• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Taykun

Problem z wiatrakiem na procesorze help

Pytanie

Witam

Mam problem z wentylatorem na procesorze lekko hałasuje i zatrzymuje sie na chwile poczym znowu sie rozkręca widać jakby był niestabilny w biosie licznik predkosci skacze o jakies 300 obrotow czy to normalne?. i teraz pytanie czy to może być wina zasilacza? zamontowałem własnie nową płyte głowna z procesorem dual-core2.2 na płycie Gigabyte ga-965p-ds3

Zasilacz Mustang atx-ky-400w
ram 2x1gb 533hz dual
radeon 5450hd
i nowy Win Xp wgrany
Czy to może być wina zasilacza czy walnięty wentylator od procka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Upewnij się, że podpinasz wentylator od procesora do przeznaczonego do tego gniazda na płycie (CPU_FAN).
Jeżeli masz inny, to podłącz go w miejsce tego od procesora i ten od procesora w inne gniazdo na płycie.
Jeśli ten drugi też będzie działał normalnie, a ten od procesora dalej szwankował, to będziesz miał rozwiązanie.
Jeżeli okaże się, że to gniazdo od wiatraczka CPU jest walnięte jednak, to sprawdź, czy po resecie BIOSu coś się poprawi. Ostatecznie można poszukać aktualizacji jeszcze BIOSu, bo one czasami też naprawiają takie problemy. Jeżeli i to nie pomoże, to płyta główna może być uszkodzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Okazało sie ze wiatrak był uszkodzony(nizła kaszana na allegro) wymieniłem go na inny starszy model i temperatury na rdzeniech mi dochodzą do max 62 stopni podczas grania a w windowsie normalnie po 34-35 stopni.
Chciał bym sie upewnić bo wyczytałem ze cieżko spalić ten prcek ponoć do 70 stopni jest jeszcze ok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować