Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zmarł Michaił Kałasznikow - twórca popularnego karabinu

66 postów w tym temacie

Dnia 24.12.2013 o 12:01, Reffan napisał:

Inb4 jakiś dyletant wyskoczy z "Kałach to kopia StG 44!!!!!111".


Kałach to bezczelna kopia StG44 !!1!!!!11!!!one!!!!1eleven!!!! Nawet magazynek wygląda tak samo! I też szczela do przodu! A pociski wylatują lufą!!! :P

A poważniej - nie rozumiem marudzenia innych. Jak już to niejednokrotnie tu wspomniano, ciężko wyobrazić sobie współczesnego FPSa bez obecności kałacha. Battlefieldy, CoDy, MoHy, CSy... Wszędzie tam znajdziemy przynajmniej jeden model projektu Kałasznikowa. To chyba o czymś świadczy, prawda? I zasługuje na wzmiankę na portalu o grach. A jest zasadnicza różnica między Abramsem, który pojawia się w kilku grach, a kałachem, który stał się swego rodzaju symbolem i gdy zapytasz dowolne 10 osób o przykład karabinu szturmowego, podejrzewam, że 9 z nich odpowie "kałach".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marudy, do roboty, pomagać rodzicom (chyba że przyjeżdżacie na gotowe) przy organizacji wigilii !

Takie z was mądrale, ale tak prostej i skutecznej konstrukcji to byście przez całe swoje życie zapewne nie wymyślili.
Kałach znajduje się praktycznie w każdej grze akcji, czy to fps czy tpp, ale was to nie obchodzi "onet, wp, gram.pl to portal o grach ! WTF! "
Wesołych świąt !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2013 o 13:00, Dared00 napisał:

> Btw wiecie, ze pierwsza gwiazdka dzis o godz.16? ;D
Pierwsza gwiazdka jest jak się grzybowa ugotuje.

+1.
U mnie nie ma wigilii dopóki nie będą ryby gotowe. Rok temu zaczęliśmy ledwo przed 19.00...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2013 o 11:46, Pietro87 napisał:

No wiesz - ciężko powiedzieć, ze news jest całkowicie nie na miejscu. Dla graczy AK47
to jednak jest ikona. Nieśmiertelny stary CS, seria GTA, CODy i masa innych. Co jak co,
ale ten karabin nie tylko w realnych militariach jest najpopularniejszą bronią automatyczną
:)

Dla mnie news jest na miejscu, taka ciekawostka, która pewnie zainteresuje (zasmuci nawet) graczy, dla których AK-47 to niemal najlepszy przyjaciel na placu boju. Ja sam tym karabinem zabiłem tysiące wrogów. Po prostu wiedziałem jakie będą pierwsze posty pod tym newsem. Nie myliłem się...

Dnia 24.12.2013 o 11:46, Pietro87 napisał:

A samo czepialstwo o newsa - na gramie i tak pojawia się sporo wrzut o przysłowiowej
"dupie maryni" [czyli jakieś straszne szorty okołogrowe, duble postów bo newsmani się
nie dogadali itp], nie wiem po co bic piane o ten :)

Zapraszam na Polygamię :) Choć widzę, że poziom komentarzy pod tym newsem za bardzo nie odbiega od przyjętego poziomu na Poly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie news jest na miejscu, taka ciekawostka, która pewnie zainteresuje (zasmuci nawet)
> graczy, dla których AK-47 to niemal najlepszy przyjaciel na placu boju. Ja sam tym karabinem
> zabiłem tysiące wrogów. Po prostu wiedziałem jakie będą pierwsze posty pod tym newsem.
> Nie myliłem się...

No i o to właśnie chodziło, taki news - ciekawostka. Nie same dema, zwiastuny i cytaty branżowe - podejrzewam, że i Wam, Czytelnikom, czasem fajnie poczytać o czymś innym, i nam, redaktorom, miło napisać o czymś odbiegającym od standardowej tematyki. :)

Pozdrawiam wszystkich i życzę Wesołych Świąt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Marudy, do roboty, pomagać rodzicom (chyba że przyjeżdżacie na gotowe) przy organizacji
> wigilii !
>
> Takie z was mądrale, ale tak prostej i skutecznej konstrukcji to byście przez całe swoje
> życie zapewne nie wymyślili.
> Kałach znajduje się praktycznie w każdej grze akcji, czy to fps czy tpp, ale was to nie
> obchodzi "onet, wp, gram.pl to portal o grach ! WTF! "
> Wesołych świąt !
Ktoś podważa sensowność newsa, a ten wyskakuje z propozycją stworzenia własnego karabinu, poziom impotencji intelektualnej wysoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2013 o 14:40, Witka1995 napisał:

Ktoś podważa sensowność newsa, a ten wyskakuje z propozycją stworzenia własnego karabinu,
poziom impotencji intelektualnej wysoki.

W moim poście nie ma żadnej propozycji...

A matury z polskiego coraz bliżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno każdy kto tu psioczy nie strzelał z niego na żywca. Kto strzelał wie , że było fajnie i nie psioczy. Oczywiście do tarczy w wojsku i z odległości ponad stu metrów, serią lub pojedynczym, ostrą lub smugowym z leżącej lub stojącej pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Marudzicie, a kałach jest w połowie gier. I to nie tylko fpsy, ale i strategie i sci-fi i różne inne cuda, nawet rpgi (w falloutach się z kałachami biega :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2013 o 11:26, Henrar napisał:

> He? To jest portal o grach a nie wp.pl!
Zagraj w dowolnego FPSa dziejącego się w czasach nowożytnych i wymień te gry, w których
nie ma broni chociażby przypominającej AK.


Far cry 1.

Dariusvictour

Chcialbym widziec jak seria strzelasz i trafiasz do celu oddalonego o 100 metrow. Pierwszym pociskiem moze, reszta leci na ksiezyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, GTA VC nie miało AK samego w sobie. (wiem, wiem, to nie FPS)

===

Wzięte z innego portalu:

Kałasznikow poszedł do nieba, a u progu bram Bóg się go pyta:
- A ty co dobrego zrobiłeś za życia?
- Broń Boże!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mają dziwne problemy :D

Swoją drogą news bardziej na miejscu niż niejedna cytowana tutaj wypowiedź analityka, czy rozkładanie jednego zdania kogoś z branży na osiem osobnych wiadomości. Co kto lubi. Kałach będzie żył wiecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to jestem jasnowidzem.

Wiedziałem, że będą marudzący oraz marudzący na marudzących. To ja pomarudzę na marudzących na marudzących by marudzenia stało się zadość. Wesołego marudzenia marudy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2013 o 15:07, Inferno0009 napisał:

Ja to jestem jasnowidzem.

Nie jestes, na tym forum w kazdym temacie sa marudzacy :P

Co nie zmienia faktu ze tekst jak najbardziej na miejscu i prosze nie porownujcie kalacha do jakichs smiesznych abramsow czy F35, kałach to ikona gier fps i bedzie ta ikona tak dlugo jak beda robione takie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ja byłem pierwszy marudzący na marudzących, którzy marudzą na marudzących. Co najwyżej możesz marudzić na mnie, ale ja już w tym momencie marudzę na Ciebie. Czuję się taki polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2013 o 13:44, Cr0ss2500 napisał:

co z tego, że portal o grach

I tu leży pies pogrzebany, bo to nie jest portal o grach (o czym co niektórzy zapominają albo po prostu nie wiedzą) lecz portal dla graczy. Dlatego poza sztywnymi recenzjami gier, pojawiają się tu również teksty na temat sprzętu, gadżetów, kinematografii, książek, ciekawostek branżowych czy właśnie takich luźno powiązanych wydarzeń.
Nie ma rady, trzeba z tym handlować B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2013 o 12:46, TobiAlex napisał:

Niektóre komentarze są rozwalające. To czemu nigdy nie było wzmianki o nowej wersji Abramsa,
nowej wersji F35 czy o śmierci projektanta i współtwórcy samolotów serii Fantom.

Bo dla statystycznego, pierwszego lepszego z boku gracza, te nazwy oznaczają dokładnie tyle samo co "uchwyt uchylny wolnostojący". A rzuć w nich hasłem "kałasznikow" i spróbuj znaleźć przynajmniej jedną osobę, której nic to nie będzie mówiło.
Jak wspominałem, kałasz stał się ikoną, swoistym symbolem popkultury. Dokładnie tak samo jak twarz Che Guevary. I dokładnie tak samo jak Che, AK-47 trafił na koszulki, banany, naklejki, plakaty i nieskończoną ilość innych gadżetów. Dlatego też na Gramie pojawił się wpis dotyczący śmierci Toma Clancy''ego, a Paul Walker nie odbił się szerokim echem, mimo że jakiś tam pośredni wkład w gry miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować