• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
kontousuniete

Historia logowania

Pytanie

5 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 08.01.2014 o 17:28, Shelazar napisał:

Czy mając logi danego komputera, mogę sprawdzić strony na które wchodził? Chodzi o młodszą
siostrę. Jestem adminem sieci.

W logach komputera tego nie będzie. Możesz spróbować wydać polecenie ipconfig /displaydns , ale nie jest ono do końca wiarygodne, bo poda kupę śmieci, jeżeli dana strona ma zaszyte odnośniki do innych serwerów. No i nie poznasz dokładnego adresu nigdy, a jedynie domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Najprościej to w historie przeglądrki wejść tam jak na dłoni gdzie się wchodziło(chyba że młodsza siostra inteligentna i kasuje ).A jak jeszcze kożysta z google to jest szanse,że i hasła są zapisane w przeglądarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.01.2014 o 09:15, Carter napisał:

Najprościej to w historie przeglądrki wejść tam jak na dłoni gdzie się wchodziło(chyba
że młodsza siostra inteligentna i kasuje ).A jak jeszcze kożysta z google to jest szanse,że
i hasła są zapisane w przeglądarce.


Kasuje wszystko i ma hasło na komputerze. Jedyno co mam to logi z routera, czytałem o programach takich jak VMWare albo VirtualBox, czy to działa i jest w ogóle legalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.01.2014 o 14:46, Shelazar napisał:

programach takich jak VMWare albo VirtualBox, czy to działa i jest w ogóle legalne?

Oczywiście, że legalne. Ale nie rozumiem, co wspólnego mają wirtualne maszyny z tym problemem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.01.2014 o 14:46, Shelazar napisał:

Kasuje wszystko i ma hasło na komputerze. Jedyno co mam to logi z routera, czytałem o
programach takich jak VMWare albo VirtualBox, czy to działa i jest w ogóle legalne?


VMWare i VirtualBox to programy które swoim działaniem udają komputer, tak że można w nich zainstalować np. Linuxa i odpalić sobie w Windowsie okienko w którym będzie Linux (który to nie będzie chodził zupełnie tak jakby był na osobnym komputerze). Takie programy ci się nie przydadzą.
Niestety zwykłe domowe routery nie zapisują informacji o odwiedzonych stronach, bo i pamięci by im do tego zabrakło gdyby próbowały. Jedynym rozwiązaniem są lepsze (czy. droższe) routery (*).
Najlepsze rozwiązanie to przekierować ruch internetowy przez serwer i po drodze wyłapywać wszelkie dane. Wtedy można robić cuda.


(*) Jest kilka tańszych modeli które obsługują alternatywne oprogramowanie jak Tomato czy OpenWRT. Można tam napisać skrypt logujący, ale może być problem z ilością dostępnej pamięci (no i trzeba by znaleźć kogoś kto by napisał skrypt logujący, bo taki Tomato standardowo wyświetla tylko aktualnie przeglądane strony i to też tylko jako domeny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować