Zaloguj się, aby obserwować  
Phobos_s

Alien: Isolation - Temat ogólny

104 postów w tym temacie

Na Wiosnobraniu na muvie gra była do kupienia za niecałe 40 zł. Zapewne w ostatnim dniu promocji znów za tyle będzie można kupić. I tu powstaje pytanie. Gra jest skradanką, do tego dosyć trudną. Czy jako osoba, która unika wszelkich skradanek, a w takich grach jak Far Cry 3 i 4, Assassin''s Creed, a nawet w dwóch ostatnich Splinter Cellach jak ognia unikałem skradania i wybierałem rozwiazania siłowe, mam czego szukać w tej grze, czy lepiej sobie odpuścić i nie odbijać się brutalnie od tej produkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory grałem tylko trochę, ledwie kilka godzin i ... no myślę że możesz się zawieść. Tutaj właściwie przez nie wiem ... 80-90% chodzisz / skradasz się, bieganie zazwyczaj się kończy albo przyuważeniem przez przeciwnika / większą jego aktywnością / tym że zeżre cię Obcy. Trochę pobiegać można ale tutaj głównie szuka się stuffu, przekrada, kombinuje i po cichu przemyka, hakuje panele i tym podobne. Jakieś ''akcje'' też są ale to nie ma w ogóle startu do FC czy nawet SC imho. Tutaj naprawdę większość gry polega na skradaninie i unikaniu wrogów niż ''otwartej'' walce choć i ta się zdarza ale to są raczej zupełnie inne doznania niż strzelanie do poddanych Vaasa. Więcej też jest kombinowania, zastawiania pułapek, odwracania uwagi niż faktycznej walki z przeciwnikiem. Najlepiej obejrzyj sobie jakiś z 30 minutowy gameplay ze środka i sam oceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gameplaye przy okazji premiery oglądałem, ale gra mnie nie interesowała, bo to skradanka. Teraz nadriabiam całą serię Alien (wiem, późno, ale lepiej niż wcale) i jakś mnie ciągnie do tej gry. Jak wyglada trudność rozgrywki? Wszystkich mechanik jakoś się nauczę, ale jeżeli gra nie wybacza błędów, to raczej nie jest to dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - nie spędziłem z tą grą mnóstwa czasu, ledwie trochę tylko, grałem bodajże chyba na średnim albo nieco wyższym poziomie trudności, na pewno nie na najwyższym i ... momentami bywało dosyć ciężko. Oczywiście czasami zdarzały się jak mniemam pomyłki zwykłe typu Alien powinien mnie zauważyć bo jestem metr od niego, niby ukryty ale tak że właściwie mnie widać ale jednak nie dojrzał lub dorwał mnie wtedy gdy teoretycznie było bezpiecznie ale to są naprawdę wyjątkowe i rzadkie sytuacje. Tak na moje oko na tych sensownych poziomach trudności pewne błędy da się wybaczyć ale jeżeli podejdziemy do Aliena zbyt blisko lub narobimy zbyt wiele rabanu może być ciężko. Zwłaszcza że lokacje mimo że na swój sposób spore to są jednak klaustrofobiczne i trzeba kombinować mocno z chowaniem się. Tutaj jest broń palna ale wrogowi wystarczy jedna bodaj kula by nas wysłać do piachu. Tu trzeba przemykać, kombinować, wyczekiwać i być cierpliwym. Sam wolę dynamiczne gry, fpsy, tppki niektóre i momentami mierziło mnie to mocno ale klimat jest naprawdę zacny, podobnie z muzyką. Lekko na pewno nie będzie, tak powiem. Save pointy co prawda są i do tego momentu do którego grałem były całkiem sensownie rozlokowane by jednocześnie podnosić adrenalinę, nie ułatwiać zbytnio rozgrywki ale jednocześnie nie frustrować się że godzina grania poszła w ... las.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować