• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Krzysiek12233

Potrzebuje pomocy z komputerem

Pytanie

Witam wszystkich, mam nowy komputer, lecz czasem moj komputer wyłącza sie bez powodu , i nie da sie go włączyć przez jakies 10 min , potem znowu działa swietnie przez 1-2 godziny i znowu reset , nie wiem co sie z nim dzieje , komputer był kupowany z 4 miesiące temu , był na win xp myślałem ze to problem ze starym oprogramowaniem dlatego kupiłem win7 i problem niestety nadal jest . komputer nie jest zaśmiecony , mam 80% wolnej pamięci . mam antywirusa , nie wiem co moze byc przyczyną , dziekuje za przeczytanie prosze o jakiekolwiek propozycje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

34 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 23.12.2013 o 11:36, Krzysiek12233 napisał:

czasem moj komputer wyłącza sie bez powodu
, i nie da sie go włączyć przez jakies 10 min

Na moje oko to coś nie tak z kompem. Skoro ci się wyłącza, to prawdopodobnie coś się przegrzewa. Mi też się kiedyś wyłączał samoczynnie, a im było cieplej tym szybciej. Bywały chwile, że nie pochodził nawet 1 minuty. Rozwiązaniem okazało się przełożenie kości pamięci, ale to raczej ci nie pomoże. Zainstaluj jakiś program do mierzenia temperatury i zobacz co się tam dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.12.2013 o 12:54, Karanthir666 napisał:

> czasem moj komputer wyłącza sie bez powodu
> , i nie da sie go włączyć przez jakies 10 min
Na moje oko to coś nie tak z kompem. Skoro ci się wyłącza, to prawdopodobnie coś się
przegrzewa. Mi też się kiedyś wyłączał samoczynnie, a im było cieplej tym szybciej. Bywały
chwile, że nie pochodził nawet 1 minuty. Rozwiązaniem okazało się przełożenie kości pamięci,
ale to raczej ci nie pomoże. Zainstaluj jakiś program do mierzenia temperatury i zobacz
co się tam dzieje.


Dzięki za jakies rady, ale co dalej?Zainstalowałem juz speedfan do mierzenia temp. ale w czym to moze mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.12.2013 o 14:02, Krzysiek12233 napisał:

Dzięki za jakies rady, ale co dalej?Zainstalowałem juz speedfan do mierzenia temp. ale
w czym to moze mi pomóc?

W tym, że będziesz wiedział, który komponent (jeżeli w ogóle) się przegrzewa.
Ja jeszcze sprawdziłbym zasilacz. Jaki to dokładnie model i jakie są pozostałe komponenty komputera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie ma prostego rozwiązania. Skoro masz nowy komputer, to znaczy, że masz jeszcze stary. Ja bym zaczął od zasilacza. Wymienił na ten ze starego i zobaczył jak pochodzi.

A ze speedfana możesz przecież zobaczyć jak zmieniają się temperatury na poszczególnych komponentach w trakcie działania: http://zapytaj.onet.pl/Category/001,003/2,16744554,Temperatury_komputera_jakie_powinny_byc__Poradnik.html
Tu masz mniej więcej jakie powinny być temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.12.2013 o 11:36, Krzysiek12233 napisał:

/cięcie


A może po prostu jest brudny? Masz jakiegoś zwierzaka, który gubi dużą ilość sierści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może nie wszystko jasno napisałem. Komputera starego nie mam, ponieważ wszystkie częsci starego zostały sprzedane w serwisie w którym kupowałem nowy, dzieki czemu była niższa cena. Moje temperatury są całkiem w normie. Zwierząt w domu nie mam.Komputer czyszcze mniej wiecej raz na 3 tygodnie, komputer co ciekawe wyłącza sie tylko gdy gram w jakiekolwiek gry, kiedy oglądam filmy, czy pobieram coś, nie wyłącza mi się a przynajmniej tego nie zauważyłem. Komputer zazwyczaj wyłącza sie 30min-godzina po włączeniu potem spokojnie 3-4 godziny bez problemu chodzi. Duzym problemem jest to ze po wyłączeniu przez 10 min nie mozna go właczyć. mam nadzieje ze dodatkowe info pomoze wam znaleśc rozwiązanie. Serdecznie dziękuje za każdy post i próbę pomocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Brzmi jak potencjalny problem z zasilaniem. Masz uziemienie w gniazdku? Jak obudowa się elektryzuje (skacze iskra jak jej dotykasz) mogą być tego powikłania. Nie znam się dokładnie dlaczego, ale tak też może być. Doświadczyłem kiedyś czegoś podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.12.2013 o 18:36, Karanthir666 napisał:

Wiele porad a nikt nie pomyślał o jednym (ja też). Może niech kolega najpierw napisze
jakiego ma kompa i przy jakich grach mu się komputer wyłacza?

A no fakt. Najpierw podstawowe info :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Puki co mogę napisać jedynie że jest procesor i5 , cztero-rdzieniowy, karta graficzna Nvidia dzwiękowa z resztą też wszystkie sterowniki pobrane , zazwyczaj wyłącza się przy Sniper elite v2 i League of legends,w inne gry nie gram. chociaż przy Sniper elite wyłącza się dużo częściej. Jeśli chcecie wszystko o moim kompie to jutro moge napisać. Dziś już zmęczony jestem nie chce mi sie szukać gdzie reszte znajde.( zainstalowałem 3 dni temu win 7 i jeszcze nie potrafie się z nią obchodzic zbytnio. zmieniłem oprogramowanie gdyż myślałem ze komp sie wyłącza ze względu na wirus, ale teraz wiem ze z kompem jest cos nie tak :). Serdecznie dziękuje za wszystkie posty i pomoc, wiele to dla mnie znaczy :) wesołych swiąt ludziska!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeszcze moge dodać ze procesor AMD FX(tm) -4100 Quad- core processor 3.6 GHz. I chyba problemem też jest że mam ram 8 GB a dostępne jest 3.25 , nie wiem co z tym zrobić i moj komp jest 64 bitowy a system 32 bitowy.I co najgorsze komputer zaczął się wyłączać bez powodu nawet poza grami . ;/ chyba będe musiał isc do specjalisty. jeśli macie jeszcze jakies inne mozliwosci to prosze o podpowiedz co moge zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wykrywać powinno całe 4 GB na 32 bitowym Win7. Na 64-bit by wykryło całość.
Raczej się nie instaluje w domu 32-bitowych systemów. Jedynie do zastosowań specjalnych jeżeli oprogramowanie wymaga systemu 32-bitowego (np. programy magazynowe).

W każdym razie będziesz musiał poszukać na googlu rozwiązania w tematach gdzie opisują problemy z podobnymi symptomami. Ważne są inne kwestie. Jak wygląda wyłączanie się kompa, co temu towarzyszy (np. jakieś dźwięki). Sopiero dokładnie opisując cały problem można stwierdzić, w którytm kierunku zmierzać aby znaleźć przyczynę.

Ja miałem kiedyś kłopot z kartą. Na styku wtyczki kabla zasilania do karty graficznej powstawała iskra i w ten sposób komputer mi się zawieszał i restartował. Ostatecznie na samej karcie coś wysiadło i generalnie do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To w końcu Intel czy Amd ?
Jeśli tego samego co wsadził 8GB Ramu a potem postawił system 32bit to lepiej go zmień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.12.2013 o 20:03, L33T napisał:

To w końcu Intel czy Amd ?
Jeśli tego samego co wsadził 8GB Ramu a potem postawił system 32bit to lepiej go zmień.

czyli to jest problem systemu ? . Tam procesor napisałem , juz poprawny xd
i co ewentualnie moge zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.12.2013 o 21:30, Krzysiek12233 napisał:

> To w końcu Intel czy Amd ?
> Jeśli tego samego co wsadził 8GB Ramu a potem postawił system 32bit to lepiej go
zmień.
czyli to jest problem systemu ? . Tam procesor napisałem , juz poprawny xd
i co ewentualnie moge zrobić ?

To nie wygląda jak problem systemu. Ale moze zrób formata i zainstaluj najnowsze sterowniki i zobacz co wtedy się stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.12.2013 o 21:58, L33T napisał:

Może podaj całą specyfikację
Procesor:
Płyta główna:
Zasilacz:
Ram:
Dysk:
Karta Graficzna:

Nie wiem zbytnio gdzie to wszystko znajde , nie wiem czy to pisałem, ale to moja pierwsza stycznosc z win 7 . zainstalowałem go niedawno. Komputer kupował mój brat, wiec puki go niema to cieżko bedzie mi to powiedziec, Wybacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.12.2013 o 21:58, L33T napisał:

Może podaj całą specyfikację
Procesor:
Płyta główna:
Zasilacz:
Ram:
Dysk:
Karta Graficzna:

Karta Graficzna NVIDIA GeForce GTX 550 Ti
Procesor AMD FX(tm)-4100 Quad-Core Processor, 3600 MHz
Ram 8 GB ( dostępne 3.25)
Plyta główna-ID płyty głównej 65-0100-000001-00101111-121412-LISBON$A7641100_A7641AMS V17.13 121412 ( nic wiecej nie znalazłem) moze to jakkolwiek wam pomoze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Odnośnie pamięci:
Aby widzieć więcej jak 3,2 GB RAM, trzeba mieć system 64 bitowy. Jeśli podczas zakupu sam nie powiedziałeś, że taki chcesz, to unikaj sklepu w którym go kupiłeś jak ognia. Nikt przy zdrowych zmysłach nie powinien sprzedawać systemu 32 bitowego w obecnych czasach (win7 w wersji 32 bit używa się tylko w bardzo szczególnych warunkach). Dla sklepu nie ma żadnego usprawiedliwienia.

Odnośnie temperatur:
Włącz speedfana i przełącz na widok wykresów. Włącz wszystkie, a następnie jakąś grę (np. Sniper Elite). Pograj trochę - ok.10-15 gry bez przerwy (wchodzenia do menu itp.). Następnie wyłącz/zminimalizuj grę i zobacz na wykresie w speedfan jaka była najwyższa temperatura (bo interesuje nas jaka była podczas gry.

Odnośnie nie włączania się ponownie:
Następnym razem jak się komputer wyłączy, to odłącz go od prądu. Dotknij jednocześnie kaloryfera i obudowy (oba w miejscach bez farby - tam gdzie jest czysty metal). Podłącz komputer i sprawdź czy ruszy wtedy bez czekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.12.2013 o 02:18, Volvox napisał:

Odnośnie pamięci:
Aby widzieć więcej jak 3,2 GB RAM, trzeba mieć system 64 bitowy. Jeśli podczas zakupu
sam nie powiedziałeś, że taki chcesz, to unikaj sklepu w którym go kupiłeś jak ognia.
Nikt przy zdrowych zmysłach nie powinien sprzedawać systemu 32 bitowego w obecnych czasach
(win7 w wersji 32 bit używa się tylko w bardzo szczególnych warunkach). Dla sklepu nie
ma żadnego usprawiedliwienia.

Odnośnie temperatur:
Włącz speedfana i przełącz na widok wykresów. Włącz wszystkie, a następnie jakąś grę
(np. Sniper Elite). Pograj trochę - ok.10-15 gry bez przerwy (wchodzenia do menu itp.).
Następnie wyłącz/zminimalizuj grę i zobacz na wykresie w speedfan jaka była najwyższa
temperatura (bo interesuje nas jaka była podczas gry.

Odnośnie nie włączania się ponownie:
Następnym razem jak się komputer wyłączy, to odłącz go od prądu. Dotknij jednocześnie
kaloryfera i obudowy (oba w miejscach bez farby - tam gdzie jest czysty metal). Podłącz
komputer i sprawdź czy ruszy wtedy bez czekania.

Spróbowałem zmierzyć te temperatury i wyglądają całkiem podobnie przed włączeniem i po 8 minutach gry ( wiecej nie dałem rady ,ciągle komp sie wyłączał. Jeśli chodzi o pomysł z kaloryferem to całkiem ciekawy lecz ( nie jasno to napisałem) komputer sie włącza zawsze tylko jak pojawia sie napis ,,trwa uruchamianie systemu windows'''' to odrazu sie wyłacza i trzeba go zostawic wyłączonego na 15 minut by sie włączył ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować