Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Na wspieram.to trwa zbiórka na polskie, działające w przeglądarce MMO - Battle of Cultures

105 postów w tym temacie

LUDZIE MAM DO WAS APEL !!! Artykuł jak i cały projekt odnosi się do gry anie do osoby Rocka. Rock tak jak reszta ludzi ( W TYM TEŻ ADMINISTRACJA GRAM.PL ) wspiera projekt aby gra powstała. Jeśli ktoś ma zamiar zrobić coś innego niż wspierać projekt to niech chociaż nie przeszkadza.

A już szczególnie niech się ktoś nie wypowiada jeśli ma znowu po raz enty się wypowiadać na temat rocka ( offtopic ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ale to wciąż nie wyjaśnia dlaczego jest taki hejt na niego. I prosze nie obrażać mojej
> osoby wsakzując google jako odpowiedź na moje pytanie.

Hejt jest dlatego, że autor newsa uznał Remigiusza Maciaszek za osobę znającą się na grach. Zdaniem wielu tutaj jest to nieprawdą i wytykają owej osobie to, że jej fanami są głównie gimnazjaliści.
Jest to wątpliwe, a nawet jeżeli jest prawdą to należy pamiętać, że gram.pl to portal, z którego korzysta podobna wiekowo grupa ludzi co korzystający z kanału "Rocka" na youtube. Wnioskuję z tego, że osoby nielubiące tejże osobistości nie są dojrzalsze od tych, które popierają ją.
Chciałbym już ujrzeć koniec tej dyskusji i dowiedzieć się co inni sądzą w temacie, który powinien być tu omawiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SucharDestroyer - Nawet nie wiesz jak się ucieszyłem czytając Twój post. Już myślałem , że znowu ktoś napisał coś na off-topic . Bardzo dziękuję za Twoją odpowiedź i zachęcam do skomentowania gry ( podkreślam że to pre-alfa ) .

Wsparciem dla nas jako twórców może być nawet post o projekcie na wspieram.to na facebooku :) lub bezpośrednie wsparcie finansowe.

Podkreślam też fakt , że jeśli gra nie uzbiera 100% do końca terminu to wasze pieniądze są wam zwracane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 17:00, Skubany91 napisał:

Człowieku przecież to jest pre-alfa. Sam zamysł strony wspieram.to to wspieranie.

Jakbyś nie zauważył, to część posta odnosiła się do treści samego newsa. Mając takiego patrona, a nie innego reakcja była do przewidzenia. Warto było to najpierw przemyśleć, a nie potem oburzać się, że duża część uwagi została skierowana nie na grę, a na znanego vlogera. No i jak już było wspomniane wcześniej - część nie zgadza się z opinią wyrażoną w newsie.

Dnia 28.12.2013 o 17:00, Skubany91 napisał:

Nie masz zamiaru wspierać to chociaż nie przeszkadzaj.

Forum służy do wyrażania opinii i nie masz prawa nikomu dyktować czy ma się udzielać, czy też nie. To chyba logiczne, że na gram.pl ludzie komentują news zamieszczony na... gram.pl.

Mam wrażenie, że lepiej by było bez wsparcia Rocka, wtedy ludzie by pisali, tak jak chcecie, tylko o grze lub... news przeszedłby bez echa. Co najwyżej kilka postów by było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości. Nie wiem czemu najeżdzacie ma grę przez to, że ambasadorem jest Rock. Jedyne co on robi, to pomaga w reklamie. Chłopaki się starają, próbują coś zrobić a wy ich skreślacie z powodu gościa, który nie ma praktycznie udziału w całości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skubany91:

Uff, ostro się w temacie porobiło. Również jestem kilkoma sprawami zaniepokojony, troszkę rzeczy wydaje mi się nie ok itp. Więc je wypunktuję, jak to zwykle ja. Mam nadzieję, że przyjmiesz "na klatę" te kilka słów krytyki, bo to tylko w dobrej wierze :)

1. Kwestia Rock''a. Niestety, cokolwiek by o nim nie mówić, jak to każdy YouTuber, kojarzy się z publicznością, którą zebrał. A czytając komentarze pod jego filmami, jest to raczej poziom późnej podstawówki/gimnazjum/wczesnego liceum. Słowem, Rock kojarzy się z pogardliwie zwaną "gimbusiarnią". A gdy taka osoba rekomenduje markę, automatycznie staje się jej ambasadorem, i zaczyna z nią kojarzyć. Jest to dobre marketingowo z jednej strony, gdyż istnieje spora szansa, że publika Rocka za jego poleceniem zacznie się interesować Waszą produkcją. Z drugiej jednak strony ci, którzy nie trawią Rocka, mogą się poprzez jego polecenie gry zrazić również do produkcji. To nieco na takiej samej zasadzie, na której polityczna lewica blokuje pewne ustawy tylko dlatego, że są wspierane przez prawicę - niezależnie, czy sama ustawa jest dobra, czy nie.

Podsumowując ten punkt, polecenie Waszej gry przez Rocka było mieczem obusiecznym. To normalne, tak działa marketing polegający na skojarzeniu marki z jakąś osobą. Nie ma co płakać i dyskutować, trzeba przyjąć fakt po męsku, na klatę.

2. Cały czas podkreślasz, że to gra polska, tworzona przez polaków (stosujesz nawet pisownię samymi wielkimi literami, by to podkreślić). Po co? Czy fakt, że gra powstaje w Polsce, ma jakiekolwiek znaczenie dla jej jakości? Nie.Jakby ta sama gra powstawała na Tajwanie, nie zmieniłoby to jej walorów. Po co więc taka nieco tandetna próba grania na "patriotycznych" emocjach forumowiczów? Nie obraź się, ale szlag mnie trafia, gdy kolejny raz słyszę podkreślanie polskości danej produkcji. Mam ochotę krzyknąć:L "Tak? To pokaż mi jej jakość, zakasuj mnie dopracowaniem, zabij bogatym contentem, a nie gadkami o polskości!". Kiepskie to, kiepskie...

3. Wchodzisz też co i rusz w spory z forumowiczami, wytykając im to i tamto. STOP! Tak się nie robi dobrego PR-u grze. Niestety, ale realia są takie, że choćby Cię obrzucali miękkim kałem, musisz zachować kamienny spokój i rzeczowo wyjaśnić wszystkie niejasności. Powiesz: "Ale przecież to co mówię to sama prawda!". Tak, tyle tylko, że takie zachowanie od razu kojarzy się z brakiem profesjonalizmu. A jeżeli nie jesteś w stanie w zwykłej forumowej dyskusji tego profesjonalizmu pokazać, z miejsca powstaje pytanie: "Czy ten człowiek będzie potrafił profesjonalnie stworzyć grę?" Nie odbierz tego jako atak - po prostu uznaj to za dobrą radę na przyszłość. Jasne, niektórzy indie devsi mogą sobie pozwolić na takie zachowania, ale dopiero, gdy już pokażą światu, co potrafią w kwestii tworzenia gier.

A teraz co do samej gry, bo tu również kilka rzeczy mnie niepokoi lub mam jakieś "ale":

4. Kwestia robienia MMOcRPG. Piszesz o tym, że fajnie, by powstało jakieś polskie MMO. Tak jak pisałem, "polskość" niewiele mnie tu interesuje, interesuje mnie jakość. Napisałeś, że jesteście studentami, niezależną grupką developerską. Obawiam się, jak macie zamiar utrzymywać grę, jak przygotować się na premierę (serwery, stałą grupa supportowa itp). Ogólnie, MMO to mega trudny gatunek, nie wystarczy tu stworzyć gry, przetestować jej, puścić na Steam/GOG i czekać. Tu jest wciąż masa pracy, do tego wymagające niemałych funduszy serwery. Obawiam się po prostu, jak to będzie wyglądało już po starcie gry.

5. Kwestia, że to MMO. Nie obraź się, ale ten gatunek jest obecnie okropnie przesycony, Gdzie nie spojrzysz, tam MMO - czy to instalowalne, czy przeglądarkowe, abonamentowe czy F2P. Jest tego MASA. W jaki sposób chcecie się wybić z projektem? Jak go rozreklamować? Jakie cechy zawrzeć w grze, których inne produkcje nie mają, by to właśnie w Waszą grę grali gracze? Możesz powiedzieć, że to już nie mój, tylko Wasz problem. Szkopuł w tym, że fun z MMO wynika nie tylko z samej jakości gry, ale z tego, ilu ludzi w nią gra. Obawiam się, by nie skończyło się na fajnej grze, która jednak nie ma wiele do zaoferowania ponad to, co oferują inne produkcje, w dodatku z wyludnionymi, świecącymi pustkami serwerami.


No nic to, to by było na tyle. Wiem, że może krytycznie pojechałem, ale uważam, że uzasadniłem krytykę całkiem sensownie. Chętnie poznam Twoją opinię i info, co planujecie, by żadne z powyższych nie miało miejsca.

Tak czy owak - powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 14:08, Shinigami napisał:

Pewnie. Po czym idąc za ciosem dostosowuje styl / treści do tej grupy odbiorców. Absolutnie
nie nam tego za złe, każdy zarabia jak umie :D


Znam Rocka dobrze i on po prostu taki jest, robi to co lubi i tak jak lubi i jak ma na to ochote. Nie musi sie dostosowywać;) jest na to zbyt leniwy by robić coś czego nie lubi.

Hejt na niego jest dlatego, że Ci młodzi tutaj ludzie myślą, że są doroślejsi i wybijają się ponad przeciętność mówiąć, że ktoś jest kiepski ponieważ wszyscy go znają i wielu ogląda. To taka moda. Tak jak modne jest oglądanie Wonzia i myślenie, że należy się do elity tych mądrzejszych, a później Rock z Wonziem pija piwo i śmieją się z tego jak wyląda ten podział ;D

Kolejny powodem są pieniądze. Wiele osób uważa, że to niesprawiedliwe, że ktoś zarabia świetne pieniądze robiąc to co kocha. Takie wychowanie w polsce, rodzice wtrzepali nam do mózgu, że trzeba sie napocić by dostać 10zł, a nie siedzieć przy kompie i dostać 100zl, więc jak ktoś się taki znajduję to wzbudza oburzenie.

Ogólnie jest taki trend, że wszyscy wszystko wiedzą i się wypowiadają o osobach, których totalnie nie znają i nigdy nie mieli przyjemnoiści poznać ich osobiście. Być może dlatego są tacy zdenerwowani, bo te osoby nie poświęciły im swojego czasu na poznanie się. Powiem Wam, że cały Polski YT to głównie zajebiści ludzie. Mówię głównie bo nie znam jeszcze wszystkich prywatnie, aczkolwiek wątpie że Ci są źli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 17:03, Skubany91 napisał:

LUDZIE MAM DO WAS APEL !!! Artykuł jak i cały projekt odnosi się do gry anie do osoby
Rocka. Rock tak jak reszta ludzi ( W TYM TEŻ ADMINISTRACJA GRAM.PL ) wspiera projekt
aby gra powstała. Jeśli ktoś ma zamiar zrobić coś innego niż wspierać projekt to niech
chociaż nie przeszkadza.


Po pierwsze: Ciągłe używanie wielkich liter wcale nie przykuje uwagi, a raczej przywiedzie na myśl pewną grupę (tak, kojarzoną z publiką Rock''a właśnie), niekoniecznie poważaną. Po co to? Co tym osiągasz, prócz psucia własnego wizerunku? Bez sensu.

Po drugie: Czy myślisz, że napisanie, iż administracja Gram.pl wspiera projekt, coś zmieni? Zamiast takich hasełek, lepiej napisz długiego, wyczerpującego posta o tym, co tak wspaniałego będzie w Waszej grze, aby forumowicze olali Rock''a i wsparli/zagrali. Bo jak na razie skupiasz się na wojowaniu z potencjalnymi klientami, a na tym nikt jeszcze nie wyszedł dobrze. Masz uwagę ludzi, wątek ma już 3 strony - wykorzystaj okazję i zamiast bzdurnych sporów, walnij mega-posta z listą mega-wypasionych rzeczy, które w Waszej grze się znajdą.

Po trzecie: Wybacz, ale nie masz prawa do decydowania, jakie reakcje są dopuszczalne, a jakie nie. Jeśli komuś się koncept gry nie podoba (z dowolnych przyczyn, choćby osoby z nią skojarzonej - Rock''a), to ma prawo to wyrazić, a Ty możesz jedynie pluć sobie w brodę, że właśnie on promuje Waszą produkcję. Deal with it.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 17:46, Vejx napisał:

Znam Rocka dobrze /.../


Zauważyłem, działasz sprawniej niż jego adwokat :D

Dnia 28.12.2013 o 17:46, Vejx napisał:

/.../ a później Rock z Wonziem pija piwo i śmieją się z tego jak wyląda ten podział ;D


Drugiego nie znam, na pierwszego trafiłem przypadkiem na Twitch.tv, oglądając finały w SC2. Długo tego nie wytrzymałem, rozumiem jednak dlaczego przyciągają pewną grupę ludzi. I słusznie, ktoś musi :)

Dnia 28.12.2013 o 17:46, Vejx napisał:

Kolejny powodem są pieniądze. Wiele osób uważa, że to niesprawiedliwe, że ktoś zarabia świetne pieniądze robiąc to co kocha.


Tak to już w życiu niestety jest. Tylko kto sobie nimi zawraca głowę? :)

Dnia 28.12.2013 o 17:46, Vejx napisał:

Powiem Wam, że cały Polski YT to głównie zajebiści ludzie.


Być może, pamiętaj jednak, że ilu ludzi tyle opinii. Mnie zupełnie polski matecznik YT nie interesuje, kojarzę raptem dwie pszczółki ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 18:02, Shinigami napisał:

Zauważyłem, działasz sprawniej niż jego adwokat :D


Bo z nim pracuję:P

Dnia 28.12.2013 o 18:02, Shinigami napisał:

Być może, pamiętaj jednak, że ilu ludzi tyle opinii. Mnie zupełnie polski matecznik YT
nie interesuje, kojarzę raptem dwie pszczółki ;D


W takim razie jesteś wyjątkowo aktywny jak na osobę, która się nie interesuje i w ogóle prawie nikogo nie zna:P

"Gimbaza" jest w przypadku każdego YTbera powyżej pewnej ilości popularności, wiec trudno mi sie zgodzić, że to domena Rocka bo to domena internetu;) nie znam wielkiego YTbera, którego komentrarze pod filmem mają wysoki poziom. To tak jak tutaj na gram.pl - bardzo dobry serwis informacyjny a po komentarzach widać, że czytelnicy bardzo niskich lotow;) prawda jednak taka, że Ci dorośli zazwyczaj nie komentują, oni tylko przeglądają - sam mam 22 lata i komentuje srednio 1 na 10 000 rzeczy, ktore przelgadam :P, aczkolwiek dalej jestem dzieciakiem. Gram w gry, obracam sie w tym swiecie, zarabiam na tym dobre pieniadze i to najcudowniejsza rzecz na swiecie:)

Tak czy siak, fajnie sie gadalo, uwielbiam takie tematy:)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, poczytałem jeszcze nieco o projekcie, pooglądałem, a oto moje uwagi/pytania/przemyślenia:

1. Otworzyłem sobie pokazówkę animacji postaci. Pomijając fakt, że sam model jest, lekko mówiąc, nie najwyższej jakości (c''mon, tyle poly to miały modele w Guild Wars 1...), nieco pokracznie wyglądają proporcję. Kobieta zdaje się mieć zbyt dużą głowę, przez co przypomina trochę nastoletnie dziecko (tak na oko 12-13 lat).

2. Poprawcie pls opis na wspieram.to. Aż roi się tam od błędów, pozjadanych ogonków od ą, ę itp, błędnie wstawianych znaków interpunkcyjnych (przecinki) czy niepotrzebnych spacji. Wywalcie też te teksty wielkimi literami czy grupy znaków typu"?!". Wszystko to sprawia wrażenie okropnej amatorszczyzny, nie zachęcając do dokonania wpłaty.

A teraz przechodząc do pytań...

1. Jak ma wyglądać model F2P? Jakieś konkrety, tabela bonusów dla Premium? Pytam, bo to kluczowa informacja dla wartości gry. Opisz, jak to będzie wyglądać, i dlaczego NIE będzie to Pay-To-Win ;)

2. Jakie inne ciekawe, nowatorskie rozwiązania będą w grze? Bo system głosowania na sojusze jest fajny, ale to nieco zbyt mało, by wspierać Was, zamiast przeznaczyć tą kasę na np. WoW, GW2 czy inną, umocnioną już na rynku markę.

3. Czy cały team zamyka się tylko w 3 osobach?

4. Jak duże będą tereny w grze? Ile stref, ile wirtualnych km2, ile miast, ile wiosek, itp itd?

5. Jakie będą ceny premium? Czy będzie tylko podział na premium i nie-premium, czy również in-game-purchases?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 18:13, Vejx napisał:

Tak czy siak, fajnie sie gadalo, uwielbiam takie tematy:)


http://forum.pclab.pl/topic/801862-Afera-wok%C3%B3%C5%82-RockAlone2k/page__st__60
Looknij post 75. Masz tam link do ciekawego tematu, który pokazuje jakim człowiekiem jest twój współpracownik/pracodawca. Najlepiej całe 26 stron :). Takiej postawy nawet nie da się określić jako żałosna. To coś znacznie, ale to znacznie gorszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 18:22, Tenebrael napisał:

Ok, poczytałem jeszcze nieco o projekcie, pooglądałem, a oto moje uwagi/pytania/przemyślenia [...]


Nie żebym wychodził na jakiegoś pesymistę czy coś w tym guście, ale... wydaje mi się, że nie masz co liczyć na odpowiedź. Nie zdziwiłbym się, gdyby ta krytyka (czy też hejt) zniechęciła naszego gościa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 18:37, skyline20 napisał:

Nie zdziwiłbym się, gdyby ta krytyka (czy też hejt) zniechęciła naszego gościa ;)


Nie no, bez przesady, czy ja go gdzieś hejtowałem? Po prostu nieco krytyki, nic ponad stosowną miarę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 18:39, Tenebrael napisał:

> Nie zdziwiłbym się, gdyby ta krytyka (czy też hejt) zniechęciła naszego gościa ;)


Nie no, bez przesady, czy ja go gdzieś hejtowałem? Po prostu nieco krytyki, nic ponad
stosowną miarę :)


Nie, nie, nie mówiłem o Twoich postach, które swoją drogą są chyba najbardziej wartościowe merytorycznie w całym temacie, ale o całokształcie tej dyskusji, flejmu, jak zwał tak zwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2013 o 18:37, skyline20 napisał:

Nie żebym wychodził na jakiegoś pesymistę czy coś w tym guście, ale... wydaje mi się,
że nie masz co liczyć na odpowiedź. Nie zdziwiłbym się, gdyby ta krytyka (czy też hejt)
zniechęciła naszego gościa ;)

Sorry, ale jak ktoś chce się reklamować nazwiskiem wiadomego pana, to musi się liczyć z reakcją. Hejt nie ma tu nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 18:13, Vejx napisał:

W takim razie jesteś wyjątkowo aktywny jak na osobę, która się nie interesuje i w ogóle prawie nikogo nie zna:P


Gdzie tam, skomentowałem, po czym dostałem odpowiedzi i wkręcili mnie do dyskusji. Tak to już tutaj bywa. Z dzieciaka to ma coś każdy przeglądający fora / strony o grach. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować