Zaloguj się, aby obserwować  
Phobos_s

Alien: Isolation - Temat ogólny

104 postów w tym temacie

Nikt w to nie gra? Ja co prawda też nie ale ... zaciekawiła mnie ta gra. Widziałem jedną czy dwie recki w sieci i wygląda to ... naprawdę ciekawie. Ktoś mógłby się podzielić wrażeniami? Zwłaszcza zależy mi na tym by się dowiedzieć:
- czy warto, stosunek jakości do ceny, etc
- jak wygląda system zapisów, są tylko auto, w każdym momencie, czy może oba a może jeszcze inaczej?
- ile choćby orientacyjnie zajmuje jej przejście
- czy są planowane DLCki
- czy po jednokrotnym przejściu gra ma coś więcej do zaoferowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2014 o 22:18, Tyler_D napisał:

Nikt w to nie gra?


Grają dlatego nie siedzą na forum ;P
A tak serio... aż się dziwię. Faktycznie wygląda jakby ludzie kompletnie w to nie grali.
Niech żałują.

Dnia 22.10.2014 o 22:18, Tyler_D napisał:

Zwłaszcza zależy mi na tym by się dowiedzieć:
- czy warto, stosunek jakości do ceny, etc


Ja mogę nie być w 100% obiektywny, ale jak dla mnie bardzo warto.
Dla fanów Obcego to must have, dla reszty, bardzo dobry horror/skradanka. Ale cholernie trudny przez co może być frustrujący dla tych, którzy nie mają cierpliwości.

Dnia 22.10.2014 o 22:18, Tyler_D napisał:

- jak wygląda system zapisów, są tylko auto, w każdym momencie, czy może oba a może jeszcze inaczej?


Jeszcze inaczej. Są specjalne miejsca - telefony - w których zapisujesz grę. Możesz to robić dowolną ilość razy, ale... Są tylko dwa save''y. Aktualny i poprzedni. Poza tym możesz zawsze wczytać całą misję od początku.

Dnia 22.10.2014 o 22:18, Tyler_D napisał:

- ile choćby orientacyjnie zajmuje jej przejście


Ok 20 godzin.

Dnia 22.10.2014 o 22:18, Tyler_D napisał:

- czy są planowane DLCki


Post wyżej.

W tej chwili dostępne są jeszcze dwa inne DLC z czego jeden był dodawany (chyba nadal jest) od razu do pudełka z grą.
Są to Crew Expendable i Last Survivor. W obu przenosisz się na Nostromo i grasz albo jako jeden z trójki dostępnych członków załogi - Ripley, Parker, Dallas - w Crew Expenable, albo jako Ellen Ripley w Last Survivor.

Planowane jest jeszcze 5 innych DLC.
Jest także Season Pass.

Dnia 22.10.2014 o 22:18, Tyler_D napisał:

- czy po jednokrotnym przejściu gra ma coś więcej do zaoferowania


Są tryby wyzwań. Polega to na przechodzeniu map znanych z kampanii spełniając dane warunki, np. na czas, bez użycia wykrywacza ruchu, spełnianie dodatkowych side questów itp.
Każde DLC, oprócz nowej mini kampanii będzie zawierało także dodatkowe tryby wyzwań i mapy.

Mam nadzieję, że odpowiedziałem wyczerpująco :)

Edit: literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. ;) Tylko zastanawia mnie to ... jeżeli ma być tyle dodatków to chyba nie warto teraz kupować co nie? Z drugiej strony - może to tak tylko ładnie brzmi a dlcki będą dawały może z godzinę gry więcej? Jak to jest? No i co to jest ten season pass? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2014 o 15:56, Tyler_D napisał:

Dzięki. ;) Tylko zastanawia mnie to ... jeżeli ma być tyle dodatków to chyba nie warto
teraz kupować co nie?


To zależy ile chcesz czekać. Bo nigdzie nie jest powiedziane, że za jakiś czas wyjdzie edycja z wszystkimi DLC. Może być tak, że przez dłuższy czas będą sprzedawać grę i dlc oddzielnie.

Dnia 23.10.2014 o 15:56, Tyler_D napisał:

Z drugiej strony - może to tak tylko ładnie brzmi a dlcki będą
dawały może z godzinę gry więcej? Jak to jest?


Te dwa DLC, które są już teraz dostępne zajmują właśnie mniej więcej tyle. Godzina to maks jeśli chodzi o przejście każdego z nich.
Nie wiem jak będzie z tymi DLC, które zaczynają pojawiać się od przyszłego tygodnia. Tam jest nie tylko tryb fabularny ale i nowe mapy wyzwań itd, więc w ich przypadku, zawartość "dodanego" czasu gry może być dużo większa.

Dnia 23.10.2014 o 15:56, Tyler_D napisał:

No i co to jest ten season pass? :P


Season pass to takie cudo, które kupujesz za ok 100 zł (na Steam 25 ojro) i daje Ci to dostęp do wszystkich 5 zapowiedzianych DLC bez dodatkowej opłaty. Oczywiście stają się one dostępne wtedy, gdy zostają wypuszczone a nie od razu :) Jednym słowem pre-order wszystkich DLC po trochę niższej cenie (ok 25%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę tak mało ludzi gra ?
Ja osobiście jestem dopiero

Spoiler

po pierwszym spotkaniu z obcym, a raczej pomachał mi przed oczyma ogonkiem ;)


To co na pierwszy rzut oka widać to dbalość o detale uniwersum i genialny klimat. Jest to zaraz po Dead Space (jedynka!) najlepszy survival w kosmosie bez dwoch zdań. Wielu uważa, że gra szybko zaczyna nużyć wiec nie gram za długo aby i mnie to nie spotkało. ;). Napewno gra nie jest dla każdego, ale fani uniwersum powinni grać bo gierka jest tego warta i dziwi aż tak małe zainteresowanie. Choc w sumie brakuje akcji rodem z CoD''a więc...Niech żałują Ci co nie grali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2014 o 00:37, Longer napisał:

To co na pierwszy rzut oka widać to dbalość o detale uniwersum i genialny klimat.

Dopiero po przejściu gry obejrzałem dwa pierwsze filmy z uniwersum - jakie to tam podobne!
>Jest

Dnia 30.12.2014 o 00:37, Longer napisał:

to zaraz po Dead Space (jedynka!) najlepszy survival w kosmosie bez dwoch zdań. Wielu
uważa, że gra szybko zaczyna nużyć wiec nie gram za długo aby i mnie to nie spotkało.

No tak w 3/4 gry już trochę miałem dosyć... Za duzo tego samego, ciągłe dejavu. Co innego że znalazło się w tej grze troszkę frustrujących nieścisłości - np. załatwiłem pierwszych ludzi ale już ich broni nie mogłem podnieść - dopiero udało się wziąść rewolwer z półłki kiedy skrypt się odpalił lub

Spoiler

obcy ignorujący androidy

. No i ksenomorf respawnujący się tam gdzie nie ma prawa go być. Hitem była moja zmyłka - będąc w windzie uderzyłem łomem w ścianę by przywołac obcego, po sekundzie nacisnąłem przycisk by odjechać - obcy już wlazł do kabiny by mnie zabić ale odpalił się skrypt windy i przyjemniaczek... zniknął.

Dnia 30.12.2014 o 00:37, Longer napisał:

;). Napewno gra nie jest dla każdego, ale fani uniwersum powinni grać bo gierka jest
tego warta i dziwi aż tak małe zainteresowanie. Choc w sumie brakuje akcji rodem z CoD''a
więc...Niech żałują Ci co nie grali .

No nie wiem... Gra typu przejść i zapomnieć, niezła ale o rewelacji nie ma mowy. Dla fanów może oczko wyżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jak wyglądają sytuacje w tej grze? Bo tak sobie o niej czytam, oglądam i jej jest bliżej do opcji ''wolność, wolność, skrypt, wolność, skrypt, wolność, wolność'' czy cały czas mimo wszystko trzeba mieć się na baczności, nie biegać, np: nie łazić krok w krok za obcym licząc że nie wróci tą samą ścieżką lub nas nie wykryje etc etc? Bo zastanawiam się jak to działa patrząc na gameplaye i sam nie wiem jak to jest. Choćby te pierwsze kilkadziesiąt minut czy ileś tam -

Spoiler

wraca się z dekoderem do windy, widzimy jak obcy ciacha lootersów aż miło, muzyka się wzmaga po czym obcy włazi do szybu wentylacyjnego albo chodzi po całym pomieszczeniu

. Więc przykładowo w tym momencie jak nam zniknie z oczu to jesteśmy panami i możemy biegać jak miło i zbierać loot z ciał czy cały czas musimy się skradać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2015 o 12:22, Tyler_D napisał:

z oczu to jesteśmy panami i możemy biegać jak miło i zbierać loot z ciał czy cały czas
musimy się skradać?


Jest dwojako.
Sa miejsca gdzie caly czas musisz uwazac na obcego. Poluje na Ciebie niezmordowanie(oczywiscie zalezy od posiomu trudnosci).
I sa miejsca, gdzie tworcy strasza tylko blakajacym sie alienem po wentylacjach ale on i tak sie nie pojawia.

Tych drugich miejsc jednak jest znacznie mniej niż pierwszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy DLCki się kiedyś skończą? Znaczy pytam o tej do Aliena rzecz jasna. ;)

Bardzo nie lubię tej ''maniery'' jaką mają ostatnie gry czyli wypuszczania podstawki [ a często dziurawej podstawki, to tak trochę abstrachując ] i wy...smoliwanie iluś tam dlcków w przez rok czy ileś czasu. Nie widzi mi się ZAWSZE kupowanie gry rok, dwa czy więcej po premierze aż łaskawie wyjdzie coś w jednym packu na jednej platformie czy wersji, lokalizacji czy gotye a takie akcje mnie zwyczajnie irytują i odstręczają od kupowania kolejnych gier. Oczywiście - nikt mi nie każe kupować wszystkich dlcków a tym bardziej ich w ogóle brać no ale zazwyczaj nie są one szczególnie drogie i coś tam dodają więc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2015 o 15:43, Tyler_D napisał:

Czy DLCki się kiedyś skończą? Znaczy pytam o tej do Aliena rzecz jasna. ;)


Do A:I ma wyjść jeszcze tylko jeden DLC, w przyszłym miesiącu. Tyle było zaplanowane i tyle wchodzi w skład Season Passa.
Czy wypuszczą coś później tego już nie wiadomo.
Ale może zajmą się robieniem A:I 2 :)

Dnia 10.02.2015 o 15:43, Tyler_D napisał:

Bardzo nie lubię tej ''maniery'' jaką mają ostatnie gry czyli wypuszczania podstawki
[ a często dziurawej podstawki, to tak trochę abstrachując ] i wy...smoliwanie iluś tam
dlcków w przez rok czy ileś czasu. Nie widzi mi się ZAWSZE kupowanie gry rok, dwa czy
więcej po premierze aż łaskawie wyjdzie coś w jednym packu na jednej platformie czy wersji,
lokalizacji czy gotye a takie akcje mnie zwyczajnie irytują i odstręczają od kupowania
kolejnych gier. Oczywiście - nikt mi nie każe kupować wszystkich dlcków a tym bardziej
ich w ogóle brać no ale zazwyczaj nie są one szczególnie drogie i coś tam dodają więc...


Dlatego ja na wiele gier czekam aż właśnie wyjdą wersje pełne w wszystkimi dodatkami. A:I to był wyjątek i jedyna gra, do której kupiłem Season Pass, ale to dlatego, że jestem totalnym maniakiem Aliena ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2015 o 09:22, Phobos_s napisał:

Do A:I ma wyjść jeszcze tylko jeden DLC, w przyszłym miesiącu. Tyle było zaplanowane
i tyle wchodzi w skład Season Passa.

Hm ... czyli rozumiem że albo teraz kupuję podstawkę i te dlcki które mnie interesują albo liczę na to że ''kiedyś'' wypuszczą jakąś wersję gotye, tak? Bo pewnie nie ma co liczyć na dosyć rychłe wypuszczenie w ciągu kilku miesięcy powiedzmy ''nowej-starej'' wersji A:I ze wszystkim co wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2015 o 15:12, Tyler_D napisał:

Hm ... czyli rozumiem że albo teraz kupuję podstawkę i te dlcki które mnie interesują
albo liczę na to że ''kiedyś'' wypuszczą jakąś wersję gotye, tak? Bo pewnie nie ma co
liczyć na dosyć rychłe wypuszczenie w ciągu kilku miesięcy powiedzmy ''nowej-starej''
wersji A:I ze wszystkim co wyszło?


Wiesz, biorąc pod uwagę politykę Segi i CA, to nie sądzę żebyś mógł liczyć na wersję GOTY w ogóle. Z tego co wiem, żaden Total War nie wyszedł w pakiecie z dodatkami (to a propos CA) a Colonial Marines nadal nie jest w pakiecie z DLC (to a propos Segi).
To na co możesz liczyć to na wyprzedaż na Steam albo w jakimś GMG gdzie będziesz mógł wyrwać podstawkę i season pass po jakichś niższych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zrobilem platynke w grze. Momentami byla strasznie irytujaca ale ogolnie super giera. Piekna grafika, fajny klimat, dla fanow filmu obowiazkowo. Mimo wszystko gra nie straszyla ani troche (film zreszta tez nie), alien sam w sobie jakos nie wzbudza we mnie grozy, wyglada jak dinozaur :) Jedyne momenty kiedy 'podskoczylem' to jak cos wybuchlo niespodziewane lub kiedy wyskoczyl toz przede mna obcy. Patrzac na gameplaya widzialem ze ludzie uzywali detektora ruchu sporo...szczerze mowiac ja uzylem go moze 2 razy w zyciu i to tylko dlatego ze sie pogubilem i nie wiedzialem gdzie mam isc. Gra naprawde warta polecenia, z poczatku mnie troche nudzila ale pozniej jest naprawde ostra jazda, mimo ze ja nie jestem tego typu gier fanem to ta wyjatkowo mi sie podobala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować