Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox 360 - recenzja

40 postów w tym temacie

Dnia 28.12.2013 o 22:07, Rafalinda_san napisał:

Przez 8 lat 100% lepiej grało się na 360-tce ze względów społecznościowych i znakomitą
sieć. Sony ledwo zremisowało z Microsoftem w tej generacji. A tak na prawdę przegrało
z kretesem, bo Microsoft zabrał Japończykom połowę klientów. I to jest sukces. ;)

Ktoś tu chyba zapomniał o Nintendo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 22:10, Henrar napisał:

> Przez 8 lat 100% lepiej grało się na 360-tce ze względów społecznościowych i znakomitą

> sieć. Sony ledwo zremisowało z Microsoftem w tej generacji. A tak na prawdę przegrało

> z kretesem, bo Microsoft zabrał Japończykom połowę klientów. I to jest sukces. ;)

Ktoś tu chyba zapomniał o Nintendo...


Dokładnie. Nintendo wygrało z ogromną przewagą. Chodziło mi o to, że SONY w poprzedniej generacji straciło ogromną rzeszę fanów i klientów, więc gadki o wygranej są mocno przesadzone. Nie mniej jednak Zarówno MS jak i Nintendo odkuło się z nawiązką w porównaniu do swoich poprzednich konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Widzę że bratnia dusza ale tu nie chodzi o to że oryginalne głosy się nie zmieściły tylko
> taka jest i była polityka Namco.Jeśli znasz japoński to gratulacje ale po angielsku na
> PS3 nie zagramy i tu nie chodzi wcale o miejsce na dysku.I tak Vesperia to jedyna gra
> dla której chciałem kupić 360.

Faktycznie coś pomyliłem, wydawało mi się że był jakiś jrpg, który na PS3 posiadał opcje oryginalnego dubbingu, a 360 nie. Być może coś źle przeczytałem. Gdyby nie strach o blokady regionalne to na chama by się dało, ale w bólach, ze słownikiem i tylko jeśli byłby do tego tekst. Nie podoba mi się ta polityka dubbingowania wszystkiego, gdy nie pasuje, brzmi nienaturalnie i jest przy tym kasowany oryginalny dubbing, fu! Na PC zawsze jest opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> a) Czas pobierania + dodatkowo czas instalowania to jakieś nieporozumienie. Na X360 jest
> tylko jeden proces. Ściągasz i już jest tam gdzie trzeba.
> b) Brak komunikacji głosowej to oznaka zacofania.
> c) Konsolę trzeba było wyłączać koniecznie poprawnie, czyli przyciskiem tudzież poprzez
> system. Jak wyłączysz PS3 z gniazdka podczas pracy to konsola zacznie przywracać system
> i trwa to dobre 5 minut. Zdarzało mi się to nagminnie bo miałem ją podłączoną do wzmacniacza
> i często zapominałem o tym by najpierw wyłączyć konsolę.
> d) Ilość łatek, które się ściągały dłuuuuugo i ilość razy kiedy PSN został wyłączany
> obiegu była bardzo frustrująca.
> e) Pad jest niewypałem. Jego waga oraz spusty to ogromny krok wstecz względem poprzednika.
> Do tego ten króciutki kabelek do ładowania. Siedzisz przed samym TV.
>
> Niektóre gry wyśmienite, ale jako system do grania to niewypał.
>
znakomitą
> sieć. Sony ledwo zremisowało z Microsoftem w tej generacji. A tak na prawdę przegrało
> z kretesem, bo Microsoft zabrał Japończykom połowę klientów. I to jest sukces. ;)

a) wiesz mi jakoś to nie przeszkadzało bo instalka już była króciutka.
b) nie wiem jak jest na xboxie ale grając w tekken 6 często ludzie gadali do mnie lub wyklinali w swoich językach więc jakaś komunikacja była.
c) Jesteś pierwszą osobą jaką widzę która nie wyłączała konsolki z przyciska Ps lub czujnika. Gdzieś ty miał oczy jak nie widziałeś że konsola chodzi i to kilkakrotnie. Myślę że ludzie wolą by system się sprawdził niż jak byś miał stracić dane lub coś gorszego.
d) faktycznie łatki były koszmarem czasem.

Sukces by był jak by konsole tak nie padały 3 na 4 kumpli co kupili klocka oddawali na gwarancji konsole po miesiącu a to jest nie wypał. Sony słabo zaczął, ale takich jaj nie było.

Nie mogę powiedzieć że X360 był zły bo w DoA4 się zagrywałem u znajomego i jest kilka gier jeszcze w co bym pograł. Jak ktoś już powiedział spadnie do 300zł kupi się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Multiplayer ogromny plus dla x360.Co-op nawet w kampani singielplayer nastepny plus w duzej ilosci gier. Croschat game a co to takiego powie uzytkownik konsoli sony? To nie szatanski wybryk tylko standard na konsoli Microsoft.
Gdy ktos gra bez przerwy kilka-kilkanascie godzin to sam ma problem a nie konsola bo sie spalila po maratonie.
Exy sony pare tyulow wiekszosc wartych uwagi to tylko singel player czyli pare godzin i tytul ograny jak dla mnie tylko multi sie liczy.
Wole zaplacic te okolo 12zl za gre online niz meczyc sie z ps.
Pad od 360 po prostu brak konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> c) Konsolę trzeba było wyłączać koniecznie poprawnie, czyli przyciskiem tudzież poprzez
> system. Jak wyłączysz PS3 z gniazdka podczas pracy to konsola zacznie przywracać system
> i trwa to dobre 5 minut. Zdarzało mi się to nagminnie bo miałem ją podłączoną do wzmacniacza
> i często zapominałem o tym by najpierw wyłączyć konsolę.

Nie jest to wymagane. Wystarczy, że anulujesz i już normalnie jesteś w XMB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem Gears of War na X360 szczena mi opadła, to był prawdziwy next gen. ;) Szkoda że tylko pierwsze lata konsoli były świetne, a ostatnim exclusivem który naprawdę mi się spodobał był Alan Wake (ile to lat temu było, 3?) - od czasu kiedy kupiłem PS3 konsola poszła w odstawkę. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W 2005r. odtwarzacze Blu-Ray były chyba dopiero w fazie prototypowej. Microsoft jeżeli
> chciał być rok wcześniej od Sony nie mógł ich montować (pomijając fakt, że stawiali na
> HD DVD).
> "Rozsądniejszą decyzją było oparcie systemu o zbliżoną do PC architekturę." Nieprawda,
> Architektura procesora Xboksa 360 była oparta na architekturze PowerPC IBM, której było
> dużo bliżej właśnie do Cella z PS3 niż do x86 znanego z PC.
> A jakby ktoś chciał przeczytać recenzję Xboxa 360 z tamtych czasów to polecam http://www.gram.pl/felieton.asp?id=617&str=1
> Szkoda, że dzisiejsze "next-geny" TAKIEJ recenzji się nie doczekały:(

Mylisz się, był architekturą pratkycznie taką samą jak PC (te same komendy procesorowe itp. itd.) a do Cella było jemu daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 14:16, TobiAlex napisał:

Mylisz się, był architekturą pratkycznie taką samą jak PC (te same komendy procesorowe
itp. itd.) a do Cella było jemu daleko.

Lolwut?
Zdajesz sobie sprawę z tego, że Xenon to PowerPC a nie x86 i są to dwie zupełnie rożne architektury? Zdajesz sobie sprawę także z tego, że Xenon posiada na żywca wzięte z Cella PPE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować