Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

10607 - tyle gier w kolekcji ma nowy rekordzista Księgi Rekordów Guinnessa dla graczy

44 postów w tym temacie

Na mojej półce - 73 gier, u braci pewnie też są jakieś moje więc koło 90.
Dla mnie liczba powyżej 300 gier to dużo! Ja cały czas muszę sprzedawać gry, żeby mieć nowe. Oczywiście zostawiam sobie najlepsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sumując wszystko to pi razy oko ponad 40 tytułów.

Teraz mnie to zastanawia - skąd ja na to wziąłem pieniądze? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak można mieć taką kolekcję i poświęcać tylko 3 h w tygodniu co oznacza, że

Dnia 27.12.2013 o 14:53, GreyWarrior napisał:

pewnie połowy z nich nie ma zamiaru instalować...



^^ Nie musi - w końcu to gry na konsole :). Wkładasz cartridge/CD/DVD/BR i grasz. No, ale to tak na marginesie ;-).

Natomiast co do Twojego "nie wiem jak można" - ludzie mają różne hobby/zboczenia/zainteresowania, nie wiem jak można się temu dziwić ? A nie gra zapewne bo nie ma czasu, sam mam w cholerę gier (ale nie tak dużo jak ten pan, co to to nie), których jeszcze nie wrzuciłem w czytnik iksa albo nie zrzuciłem na dysk blaszaka ze steam, bo nie mam na to czasu.

Podobnie z filmami - na półce zalegają mi takie, których jeszcze nie zdążyłem odfoliować ;-). Doba ma tylko 24 godziny, a jak się już ma swoją rodzinę i pracę, to już nie na wszystko czasu starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę 81 gier w wydaniach pudełkowych. Poza tym mam jeszcze tyle zaległości, że na liście "do kupienia" znajdzie się co najmniej 100 tytułów. W sumie nie wiadomo czy się cieszyć czy rozpaczać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak można mieć taką kolekcję i poświęcać tylko 3 h w tygodniu co oznacza, że
> pewnie połowy z nich nie ma zamiaru instalować...

A po co, skoro większość to pewnie syfy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak można mieć taką kolekcję i poświęcać tylko 3 h w tygodniu co oznacza, że
> pewnie połowy z nich nie ma zamiaru instalować...
to jest właśnie kolekcjonowanie. Koleś wie co jest najważniejsze w życiu a to jedynie hobby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj kupuje gry tylko gdy chce w nia grac od zaraz tzn instaluje zaraz po zakupie i gram;). Nie mam wielu gier, ale zdarzylo mi sie w przeszlosci wyprzedac te co mialam (zanim trzeba je bylo wszystkie rejestrowac przez internet), albo kupic pare razy ta sama gre w roznej edycji. Kiedy mam za duzo gier to sie denerwuje bo nie wiem w co grac xD. Pewnie na dzisiejsza chwile mam jakies 30-40 gier. Ten pan wyglada jakby mial caly sklep, marzenie wejsc i wybierac xP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakieś 400 tytułów. Niestety jest tu i fizyczne wersje i cyfrowe. I tak nie jest źle. Te najważniejsze dla mnie gry zawsze kupuję w pudełkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> 810 gier na steamie, 313dlc, poza steamem moze z 50
Zacna kolekcja gier na steamie ... To da się kolekcjonować gry cyfrowe?!
Wiem, że się ta ale to ch****e, cykniesz screena aby pokazać znajomym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupować gry tylko po to żeby pudełko postawić na półce albo mieć więcej cyferek na wirtualnym koncie to poronione hobby. Takie samo marnowanie zasobów jak w przypadku czuba co lubiłby cały dzień wylewać wodę z kranu prosto do ścieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > 810 gier na steamie, 313dlc, poza steamem moze z 50
> Zacna kolekcja gier na steamie ... To da się kolekcjonować gry cyfrowe?!
> Wiem, że się ta ale to ch****e, cykniesz screena aby pokazać znajomym ?
1. a co jeśli gra nie ma wydania pudełkowego?
2. po co pokazywać gry znajomym? nawet pudełka (zbieram gry dla siebie, nie innych)
3. ostatnie zdanie artykułu poleciło napisać ile się ma więc napisałem, niepotrzebne komentarze są niepotrzebne
4. liczy się gra a nie pudełko (chyba że ktoś ma dla nich zastosowanie- ja nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Kupować gry tylko po to żeby pudełko postawić na półce albo mieć więcej cyferek na wirtualnym
> koncie to poronione hobby. Takie samo marnowanie zasobów jak w przypadku czuba co lubiłby
> cały dzień wylewać wodę z kranu prosto do ścieku.

Nope. Marnowanie wody to wyrządzanie krzywdy środowisku. Stawianie na półce kupionych za własne pieniądze gier (lub czegokolwiek innego) to... stawianie na półce kupionych za własne pieniądze gier (lub czegokolwiek innego), czyli tak zwane hobby. Poronione hobby to miał Hannibal Lecter, zbieractwo raczej się do tej kategorii nie łapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steam - 886
Wii - 473
DS - 311
PC - 281
Gamecube - 267
GBA - 204
PS2 - 188
SNES - 116
3DS - 106
PS3 - 102
N64 - 98
Dreamcast - 92
GBC - 89
WiiU - 47
NES - 41
One - 4
PS4 - 2

Kolekcjonowaniem gier zająłem się na początku lat 90, kiedy to dostałem w prezencie NES-a wraz z Section Z i Qix-em, niedługo później wpadło kilka innych produkcji i tak się zaczęło. Obecnie nie nabywam już fizycznych kopii na PC, Steam wychodzi znacznie taniej. Na gry staram się wydawać maksymalnie 500 zł miesięcznie, kupuję gry wyłącznie będące w grubej promocji (od -60%), omijam także edycje kolekcjonerskie, bo po prostu ich nie lubię. Zakupy w 90% robię poza granicami naszego pięknego kraju, nasze sklepy ostro zdzierają z klienta.

PS. Kocham Nintendo ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować