Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zmarł Michaił Kałasznikow - twórca popularnego karabinu

66 postów w tym temacie

> > He? To jest portal o grach a nie wp.pl!
> Zagraj w dowolnego FPSa dziejącego się w czasach nowożytnych i wymień te gry, w których
> nie ma broni chociażby przypominającej AK.

Bureau X-Com?
Call of Juarez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2013 o 12:01, Reffan napisał:

Inb4 jakiś dyletant wyskoczy z "Kałach to kopia StG 44!!!!!111".

Inb4 najazd pacyfistów "Kałashnikov to morderca!!!!!!!1111."

A czy nie było tak, że obaj twórcy się spotkali i w jakiś sposób współpracowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do masy bezsensownych newsów, które to (niestety) pojawiają się na Gramie, to ten jest jak najbardziej na miejscu. AK-47 to symbol, który nawet trafiał na godła i flagi niektórych państw, a dla graczy jest najbardziej rozpoznawalną bronią. Lepsze już takie newsy niż np. te o kolejnych "odkrywczych" wypowiedziach analityków zakładających, że najbardziej hypowane gry dobrze się sprzedadzą lub o tym, jaki to wspaniały Wiedźmin 3 będzie.

Dnia 24.12.2013 o 13:50, Perry_Cox napisał:

Zapraszam na Polygamię :) Choć widzę, że poziom komentarzy pod tym newsem za bardzo nie
odbiega od przyjętego poziomu na Poly.

Trudno żeby odbiegał, jak sporo z komentujących tam, to są te same osoby, co na Gramie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dawno dawno temu jeszcze grałem w strzelanki to zawsze gdy kończyła mi się amunicja w bardziej kozackich broniach to nie lękałem się bo w obwodzie zawsze był kałach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak chcecie wrzucać ciekawostki to proponuję robić to przynajmniej z głową.

Michaił Kałasznikow nie skonstruował żadnego "karabinu" tylko karabinek, nazwany później AK (Automat Kałasznikowa). Taka też jest jego oficjalna nazwa, żadne tam AK-47 itp.

Nie muszę chyba tłumaczyć czym różni się karabin od karabinka? Dla przykładu, karabinem jest amerykański M14.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> He? To jest portal o grach a nie wp.pl!
No też mnie to trochę dziwi. Niby AK są zw grach ale to nie znaczy,że maja cokolwiek z grami wspólnego. Może gram zacznie wspominać rocznice śmierci wiekszości legend dzikiego Zachodu "bo w CoJ byli"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2013 o 15:32, Perry_Cox napisał:

Ja byłem pierwszy marudzący na marudzących, którzy marudzą na marudzących. Co najwyżej
możesz marudzić na mnie, ale ja już w tym momencie marudzę na Ciebie. Czuję się taki
polski.


Przepraszam, więc marudzę na marudzącego na marudzących na marudzących. Te święta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2013 o 17:36, michal_w napisał:

Michaił Kałasznikow nie skonstruował żadnego "karabinu" tylko karabinek, nazwany później
AK (Automat Kałasznikowa). Taka też jest jego oficjalna nazwa, żadne tam AK-47 itp.


To jak juz mamy sie czepiac, to moze wyjasnijmy, ze zgodnie z obecnie przyjeta oficjalna terminologia, to nie byl karabinek, tylko karabin automatyczny (lub szturmowy), bo korzystal z amunicji karabinowej (7,62mm), nie posredniej (tylko wtedy bylby karabinkiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2013 o 12:46, TobiAlex napisał:

Niektóre komentarze są rozwalające. To czemu nigdy nie było wzmianki o nowej wersji Abramsa,
nowej wersji F35 czy o śmierci projektanta i współtwórcy samolotów serii Fantom. W końcu
to wszystko występuje w grach. Ludzie, nie przesadzajcie.

Czy którekolwiek z tych urządzeń/rodzajów broni stało się tak popularne, że wylądowało na godłach paru państw?
Kałach to ikona, LEGENDA i jest po części związana z grami. I przez długie lata tak zostanie, bo to konstrukcja ponadczasowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2013 o 18:16, Henrar napisał:

Kałach to ikona, LEGENDA i jest po części związana z grami. I przez długie lata tak zostanie,
bo to konstrukcja ponadczasowa.


Nie karm Trolli w święta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2013 o 17:49, Ring5 napisał:

To jak juz mamy sie czepiac, to moze wyjasnijmy, ze zgodnie z obecnie przyjeta oficjalna
terminologia, to nie byl karabinek, tylko karabin automatyczny (lub szturmowy), bo korzystal
z amunicji karabinowej (7,62mm), nie posredniej (tylko wtedy bylby karabinkiem).

Nie wydaje mi się. Po pierwsze jego nazwa w naszej terminologii to kbk AK (kbk to skrót od karabinek), po drugie amunicja 7,62x39, z której korzysta, jest amunicją pośrednią - http://pl.wikipedia.org/wiki/Nab%C3%B3j_7,62_x_39_mm_wz._43 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> To jak juz mamy sie czepiac, to moze wyjasnijmy, ze zgodnie z obecnie przyjeta oficjalna
> terminologia, to nie byl karabinek, tylko karabin automatyczny (lub szturmowy), bo korzystal
> z amunicji karabinowej (7,62mm), nie posredniej (tylko wtedy bylby karabinkiem).
>
Nie korzystał z amunicji karabinowej a kaliber nie ma tu nic do rzeczy:
7,62x25mm - np. pistolet TT
7,62x39mm - np. karabinek AK, AKM
7,62x54mm - np. karabin SWD
Teraz jasne?

Dla porównania:
StG44 - 7,92x33mm, jak najbardziej nabój pośredni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AK-47 to był tylko jeden z prototypów, nie wiem skąd się bierze ciągle te numerowanie. Mówi się obecnie po prostu karabin AK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam to gdzies czy ten gosc kopnal w kalendarz czy nie. To serwis o grach, wiec niech tak pozostanie. Coraz rzadziej tu zagladam przez taK beznadziejne newsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować