzucamy maksymalnie trzy screeny w jednym poście

Staramy się unikać więcej niż trzech postów z rzędu dla tego samego tytułu – przecież nikt nie lubi spamu

Opisujemy screeny – obowiązkowo tytuł gry, można też oczywiście nazwać pojedynczy obrazek, dodać informację o specyfikacji komputera, programie wykorzystanym do wykonania zrzutu etc.

Jeśli wrzucamy screena z gry z modami graficznymi, staramy się podać ich nazwy i link do źródła – niechaj inni też się nacieszą, a twórca moda cieszy zasłużoną sławą

Wrzucamy nieedytowane screeny – wykluczone są jakiekolwiek zabawy z retuszem, czy choćby korekcją barw w programach do obróbki graficznej, kadrowanie i podobne działania. Dopuszczalne jest oczywiście wyłączenie elementów interfejsu gry, jeśli posiada ona taką opcję. Możliwe jest również wrzucanie screenów, które są fotografiami wykonanymi w grze, jeśli posiada ona takowy tryb.

Obrazki mogą pochodzić zarówno z konsol, jak i komputerów - ze względu na jakość przyjmijmy jednak, że minimum stanowi rozdzielczość 720p

Wrzucamy jedynie oryginalne, własne screeny – sami wiecie, jak najprościej nazwać podpisywanie się pod czyimiś dokonaniami, a w sieci wszystko da się wytropić i zdemaskować. A wtedy obciach na całego

Unikamy zrzutów ekranu, które mogą zawierać spoilery - spoilerowanie grozi karą administracyjną, ostracyzmem na forum, a przy każdym spoilerze umiera mały kotek

Ze względu na najlepszy stosunek jakości do rozmiaru, polecam stosowanie formatu .png – najlepiej wykonać zrzut w formacie bezstratnym (np. bmp), a następnie przekonwertować go do .png

Starajcie się też pamiętać o najważniejszej zasadzie. Bawimy się tutaj w tworzenie obrazów z gier, a nie tylko popisujemy posiadanym sprzętem i detalami na ultra. Warto więc trzy razy zastanowić się nad tym, czy nasz screen faktycznie wart jest pokazania. Czasami kilka refleksów świetlnych na kloszu tylnych lamp sportowego wózka będzie ciekawsze, niż epicka scena batalistyczna.

No to do dzieła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł. Zawsze lubiłem popatrzeć na fajnie wykonane screenshoty. :) Zarzucę paroma ulubionymi z mojej kolekcji.

1) Wings of Prey - Spitfire polujący wśród chmur.
2) Fallout 3 - Krajobraz po apokalipsie. Niektórzy uważają go za przygnębiający widok, ale ja dostrzegam w nim tylko piękno. :)
3) Medieval II Total War - Krzyżowcy w szyku na kilka sekund przed atakiem szarżujących przeciwników (wybaczcie, ale już nie pamiętam kogo ja tam wycinałem w pień).

20131210145049

20131210145101

20131210145108

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2013 o 15:02, lis_23 napisał:

Zmodowany Skyrim sprzed półtora roku:


Znowu czegoś nie doczytałeś? Jeszcze raz przyłapię, że czegoś nie doczytałeś i będzie degrad ze sporym bonusem. Skoro jest mowa o maksymalnie trzech screenach to proszę wklejać maksymalnie trzy screeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że te głupie forum ogranicza wrzucanie do dwóch mega. Najłatwiej przekonwertować w paincie na jpeg.

Metro Last Light. Ta gra to istny graficzny majstersztyk (nie tylko graficzny zresztą...) Screeny prawdopodobnie wykorzystam do autorskiej recenzji.

20131210150834

20131210151039

20131210151101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podzielę :) Sniper Ghost Warrior 2 Chociaż rozgrywka nie jest idealna, a fabuła słaba, to ładnych widoków chyba nie można jej odmówić ;)

20131210151905

20131210151911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry:
- Need For Speed Carbon (drift w kanionie, nawyższe detale i piękna żółta corvetta)
- Splinter Cell Teoria Chaosu (niestety najniższe detale)
- FarCry (najwyższe detale i piękny krajobraz jak na grę z 2004 roku)

Sprzęt: AMD Athlon XP 2400+ (2.00 GHz), 1.50 GB RAM, Nvidia GeForce FX5600XT

Nieedytowane Screeny

20131210172740

20131210172744

20131210172748

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dam 2 pejzażyki.
Lodowiec z Alice: Madness Returns
Stawek z Far Cry 2
Nieedytowane oczywiście.
Ale nie ma to tamto, robienie tapet to nie jest to co zadymki lubią najbardziej. Ważniejsza jest akcja. Niestety najlepsze moje zrzuty pochodzą z czasów gdy niepodzielnie królowała rozdzielczość 800x600, więc sporo się nie kwalifikuje. Z tych bardziej "dzisiejszych" dam na razie jeden (żeby się zmieścić w limicie).
Walka z siodła z piaskowym smokiem z Two Worlds

PS Oficjalnie stwierdzam, że zalecenie by użć formatu png, jest z kosmosu wzięte: jeden screen zajmuje 1,5 MB (patrz. tapeta z Far Cry 2), więc ni ma bata by wstawić 3 w jednym poście. Dlatego pozwolę sobie dać niskoskompresowane JPG-i.

20131210184313

20131210184349

20131210184533

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głęboka historia w trzech obrazkach.

Bohaterem jest cleric z Hexena.

Regulamin nie zabrania dyskutować na temat screenów, tak? Jeśli nie, to ostatni mój post na tym forum.

20131210195914

20131210195929

20131210195946

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyszperałem też jakieś całkiem przyzwoite screeny SW:TORa.

P.S.
Pardon za 4 screeny w poście z X-Comem, przeoczyłem, ze limit miał być na max 3.

20131210204229

20131210204233

20131210204237

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Contrast - urocza, mała gierka. Ciekawe dobranie barw w całej grze i ogólny pomysł.
Killzone Shadow Fall - krążyłam wokół tego drzewa z 5 minut. Niestety ;) nie udało mi się uchwycić żadnej niedoskonałości, z każdej strony wygląda przegenialnie, tak jak cała gra.
Assassin''s Creed 4: Black Flag - urzekł mnie ten widok :)

Screeny zrzucone z PS4 na Twittera za pomocą opcji Share. Niestety straciły przy tym sporo jakości, na żywo wygląda o wiele lepiej.

20131211182259

20131211182315

20131211182329

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RAGE - chyba w żadnej grze tak często nie robiłem zrzutów ekranu. Tytuł dość kontrowersyjny, mi osobiście bardzo przypadł do gustu. Ustawienia grafiki były wysokie, ale niewymaxowane.

BTW - koniecznie zróbcie coś z tym limitem 2mb...

20131211224746

20131211224751

20131211224758

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować