Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Serwery Gran Turismo 5 zostaną wyłączone już w maju!

31 postów w tym temacie

GT5 ma ponad 10mln ludzi i nadal sporo gra online, co prawda gra już stara i serwery podziałają jeszcze pół roku ale i tak wiadomo że decyzja ta ma zwiększyć sprzedać GT6 i nic poza tym.

A wyłączenie serwerów MAG to już w ogóle śmiech, przecież w tą grę nie da się grać offline, czyli co, klienci mają wyrzucić płytę do kosza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paranoja... tak zrobi większość fanów i kupi GT 6 ale ja osobiście nie po co mam kupować kolejną grę, żeby za kolejne 4 lata wyłączyli mi serwery ? no way !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie już płakać. Wiadomo, że sony będzie przerzucało całą swoją moc na konsole nowej generacji, stopniowo zamykając serwery gier z PS3. Niektórym sie wydaje, że żyją w jakiejś nibylandii, gdzie koncerny dbają o graczy. Koncerny dbają o ludzi, którzy płacą, za sprzęt i nowe gry, a nie takich, co przez cały cykl trwania konsoli dorabiają się 3 używanych gier kupionych po promocji na bułę z kolegą. Do czasu, aż zamkną serwery piątki, cena GT6 pewnie zdąży spaść poniżej 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2013 o 20:17, Vroo napisał:

Przestańcie już płakać. Wiadomo, że sony będzie przerzucało całą swoją moc na konsole
nowej generacji, stopniowo zamykając serwery gier z PS3. Niektórym sie wydaje, że żyją
w jakiejś nibylandii, gdzie koncerny dbają o graczy. Koncerny dbają o ludzi, którzy płacą,
za sprzęt i nowe gry, a nie takich, co przez cały cykl trwania konsoli dorabiają się
3 używanych gier kupionych po promocji na bułę z kolegą.

Cena GT6 ma spaść o połowę w pół roku? Cóż, chciałbym to zobaczyć.

Niemniej, GT5 to tytuł sprzed ledwie trzech lat. I jeśli mam płacić pełną cenę ~170 zł w chwili premiery za pełną funkcjonalność gry na tylko trzy lata po jej premierze, to coś jest nie tak albo z podejściem twórców, albo z ceną samej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Resistance:FoM? To tu jeszcze działa multi? Oh wow. No cóż, jedyną grą z listy w której grywałem więcej po multi jest Resistance 2, ale dawno sobie dałem już spokój. Resistance 3 to beznadzieja więc tu nie kompletnie nie żałuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2013 o 21:10, ww3pl napisał:

Cena GT6 ma spaść o połowę w pół roku? Cóż, chciałbym to zobaczyć.
Niemniej, GT5 to tytuł sprzed ledwie trzech lat. I jeśli mam płacić pełną cenę ~170 zł
w chwili premiery za pełną funkcjonalność gry na tylko trzy lata po jej premierze, to
coś jest nie tak albo z podejściem twórców, albo z ceną samej gry.


Skoro takie The Last of Us zjechało z sugerowanego 249 zł na ok. 109 zł w jakieś 5 miesięcy, nie widzę powodu, dlaczego z GT6 miałoby być inaczej. Nawet bym się nie zdziwił, gdyby wylądowało w PS PLUS. IMO 3 lata na grę, w której multi jest tylko dodatkiem (singla nikt Ci nie zabierze, a GT to przecież nie MMO) w zupełności wystarczy. Z resztą patrząc na chamskie zagrywki wydawców dziwi mnie, że np. takie EA SPORTS nie wyłącza serwerów co rok, po premierze każdej FIFY, albo Activision ze swoim CoDem. Weźmy też pod uwagę żywot PS3, który formalnie dobiega końca. Zamykanie serwerów to po prostu kolejny powód do przesiadki na PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/edit/

Napisałem długiego i skomplikowanego posta, więc w skrócie: obstaję przy swoim i jako osoba, która razem z innymi graczami finansuje ten przemysł, średnio mi się to podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Single''a nam niby nie zabiorą, ale zachowanie wirtualnych przeciwników (jak i dobierane przez nich maszyny) zostawiają sporo do życzenia. To zachęca całkiem skutecznie do grania z innymi ludźmi.
Akurat dopiero ostatnio otworzyłem sobie GT5 po kilku miesiącach dojrzewania na półce...
Nie podoba mi się to. Mam nadzieję, że ta decyzja wyszła od Sony a nie od Polyphony Digital. Gracze płacą, więc polityka prawdopodobnie się nie zmieni. Czyżby w następnej generacji czekało ludzi wyłączanie serwerów po maksymalnie 5 latach i to przy corocznej opłacie 200 zł za dostęp do tego multiplayera?
Głosuję portfelem. Gran Turismo 6 ani PlayStation 4 u mnie nie zawita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> /edit/
>
> Napisałem długiego i skomplikowanego posta, więc w skrócie: obstaję przy swoim i jako
> osoba, która razem z innymi graczami finansuje ten przemysł, średnio mi się to podoba.
>
Wrzuć na luz...3 lata grania w multi to mało?Hello czepiasz się i tyle...Oczywiście będzie odłamek graczy którzy będą włosy rwać ale nie przesadzajmy...Wydanie 200zł na 3lata to nie majątek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płaciłem pełną cenę za tytuł, wsparłem też parę razy PSN abonamentem.

Tak, trzy lata to za mało - szczególnie, że sporo osób kupiło ostatnio GT5, bo w porównaniu z GT6 gra kosztuje grosze.
Niemal wszystkie gry na moim X360 dalej umożliwiają grę po Sieci - wliczając te kupione w pierwszym roku od wydania konsoli. Oczywiście, Microsoft dłużej orał pieniądze na Xbox Live Gold, ale myślę, że Sony teraz pieniędzy szczególnie nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować