Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"Gramik 2013", czyli wybory Gramowiczów roku i najlepszych wpisów gramsajtowych - głosowanie

46 postów w tym temacie

Nie wiem czy jest taka potrzeba, aby ujawniać takie rzeczy. Potem może komuś zrobić się przykro, że dostał tylko jeden głos, drugiemu że jeden głos zabrakło, a trzeciemu że w ogóle nie dostał żadnego.

Jedyne co mogę powiedzieć to to, że było wiele głosów pojedynczych i z dwa przypadki, gdzie czekaliśmy do końca aby się wyjaśniło czy będzie wyjątek i będzie siedmiu nominowanych ;)

Inna sprawa to to, że jest to przetarcie w kwestii wyborów po pewnej przerwie i jest to też w pewnym sensie mały test tego, czy społeczność chce w ogóle wziąć w takiej zabawie udział. Jak na razie widać pomysł się przyjął, a całkiem spore zainteresowanie nawet mnie zaskoczyło. Oczywiście zawsze mogłoby być wszystkiego więcej: kategorii, nominowanych, nagród i tak dalej. Narzekać można, nawet trzeba niekiedy.

Więc jedyne co teraz można zrobić to rozwinąć, modernizować i zaproponować w następnym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2013 o 15:35, Muradin_07 napisał:

Nie wiem czy jest taka potrzeba, aby ujawniać takie rzeczy. Potem może komuś zrobić się
przykro, że dostał tylko jeden głos, drugiemu że jeden głos zabrakło, a trzeciemu że
w ogóle nie dostał żadnego.


Lubię znać wszelkiego typu informacje dodatkowe, ale jak nie da rady, to trudno. ;(

Dnia 14.12.2013 o 15:35, Muradin_07 napisał:

Jedyne co mogę powiedzieć to to, że było wiele głosów pojedynczych i z dwa przypadki,
gdzie czekaliśmy do końca aby się wyjaśniło czy będzie wyjątek i będzie siedmiu nominowanych
;)


Emocje były. ;D

Dnia 14.12.2013 o 15:35, Muradin_07 napisał:

Inna sprawa to to, że jest to przetarcie w kwestii wyborów po pewnej przerwie i jest
to też w pewnym sensie mały test tego, czy społeczność chce w ogóle wziąć w takiej zabawie
udział. Jak na razie widać pomysł się przyjął, a całkiem spore zainteresowanie nawet
mnie zaskoczyło. Oczywiście zawsze mogłoby być wszystkiego więcej: kategorii, nominowanych,
nagród i tak dalej. Narzekać można, nawet trzeba niekiedy.


Frekwencja to największy problem. Skoro twierdzisz, że była spora z przesyłem nominacji, to pewnie będzie jeszcze większa w samym głosowaniu.
Marudzenie mogłeś sobie podarować. ;)

Dnia 14.12.2013 o 15:35, Muradin_07 napisał:

Więc jedyne co teraz można zrobić to rozwinąć, modernizować i zaproponować w następnym
roku :)


Tegoroczne wybory przyniosą wiele doświadczenia do kolejnych edycji. Czy będą to dobre czy złe nauki, okaże się już w sumie niedługo.


A tak w ogóle, to zostały przedsięwzięte jakieś środki zapobiegawcze, możliwej do wybuchnięcia "pladze multikont"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2013 o 18:50, Kakarotto napisał:

Lubię znać wszelkiego typu informacje dodatkowe, ale jak nie da rady, to trudno. ;(

Ja też lubię... dlatego postanowiłem, że od następnego roku będę starał się więcej czasu poświęcać statystykom dla nerdów w podsumowaniach. Głównie jako ciekawostka: takie podsumowania ile wpisów pojawiło się miesięcznie, ile komenatrzy etc. :D

Dnia 14.12.2013 o 18:50, Kakarotto napisał:

Emocje były. ;D

To prawda i mam nadzieję, że jak otrzymam wszystkie wyniki na koniec to zobaczę "wow, tego się nie spodziewałem" :D

Dnia 14.12.2013 o 18:50, Kakarotto napisał:

Frekwencja to największy problem. Skoro twierdzisz, że była spora z przesyłem nominacji,
to pewnie będzie jeszcze większa w samym głosowaniu.
Marudzenie mogłeś sobie podarować. ;)

Była spora jak na warunki, które teraz są na gramie i to, że jest to powrót po latach. Co do samego głosowania to już jest całkiem spore zainteresowanie, więc jest wszystko na plus i tak trzymać! :D

Dnia 14.12.2013 o 18:50, Kakarotto napisał:

Tegoroczne wybory przyniosą wiele doświadczenia do kolejnych edycji. Czy będą to dobre
czy złe nauki, okaże się już w sumie niedługo.

Ja to mam nadzieję, że w następnym roku udałoby się zrobić jakiś plebiscyt na najciekawsze layout. Ale wtedy Zoso miałby bana na robienie layoutów innym Gramowiczom, a on to tak lubi robić :3

Dnia 14.12.2013 o 18:50, Kakarotto napisał:

A tak w ogóle, to zostały przedsięwzięte jakieś środki zapobiegawcze, możliwej do wybuchnięcia
"pladze multikont"?

Na pewno można oddać tylko jeden głos. Wiem, bo sprawdzałem nawet dzisiaj dla pewności. Natomiast powiem tak - jeżeli ktoś chce, aby na niego głosowano to ma do tego święte prawo i nikt mu tego nie zabroni. Ja uważam, że osoby nominowane w stu procentach na te nominacje zasłużyły i nie ma nominacji, o których niektórzy mówili... Że ktoś powiedzmy nie udziela się na forum, a ma nagrodę Fair Play czy coś takiego. Tak więc kto by nie wygrał i tak w pełni zasłuży na zwycięstwo. A tak naprawdę chodzi tutaj też jak wcześniej wspomniałem o dobrą zabawę, integrację i zachęcenie do działania w społeczności gramowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2013 o 13:53, Dotson napisał:

Dlaczego nie ma Wojmana w kategorii Fair Play? Podobno ktoś go zgłaszał. Meh... A tak
bardzo chciałem oddać mu swój głos.


Tylu was jest w tym waszym przedszkolu, takie towarzystwo macie, a nie potraficie zorganizować wystarczającej liczby osób, by przepchnąć Wojmana do drugiej tury. Zabawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A były jakieś zabawne/odjechane argumentacje nominacji? Może choć tyle dałoby się upublicznić, bez podawania kto o kim. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy odjechanych nie było nominacji. Często podawanymi argumentacjami były te za ciekawą treść gramsajta, że spodobała się jakaś seria wpisów, czy w przypadku nominacji związanych z forum to były za dyskusje w danych tematach.

Od w przypadku Akne było kilka razy padało przy nominacji pytanie związane z byciem "zielonym" wcześniej i czy ta będzie się liczyć ona do głosowania. Jak widać liczy się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To miło, że na świecie istnieje przynajmniej jedna taka osoba, która uznawała moją twórczość za coś wartościowego lub chociaż za coś, z czego sobie można zadrwić (co również jest wyróżnieniem) poprzez tę nominację. Nie widzę jednak jej sensu, skoro mój gramsajt nie zawiera obecnie żadnych treści, a ja zrezygnowałem z bycia częścią tej społeczności. Jeśli to możliwe, to proszę o usunięcie mojego nicka. Oszczędzi to energii, którą użytkownicy normalnie poświęciliby na insynuacje, że Ostrowiak głosuje na mnie ze stu kont - albo lepiej, że sam tak robię. I przy okazji być może uchowa OHOHO, starą, hehe, gwardę prawdziwych i pełnowartościowych użytkowników od dysonansu poznawczego i oburzenia, no bo będzie wśród nominowanych jedna mniej nazwa, której nie rozpoznają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to nie była jedna osoba ;)

I tutaj także zrodził się mały problem, bo o ile było kilka nominacji "widmo", to jeżeli ktoś istnieje na gramie i dostał odpowiednią ilość głosów to nominowany był. Więc będziesz musiał przeżyć tą nominację do 5 stycznia. A co do treści to właśnie ogólnie nominacje uzasadniane były tak, że właśnie pomimo tego, iż treści nie ma została ona zapamiętana przez czytelników. Więc to chyba dobrze ;D

BTW: Ostrowiak, Demagol - Pamiętamy, 2013 [*]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2013 o 19:06, theZoSo napisał:

Tylu was jest w tym waszym przedszkolu, takie towarzystwo macie, a nie potraficie
zorganizować wystarczającej liczby osób, by przepchnąć Wojmana do drugiej tury. Zabawne.


Ale o co Ci chodzi Zoso? Do żadnej konspiracyjnej grupy elitarnych szyderców nie należę. Dostałem tylko informację że ktoś nominował Wojmana do kategorii Fair Play, więc pomyślałem że byłoby śmiesznie jeśliby wygrał.
Gdyby mi zależało to sam bym go zgłosił, a tego nie zrobiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2013 o 19:06, Muradin_07 napisał:

Ja też lubię... dlatego postanowiłem, że od następnego roku będę starał się więcej czasu
poświęcać statystykom dla nerdów w podsumowaniach. Głównie jako ciekawostka: takie podsumowania
ile wpisów pojawiło się miesięcznie, ile komenatrzy etc. :D


O tak, więcej statystyk! Mam wrażenie, że Gramstaty to ja głównie odwiedzam ;) Pewnie takie zboczenie związane ze studiami statystycznymi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Po prostu kilku osobników już się pytało o to samo na stimie, teraz Ty tutaj... zupełnie, jakbyście oczekiwali jakichś efektów.

Tak czy owak, Muradin już napisał co i jak z Wojmanowym zgłoszeniem wyszło, więc luzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2013 o 19:06, Muradin_07 napisał:

Ja też lubię... dlatego postanowiłem, że od następnego roku będę starał się więcej czasu
poświęcać statystykom dla nerdów w podsumowaniach. Głównie jako ciekawostka: takie podsumowania
ile wpisów pojawiło się miesięcznie, ile komenatrzy etc. :D


Statystyki są "fajne". ;)

Dnia 14.12.2013 o 19:06, Muradin_07 napisał:

To prawda i mam nadzieję, że jak otrzymam wszystkie wyniki na koniec to zobaczę "wow,
tego się nie spodziewałem" :D


Zapewne nikt się tego nie będzie spodziewać. Tysiące głosów. :P

Dnia 14.12.2013 o 19:06, Muradin_07 napisał:

Była spora jak na warunki, które teraz są na gramie i to, że jest to powrót po latach.


Widocznie ludzie czekali na ten powrót. Stara gwardia jest na posterunku, a młoda gwardia jest żądna igrzysk. ;)

Dnia 14.12.2013 o 19:06, Muradin_07 napisał:

Co do samego głosowania to już jest całkiem spore zainteresowanie, więc jest wszystko
na plus i tak trzymać! :D


Podwieszenie "wyborczego" tematu na głównej stronie forum, mogłoby to zainteresowanie utrzymać dłużej na wysokim poziomie.

Dnia 14.12.2013 o 19:06, Muradin_07 napisał:

Ja to mam nadzieję, że w następnym roku udałoby się zrobić jakiś plebiscyt na najciekawsze
layout. Ale wtedy Zoso miałby bana na robienie layoutów innym Gramowiczom, a on to tak
lubi robić :3


Był już kiedyś taki cykl konkursów. Kolejna reaktywacja? ;)

Dnia 14.12.2013 o 19:06, Muradin_07 napisał:

Na pewno można oddać tylko jeden głos. Wiem, bo sprawdzałem nawet dzisiaj dla pewności.


Tak. Jedno konto, jeden głos.

Dnia 14.12.2013 o 19:06, Muradin_07 napisał:

Natomiast powiem tak - jeżeli ktoś chce, aby na niego głosowano to ma do tego święte
prawo i nikt mu tego nie zabroni. Ja uważam, że osoby nominowane w stu procentach na
te nominacje zasłużyły i nie ma nominacji, o których niektórzy mówili... Że ktoś powiedzmy
nie udziela się na forum, a ma nagrodę Fair Play czy coś takiego. Tak więc kto by nie
wygrał i tak w pełni zasłuży na zwycięstwo. A tak naprawdę chodzi tutaj też jak wcześniej
wspomniałem o dobrą zabawę, integrację i zachęcenie do działania w społeczności gramowej
:)


W mojej ocenie, nominowani są godni swoich nominacji (ja chyba też :D) i zagłosują na nich ci, którzy ich lubią czy uważają za godnych głosów, to oczywiste, ale multikonta=multigłosy, a to chyba uczciwe nie będzie.

Nie wiem, jak to będzie, ale co tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2013 o 19:06, Muradin_07 napisał:

Ja to mam nadzieję, że w następnym roku udałoby się zrobić jakiś plebiscyt na najciekawsze
layout. Ale wtedy Zoso miałby bana na robienie layoutów innym Gramowiczom, a on to tak
lubi robić :3


Na GSach 2.0 przez pewien czas byłaby szansa dla innych, zanim sam zdążyłbym wszystko ogarnąć ;]
Tylko... no właśnie - GSy 2.0...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2013 o 17:37, Kakarotto napisał:

Widocznie ludzie czekali na ten powrót. Stara gwardia jest na posterunku, a młoda gwardia
jest żądna igrzysk. ;)


Dlatego mam nadzieję, że młoda gwardia będzie starać się, aby w następnym roku np. zainteresować wszystkich swoimi tekstami. Chociaż jak już widać puka ona do drzwi :D

Dnia 15.12.2013 o 17:37, Kakarotto napisał:

Podwieszenie "wyborczego" tematu na głównej stronie forum, mogłoby to zainteresowanie
utrzymać dłużej na wysokim poziomie.

To muszę tylko poprosić moderatorów o podmianę newsów w temacie już podpiętym.

Dnia 15.12.2013 o 17:37, Kakarotto napisał:

Był już kiedyś taki cykl konkursów. Kolejna reaktywacja? ;)

No jeżeli pojawi się pewne grono nowych layoutowiczów to jak najbardziej. Tylko już raz to reaktywowaliśmy i wyszło tak naprawdę średnio :/

Dnia 15.12.2013 o 17:37, Kakarotto napisał:

W mojej ocenie, nominowani są godni swoich nominacji (ja chyba też :D) i zagłosują na
nich ci, którzy ich lubią czy uważają za godnych głosów, to oczywiste, ale multikonta=multigłosy,
a to chyba uczciwe nie będzie.

Nie wiem, jak to będzie, ale co tam.

Wiesz nie mnie to to już oceniać. Tylko potem powinien sobie szczerze powiedzieć czy liczy się to, aby nieuczciwie wygrać, czy to aby sprawdzić się w tym wszystkim i potraktować to jako zabawę.

@ZoSo - Ty już zrobiłeś GSa 1.999999(9) i no... :D Więc zrób teraz 2.0 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2013 o 17:55, Muradin_07 napisał:

@ZoSo - Ty już zrobiłeś GSa 1.999999(9) i no... :D Więc zrób teraz 2.0 :D


1.999999(9) = 1.(9)
niech: x = 1.(9) <=> 10x = 19.(9) <=> 10x - x = 19.(9) - 1.(9) <=> 9x = 18.0 <=> x = 2.0 <=> 1.(9)=2.0 <=> 1.999999(9) = 2.0

Muradinę, zdecyduj się, Zoso zrobił już GSa 2.0 czy dopiero ma zrobić? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2013 o 17:55, Muradin_07 napisał:

> Podwieszenie "wyborczego" tematu na głównej stronie forum, mogłoby to zainteresowanie
> utrzymać dłużej na wysokim poziomie.
To muszę tylko poprosić moderatorów o podmianę newsów w temacie już podpiętym.

A nie lepiej podwiesić ten temat, a odpiąć tamten ogólny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest nieskończone dziewięć. Zrobić to zrobił - coś z tego, co jest teraz. Miało być GSem 2.0 by ZoSo, a tutaj taki fejl :D

@Manwe: to znaczy wiesz co... ja ogólnie myślałem, aby cała dyskusja toczyła się właśnie w tym temacie. Ewentualnie może ktoś będzie chciał wziąć i zachęcić wszystkich do głosowania? Kto wie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2013 o 18:20, Muradin_07 napisał:

To jest nieskończone dziewięć. Zrobić to zrobił - coś z tego, co jest teraz. Miało być
GSem 2.0 by ZoSo, a tutaj taki fejl :D


No tak, dlatego udowodniłem, że 1.9999999999999999999999999....=1.(9)=2.0 :P
Matematyka to podły troll jest, wiem....

A ZoSiełowi przyznać trzeba, że do wyciskania z GramSajtów ostatnich potów talent ma, aż strach pomyśleć, co będzie robił jak (jeżeli) już wejdzie ich nowa wersja...

.................

Co do samych wyborów: cóż, życzę wszystkim powodzenia. Składy są ciekawe, acz brakuje mi tu nominacji zarówno dla ZoSa, jak i Muradina- rozumiem jednak, że to kwestia tego, iż jako organizatorzy nie mogą oni startować w plebiscycie. Szkoda. Tym niemniej, mam nadzieję, że wszystko się uda, a zwyciężą ci, którzy najbardziej na to zasługują (czyt. ci, na których ja zagłosuję!^^).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2013 o 18:31, Thrandir napisał:

A ZoSiełowi przyznać trzeba, że do wyciskania z GramSajtów ostatnich potów talent ma,
aż strach pomyśleć, co będzie robił jak (jeżeli) już wejdzie ich nowa wersja...

Będzie to wielki test umiejętności zosiełskich. Jak dobrze, że ja tego problemu nie mam :3

Dnia 15.12.2013 o 18:31, Thrandir napisał:

Co do samych wyborów: cóż, życzę wszystkim powodzenia. Składy są ciekawe, acz brakuje
mi tu nominacji zarówno dla ZoSa, jak i Muradina- rozumiem jednak, że to kwestia tego,
iż jako organizatorzy nie mogą oni startować w plebiscycie. Szkoda. Tym niemniej, mam
nadzieję, że wszystko się uda, a zwyciężą ci, którzy najbardziej na to zasługują (czyt.
ci, na których ja zagłosuję!^^).

Co do nominacji - po prostu ustaliliśmy, że tak będzie najsprawiedliwiej, bo przecież to organizujemy. Nie żebym się od razu spodziewał tony nominacji, ale zawsze tak jest i było przy różnych konkursach. Jakby to wyglądało jakby sobie organizatorzy nagrody wręczali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2013 o 18:36, Muradin_07 napisał:

Co do nominacji - po prostu ustaliliśmy, że tak będzie najsprawiedliwiej, bo przecież
to organizujemy. Nie żebym się od razu spodziewał tony nominacji, ale zawsze tak jest
i było przy różnych konkursach. Jakby to wyglądało jakby sobie organizatorzy nagrody
wręczali :D


Moim zdaniem jest to właściwe postępowanie :D W każdym razie i tak zostaniecie zapamiętani przez forumową brać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować