Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowi Piraci z Karaibów (lekkim) plagiatem?

25 postów w tym temacie

Mi prawde mowiac juz dawno tez przypominal LeChucka ten koles z mackami bo LeChuck w kazdej czesci byl inny i taki z mackami tez by dobrze pasowal :). Tak czy inaczej druga czesc filmu na pewno nie straci na zapozyczaniu pomyslow z najlepszej hitsorii o piratach z wysp karaibskich, czyli MI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2006 o 14:22, Bezimek napisał:

Hmm coś w tym jest . Grałem w wszystkie trzy części MI i muszę powiedzieć, że widać podobieństwa
ale czy to już plagiat tego nie wiem .

MI są 4 części.

Piotrek K.

Dnia 27.06.2006 o 14:22, Bezimek napisał:

O serii juz od jakeigos czasu nic nie bylo slychac. Nowych edycji jakos nie widac. No coz -
trzeba znowu o sobie przypomniec :/. Niestety nie czytalem blogu tego pana (i w sumie nie zamierzam
- po co podbijac mu statystyki odwedzin ;)?) ale stwierdzenie zawarte w informacji, ze Piraci
maja poodbny humor albo protagoniste?! No sorry - to w koncu prawie wszedzie mozna znalezc
takie ''zapozyczenia'' (a dokladniej podobienstwa) i jakos nikt z tego problemu nie robi...

Po pierwsze ten pan zrobił 2 pierwsze części.
Po drugie gdyby mu zależało na kasie to by poszedł do sądu.
Po trzecie LucasArts od czasu Grim Fandango i Monkey Island IV nie robi przygodówek.
Po czwarte podobieństwa czyli to o czym mówisz nazywa się plagiatem i kończy się to w sądzie. Jeśli LucasArts (właściciel praw do tytułu) stwierdzi, że jest to plagiat to spotkają się z Disneyem w sądzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wiecie co? Gilbert faktycznie w pewnym stopniu ma rację. Oglądałem piratów z karaibów dwójkę i ten film jest podobny do Monkey Island. Np. scena kiedy Sparrow spotyka jakąś tam wiedźmę voodoo czy cuś jest identyczna co do tego samego momentu z Monkey Island 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2006 o 17:20, michallow napisał:

Ale wiecie co? Gilbert faktycznie w pewnym stopniu ma rację. Oglądałem piratów z karaibów dwójkę
i ten film jest podobny do Monkey Island. Np. scena kiedy Sparrow spotyka jakąś tam wiedźmę
voodoo czy cuś jest identyczna co do tego samego momentu z Monkey Island 2.

Grałem we wszystkie części MI ale gdy oglądałem film nawet nie zakoczyłem, że twóry Piratów z Karaibów mogli czerpać pomysły z tej serii. Ale w końcu powinno się wzorować na najlepszych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować