Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Moja prywatna gra roku - Diablo III

59 postów w tym temacie

Mnie się bardzo dobrze grało i dalej gra w DIII (akurat tydzień temu wróciłem do gry, bo znajomy zakupił, więc można w co-opa w końcu z kim zagrać :))
Nie jest to gra idealna, bo z niektórymi zmianami w stosunku do poprzednich części się nie zgadzam, ale i tak ma wiele mocnych cech i jakoś potrafiło mnie wciągnąć.
Teraz jeszcze tylko 3 miesiące i można będzie potrzaskać w dodatek :)
Pozytywnie mnie zaskoczyło że to pod koniec marca. Gdzieś przeczytałem błędną informację, że ma to być gdzieś w czerwcu.
Najbardziej mnie interesuje ten tryb przygodowy, gdzie mamy czystą nawalankę z hordami. To będzie niezłe na dwóch graczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne gdyby to Diablo 3 na PC było w 2012 grą roku, a nie konsolowa wersja w 2013, to oburzenie było większe. Teraz liczba wychwalających Torchlight 2 lub Path of Exile trochę stopniała. Port bez wątpienia jest niezły, aczkolwiek widać po D3, że bardziej robiono je z myślą o PC. Taki gameplay mimo pewnych przeróbek pod konsole bardziej pasuje do PC, gdzie np. zarządzanie ekwipunkiem i zaznaczanie celów jest o wiele wygodniejsze. W każdym razie, obie wersje gry można uznać za dobre, gra jak najbardziej warta jest swojej ceny. Spędziłem nad nią blisko niecałe 100 godzin, a dzisiaj mało która gra z tzw. "full price" (minus dlc) oferuje tak długą rozgrywkę (zależy oczywiście od oczekiwań, bo jeśli ktoś planuje tylko jedno przejście lub kupuję grę tylko dla fabuły, to jest to jak najbardziej nieopłacalny zakup).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reapers of Soul, czyli jak wyciąć elementy z gry, a potem sprzedać je jako dodatek :)
Albo i nie. Aren pvp dalej nie będzie.
Może za 3 dodatki się wyrobią? Uwaga, przypominam: "Tryb pvp dodamy krótko po premierze". Dobre sobie.
Blizzard leci sobie w ciula, ale i tak będzie miał zażartych obrońców przywiązanych ślepo do marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może grafa nie jest "pedalska", ale fakt, coś z nią nie tak. Nie tak powinna wyglądać strona wizualna gry o Panie Grozy. D3 upodobniło się do innych produkcji Blizzarda, szkoda. Gdzie ten mrok z D1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2013 o 20:56, Kopiec napisał:

Reapers of Soul, czyli jak wyciąć elementy z gry, a potem sprzedać je jako dodatek :)
Albo i nie. Aren pvp dalej nie będzie.
Może za 3 dodatki się wyrobią? Uwaga, przypominam: "Tryb pvp dodamy krótko po premierze".
Dobre sobie.
Blizzard leci sobie w ciula, ale i tak będzie miał zażartych obrońców przywiązanych ślepo
do marki.


Tobie naprawde nie znudzilo sie jechanie po blizzie w kazdym niulsie go dotyczacym ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1400 godzin na liczniku, zamówiona kolekcjonerka RoS i drugie 1400 pęknie pewnie do końca 2014... Przez 6 lat grałem w D2 i dla mnie trójka wcale gorsza nie jest, choć lepsza pewnie też nie, a cały ten hate to przez trolli którzy zagrali chwile i się oburzyli że przez pierwsze 2 dni były errory przy logowaniu się... gra po kilku konkretnych łatkach jest znacznie lepsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Bublo 3 to moja prywatna porażka dekady. Konsolowy gniot z pedalską grafiką.

LOL, jaki konsolowy gniot jak to typowo PCowa gra? I paradoksalnie właśnie wersja na konsole okazała się tą wersją, która powinna zawitać na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2013 o 02:25, TobiAlex napisał:

LOL, jaki konsolowy gniot jak to typowo PCowa gra? I paradoksalnie właśnie wersja na
konsole okazała się tą wersją, która powinna zawitać na PC.

1. Cztery sloty na umiejętności, przypadek?
2. Skrócenie czasu kampanii.
3. Betatesty na PC, właściwa premiera na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmiem zasugerować, że przejście tej gry 3 razy to trochę mało na stwierdzenie "gram non stop"... Ale może na konsolach wolniej idzie, albo non stop to znaczy w bardzo krótkim wolnym czasie (tak po 20 minut dziennie).

Gra jest fajna, po paru patchach da się pocisnąć. Niestety RMAH i idiotyczne RNG często zmuszały mnie do rage quitowania, bo nic mnie bardziej nie denerwuje w grach Blizza jak ten ich zwalony system randomowego lootu (gearu, mountów itp), zarówno w WoW jak i Diablo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2013 o 02:28, Mercuror napisał:

1. Cztery sloty na umiejętności, przypadek?

Slotów na skille jest sześć, a nie cztery. Taka liczba akurat jest w sam raz i pozwala na tworzenie różnych buildów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > LOL, jaki konsolowy gniot jak to typowo PCowa gra? I paradoksalnie właśnie wersja
> na
> > konsole okazała się tą wersją, która powinna zawitać na PC.
> 1. Cztery sloty na umiejętności, przypadek?
> 2. Skrócenie czasu kampanii.
> 3. Betatesty na PC, właściwa premiera na konsole.

1. Może i przypadek, tak samo jak "konsolowy" interface(np. menu umiejętności) który często jest wymieniany jako specjalnie zrobiony pod konsole a tym czasem w wersji PS3/X360 jest całkowicie inny
2. Możesz jakoś rozwinąć ta myśl ? Bo jak na razie wszystkie części diablo można przejść w czasie 3 godzin każda, oczywiście na jednym poziomie trudności.
To nie RPG na 40h gry, kto się tego spodziewał jego wina.
3. Taa właściwa premiera na konsolach gdzie sprzedało się ok 1mil sztuk a na PC ok.12mln, nowy sposób marketingu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże ludzie jemu się podoba to się podoba ja też wolę Diablo III od Torchligtów ,PoE itp.

Jak by się mnie ktoś pytał o zdanie to wolę fabułe z DIII niż z tamtych gier tak samo klimat walkę itp ale to nie znaczy że będę pisał że Torchów czy PoE nie rusze kijem itp. Nie pisząc o nadawaniu głupich przydomków,ale macie problemy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to jakaś szczególnie kontrowersyjna opinia IMO - Diablo III działa znakomicie na konsoli i granie w nie w taki sposób to sama przyjemność. Gry roku co prawda nie dostała AFAIK nigdzie, ale kilka osób w różnych podcastach o niej wspominało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> 1. Cztery sloty na umiejętności, przypadek?


Nie potrafisz policzyć do sześciu, przypadek ?

> 2. Skrócenie czasu kampanii.


??? Długość jest całkiem przyzwoita, za wyjątkiem IV aktu, który faktycznie był i jest żałośnie krótki. Jak w dwójce zresztą. Także nie za bardzo wiem o co Ci chodzi.

> 3. Betatesty na PC, właściwa premiera na konsole.


^^ Różnic pomiędzy obiema wersjami jest na tyle dużo, że pozwolę sobie to skomentować krótko: BZDURY.


Dodam jeszcze, że premierowe Diablo 3 (na PC) nie porwało mnie za specjalnie, wręcz rozczarowało (posty z moim marudzeniem można znaleść w stosownych wątkach ;-)), no ale jak ktoś (kogo swoją drogą przerasta rzut okiem na dowolny screen z gry i policzenie do sześciu) pisze nieprawdę, to jednak trzeba zareagować. Dodam też, że Diablo 3 (wersja PC) jest z patcha na patch coraz lepszą grą, co akurat mnie cieszy, bo po premierze był dramat - "o rany, sfrajerzyłem się na prawie 200 zł." Teraz już nie jest tak źle, a po zamknięciu AH powinno być już wręcz bardzo dobrze ;-). Genialnie jednak nie, bo jednak recyklingu lokacji z dwójki i bezsensownej fabuły łatkami się nie poprawi, ale pomimo wszystko część powodów do marudzenia mi wyleciała z listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co Wam chodzi z tą porażką roku... Nie wiejm czego się spodziewaliście, jak dla mnie gra była świetna. Jedna z nielicznych przy których wytrzymałem do końca i z przyjemnością zagram ponownie :)
Może sie nie podobać, ale nazywanie jej gniotem, nieporozumiemiem czy porażką to spora przesada. Czego można chcieć więcej od hack n slasha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra którą przechodzi się kolejny raz, na coraz wyższych poziomach trudności, przez te same plansze, robi się niejako monotonna. Albo po prostu wystąpiło u mnie zmęczenie materiału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2013 o 10:12, wolverine napisał:

Czego można chcieć więcej od hack n slasha ?

Customizacji postaci? Zmiennej geometrii plansz? Sensownego loot''u? Płynności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj... jazda widzę po całości. dorzucając jednak 3 grosze. gra w dniu premiery była szalenie droga (i wciąż jest). oczywiście znajdą się zaraz tacy, którzy powiedzą, że jak ktoś dobrze poszukał, znalazł taniej. ale nie o to chodzi, żeby przekopywać góry celem znalezienia przyzwoitej ceny, tylko iść i kupić.
po drugie, brak możliwość grania bez podłączenia do sieci jest strzałem w środek rzyci. po co to? zabezpieczenie przed piratami? nie działa - sprawdzałem z ciekawości.
po trzecie, jak na robienie gry przez nie wiadomo jak długo, można chyba się było bardziej wysilić niż na 4 akty (z czego czwarty to już kpina). nad czym oni tak harowali przez te wszystkie lata? może w Blizzardzie panuje "francuska" kultura pracy?:)
po czwarte, zgadzam się z jednym z przedmówców, że dopiero dodatek naprawi błędy ze zbieraniem przedmiotów.
oczywiście Diablo 3 może się podobać, liczba sprzedanych kopii świadczy o tym. tylko ilu nabywców było zawiedzionych? tytuły konkurencyjne są do nowej D3 podobne, a tańsze lub darmowe. niestety Blizzard pokazał nam tym tytułem figę skupiając się na innych tytułach. Starcraft 2 (wraz z dodatkiem) jest świetny, (chociaż cały czas za drogi), w WoWa nie gram, więc się nie wypowiadam, ale świat cały czas żyje i ma się nieźle (choćby liczba wydanych dodatków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens robić 1251631 news o Diablo, który nic nie wnosi konstruktywnego, a tylko na nowo przywołuje bandę trolli kłócących się o tę grę i politykę Blizzarda...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu - gry Blizzarda wychodzą raz na jakiś czas ( nie liczę WoWa i dodatków). Diablo III wyszło dobrych kilkanaście lat po premierze dwójki, więc po prostu cena jest taka jaka jest. Jednak dzisiaj, wersja PC, jest na naprawdę przyzwoitym poziomie. Na pewno lepszym, niż w momencie premiery, gdzie gra potrafiła kosztować prawie 200 zł. Podobnie było z Wings of Liberty, nieco lepiej z Heart of the Swarm. Jednak można grę z dodatkiem dostać w cenie jednej dzisiejszej nowości, co w sumie nie jest złym interesem. Cenowo jest to naprawdę dobre rozwiązanie.

Natomiast ja bym nie chwalił się publicznie tym, że się sprawdzało jakoś zabezpieczenia przed piratami u siebie. Każda zmiana w tym, co kupiło się legalnie i montowanie cracków jest teoretycznie łamaniem zasad licencji, którą każdy akceptuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować