Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

FIFA 14 (PS4) - recenzja

12 postów w tym temacie

jak dla mnie jest to duży krok na przód jeżeli chodzi o gry piłkarskie. Silnik i fizyka po prostu robią różnicę, którą widać (czego nie można było powiedzieć o różnicach np. pomiędzy 12tką, 13tką i 14tką na PS3 - gdzie różnice polegały głównie na zmianie tempa gry i dodaniu nowych trybów rozgrywki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"FIFA 14 to ładna gra. Przeskok względem edycji na PS3, Xboksa 360 i PC widać na pierwszy rzut oka. I choć trudno wymienić jeden decydujący o tym aspekt, to całokształt zmian i nowych bajerów graficznych robi spore wrażenie."

Gdyby wyciąć z tego zdania PC to pełna zgoda. Niestety, ale porównywanie wersji PC z całą resztą pod względem grafiki mija się z celem, bo wersja na PC wygląda dużo lepiej niż na PS4 (pomijam fałdujące się koszulki - btw. to chyba jedyna różnica w szczegółowości). W PS4 kuleje przede wszystkim AA, a raczej jego zbyt mała ilość. Tekstury też nie są tak ostre jak na piecu. Mam obie wersje, a gram na PC, bo jakoś nie mogę przeboleć kiepskiej (w porównaniu do PC) grafiki. Za bardzo przyzwyczaiłem się do grania na Ultra w FullHD i teraz po prostu odbieram gry na PS4 nieco inaczej niż ktoś kto przesiadł się z X360/PS3 na PS4/X1. Tam to wiadomo, że przeskok jest masakryczny, ale w drugą, tę lepszą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "FIFA 14 to ładna gra. Przeskok względem edycji na PS3, Xboksa 360 i PC widać na pierwszy
> rzut oka. I choć trudno wymienić jeden decydujący o tym aspekt, to całokształt zmian
> i nowych bajerów graficznych robi spore wrażenie."
>
> Gdyby wyciąć z tego zdania PC to pełna zgoda. Niestety, ale porównywanie wersji PC z
> całą resztą pod względem grafiki mija się z celem, bo wersja na PC wygląda dużo lepiej
> niż na PS4 (pomijam fałdujące się koszulki - btw. to chyba jedyna różnica w szczegółowości).
> W PS4 kuleje przede wszystkim AA, a raczej jego zbyt mała ilość. Tekstury też nie są
> tak ostre jak na piecu. Mam obie wersje, a gram na PC, bo jakoś nie mogę przeboleć kiepskiej
> (w porównaniu do PC) grafiki. Za bardzo przyzwyczaiłem się do grania na Ultra w FullHD
> i teraz po prostu odbieram gry na PS4 nieco inaczej niż ktoś kto przesiadł się z X360/PS3
> na PS4/X1. Tam to wiadomo, że przeskok jest masakryczny, ale w drugą, tę lepszą stronę.
Chodziło pewnie o nowy silnik Ignite... Którego na PC nie ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy kontakt z FIFĄ14 na PS4 wprawił mnie w szok.Bynajmniej nie graficzny a taki, w którym musiałem się uczyć grać praktycznie od nowa. Jak dla mnie gra różni się od F14 na PS3 o hektar z małym okładem. W mojej opinii zdecydowanie warto się przesiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"zbyt skuteczne są strzały z R1"

Czyli niby techniczne?Jak dla mnie wlasnie nieraz powinny byc duzo bardziej skuteczne zwlaszcza zza pola karnego,przynajmniej w przypadku topowych zawodnikow ktorzy najczesciej tak strzelaja,a w grze wyglada to komicznie.

Czyli co wiara w EA SPORTS ze za rok bedzie lepiej?Jak co roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to zawyżona ocena... Dobrze znam Fifę, jestem z nią od 07 ;-), Dodam również,że jestem szczęśliwym posiadaczem PS4 i FIFY14 na tą konsolę i przyznam,że gra ładnie wygląda,ale "nic" poza tym. Śpieszę więc z wyjaśnieniem..: niedoróbki, nierealistyczne animacje oraz maaaaaasa błędów powodują Chaos. Jest to pomieszana 13 z 14 oraz next-gen''owym silnikiem... Trzeba pamiętać o tym,że nie wolno oceniać gry na 8/9 bo wydało ją Ea.

KRÓTKO PODSUMOWUJĄC:
FIFA 14 nie kładzie na kolana ale widać postęp w lepszą stronę ;-) Wg, mnie najlepszą fifą była 13, która udowodniła siłę tej gry, Sądzę więc, że 7.5 to najsprawiedliwsza ocena. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze stwierdzenie, że otrzymaliśmy nowy silnik graficzny jest mocno na wyrost.
Ta gra wygląda jak podrasowana 13''ka (miałem wersję na X360) z kilkoma dodatkowymi animacjami i wyższą roździelczością tesktur.. nic poza tym.

Grafika kuleje i to bardzo - Panowie z EA chyba opuścili zajęcia z oświetlenia i cieni,
Gra wygląda bardzo "plastikowo", w każdym miejscu stadionu identyczny poziom oświetlenia tak jakby źródła światła były wszędzie... jak chcecie zobaczyć o czym mówię wystarczy spojrzeć na grafikę w PES14.. tam oświetlenie z reflektorów robi wrażenie a cała grafika sprawia wrażenie bardzo bliskie realizmowi.
Tutaj jest wręcz śmieszne - na planach pokazujących cały stadion widać słupy światła które światła w ogole nie przypominają - jakby wklejone nieruchome białe wielokąty.

Sama rozgrywka też pozostawia wiele do życzenia:
Od kilku lat nie poprawiono rzutów rożnych - wszystkie wyglądają jak przez kalkę a prawdopodobieństwo strzelenia bramki głową jest nierealistycznie wysokie.
Na forum EA są już dziesiątki wątków, w których gracze skarżą się na ten element.
Nowe elementy rozgrywki reklamowane przed premierą także się nie sprawdzają np. osłanianie piłki - jest totalnie bezużyteczne i nie działa - jest więc tylko nic nie wnoszącą nową animacją.
Warto też wspomnieć o tym jak wersja na next gen została ogołocona z trybów rozgrywki - nie znajdziemy tutaj np. opcji rozegrania turnieju.

Od wielu lat nie widziałem na forach EA takiej ilości jadu wypluwanego na tą grę przez graczy. Oceny społeczności dla tej gry wahają się koło 6.5 ...recenzencji redakcyjni dają za to 8.5 a nawet 9 - ciekawe skąd taka rozbieżność, czyżby oprócz wszelkich możliwych licencji EA wykupiło także przychylność serwisów ?

Moja ocena 5.5/10 - Na ps4 gram w NBA , w FIFĘ coraz mniej, jak mam ochotę na piłkę przesiadam się na PC''ta i gram w PES.

PS. jestem z FIFĄ Co roku od edycji FIFA Soccer 96 i wg. mnie tegoroczna edycja na next gen jest jedą z najsłabszych produkcji w historii serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że nie mówisz o najnowszym PES, bo to dopiero bubel. I choć zawsze byłem fanem właśnie PESa, w najnowszego się po prostu nie da grać, stąd moja przesiadka na Fifę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby fifa np 16 była naj gorszom grom pod słońcem i tak e games zarobi więcej niz np respawn play games na titanfal . Z wiadomych pszyczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować