Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

The Elder Scrolls V: Skyrim trafi na nowe konsole?

28 postów w tym temacie

Ostatni raz kiedy sprawdzałem swojego skyrima, miał ponad 30 GB, gdybym mógł zainstalować więcej modów pewnie bym to zrobił ale laptop niestety na to nie pozwala. Nie wyobrażam sobie grania na konsoli w jakiegokolwiek TES''a, bo praktycznie oznacza to granie w czysta niemodowalną wersję gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2014 o 10:10, Afgncap napisał:

Ostatni raz kiedy sprawdzałem swojego skyrima, miał ponad 30 GB, gdybym mógł zainstalować
więcej modów pewnie bym to zrobił ale laptop niestety na to nie pozwala. Nie wyobrażam
sobie grania na konsoli w jakiegokolwiek TES''a, bo praktycznie oznacza to granie w czysta
niemodowalną wersję gry.


Mój nawet 30GB modów nie wytrzymał :P Dlatego odłożyłem granie do czasu kupna nowego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie... Generację wcześniej królowały edycje "HD", dziś królować zaczynają re-edycje. Po co kompatybilność wsteczna, skoro można dwa razy sprzedać to samo, ku uciesze gawiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Po co kompatybilność wsteczna, skoro można dwa razy sprzedać to samo, ku uciesze gawiedzi?

Ktoś Ci każe? Uwierz, że jest mnóstwo osób które ostatnio grały na PS One, a teraz kupiły PS4 i obecnie nie mają w co grać - a chętnie by pograły w gry które ich minęły. Oni kupią, studio łatwo przeniesie grę na nową architekturę. Wszyscy szczęśliwi. Oh wait, prawie. Zawsze będzie ktoś płakał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Principes
A ciekawe co się stanie w przypadku wersji HD z PS3/x360. "Prince of Persia Super HD aka kup to trzeci raz, tym razem w 1080p" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2014 o 12:13, mr-nadol napisał:

Ktoś Ci każe? Uwierz, że jest mnóstwo osób które ostatnio grały na PS One, a teraz kupiły
PS4 i obecnie nie mają w co grać - a chętnie by pograły w gry które ich minęły. Oni kupią,
studio łatwo przeniesie grę na nową architekturę. Wszyscy szczęśliwi. Oh wait, prawie.
Zawsze będzie ktoś płakał.



Ja mam wersję na x360, a niedawno skusiłem się na Legendary Edition na PC (żeby wreszcie zakosztować tych wszystkich modów), chętnie bym zaopatrzył się w wersję na PS4, bo jak sam powiedziałeś - na razie nie ma w co grać, co pewnie wiązałoby się z kolejnym wydatkiem rzędu >150 zł. No, ale nie wypada płakać, że trzeba bulić po raz kolejny, bo jaśnie Panu się to nie spodoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś Ci każe? Uwierz, że jest mnóstwo osób które ostatnio grały na PS One, a teraz kupiły
> PS4 i obecnie nie mają w co grać - a chętnie by pograły w gry które ich minęły. Oni kupią,
> studio łatwo przeniesie grę na nową architekturę. Wszyscy szczęśliwi. Oh wait, prawie.
> Zawsze będzie ktoś płakał.

Wątpię czy ktokolwiek jest szczęśliwy kiedy wydaje pieniądze na coś co już posiada, ale w tej chwili mamy wybór albo to albo trzymanie w salonie kilku urządzeń i przepinanie kabli za każdym razem kiedy najdzie nas ochota na starszy tytuł. Prawdopodobnie ludzie byliby szczęśliwsi gdyby istniała kompatybilność wsteczny jednak z punktu widzenia producenta konsoli i deweloperów jest to mało opłacalne, a na pewno mniej niż wydanie reedycji. Może i na nasze warunki wychodzi to drogo ale nie zapominajmy, że to jednak zachód jest głównym odbiorcą, a tam ceny gier nie są tak rażące w stosunku do zarobków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edycje HD sprzedawały się tak dobrze (również w Polsce), że dla twórców jest to jasny sygnał, że taka polityka się opłaca. Kompatybilność wsteczną to będziemy mieli, jak sobie narysujemy, ani Microsoft ani Sony skłonności samobójczych nie mają. Natomiast wydawanie reedycji póki nowa generacja jest jeszcze młoda jest podwójnie sprytne, w końcu gier jeszcze bardzo mało a konsole sprzedają się świetnie. Natomiast konsument ma wybór. Mnie osobiście reedycje nie obchodzą nic a nic, bo nie zamierzam kupować nowej konsoli wcześniej niż za rok. Ale jak już ktoś kupił i wywalił na to kasę, to takie reedycje mogą być dla niego całkiem miłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2014 o 11:35, Principes napisał:

Świetnie... Generację wcześniej królowały edycje "HD", dziś królować zaczynają re-edycje.
Po co kompatybilność wsteczna, skoro można dwa razy sprzedać to samo, ku uciesze gawiedzi?

Ktoś to każe ludziom kupować?

A gdyby PS4 miało kompatybilność wsteczną byłoby o wiele, wiele droższe niż jest teraz. Coś za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Świetnie... Generację wcześniej królowały edycje "HD", dziś królować zaczynają re-edycje.
> Po co kompatybilność wsteczna, skoro można dwa razy sprzedać to samo, ku uciesze gawiedzi?

Ja jestem za, każdą kolejną edycję "definitywną" przyjmę z otwartymi rękami, skyrima na ps4 kupowałbym w preorderze choć na xboxa już mam a pc bez wątpienia pociągnąłby mi skrima na ultra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A ciekawe co się stanie w przypadku wersji HD z PS3/x360. "Prince of Persia Super HD
> aka kup to trzeci raz, tym razem w 1080p" ?

Prince of Persia Super HD Remastered

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wyciągać od ludzi kasę za ten sam produkt zaczęli by pracę nad next genowym TES VI. Zeszła edycja= HD wersje, ta edycja= Reedycje ;>, no ale czego się nie robi dla kasy :D./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2014 o 13:52, Barteek88 napisał:

Prince of Persia Super HD Remastered

Prince of Persia Super HD Remastered Enhanced Edition Deluxe raczej :D A co do samego Skyrima i re-edycji gier z PS3 i X360 to uważam że wydawcy zrobią wszystko by wycisnąć z danego tytułu jak najwięcej, mimo tego że tytuł ten nie ma już nic nowego do zaoferowania, no bo co na przykład zaoferuje Tomb Raider na PS4 i XONE ? Stare DLC i animacje włosów przeniesione z peceta. To O WIELE za mało jak na cenę gry. Skyrim pewnie też zostanie wydany w pełnej cenie, ze wszystkimi DLC i jakimś trialem na darmowe pogranie sobie w TES : Online - jest deal ? jest ! Hajs się zgadza tak czy inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam wersję na x360, a niedawno skusiłem się na Legendary Edition na PC (żeby wreszcie
> zakosztować tych wszystkich modów), chętnie bym zaopatrzył się w wersję na PS4, bo jak
> sam powiedziałeś - na razie nie ma w co grać, co pewnie wiązałoby się z kolejnym wydatkiem
> rzędu >150 zł. No, ale nie wypada płakać, że trzeba bulić po raz kolejny, bo jaśnie
> Panu się to nie spodoba...

skoro masz wersję na pc to po co ci wersja na ps4? bo nie ma w co grać? przecież możesz pograć na pc. chyba że chcesz być frajer i wydać kasę jeszcze raz żeby tym razem pograć na ps4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Ktoś to każe ludziom kupować?


^^ No to już jest nas w tym wątku dwóch absolutnie nie mających z tego powodu bólu dupy ;-) Też nie wiem o co dramat (podobny był przy ogłaszaniu portu Tomb Raidera). Aż sprawdzę co się stanie jak te porty (remastery ?) powychodzą - mój steamowy TR przestanie działać kiedy wyjdzie wersja na PS4/Xone ? Stanie się niegrywalny ? Czy coś w ten deseń ? To samo się tyczy Skyrima (tego mam na iksie) - jak wrzucę płytkę w czytnik to dziadek iksboks się sfajczy czy coś ? Żebym kupił koniecznie na PS4/Xone ? LoL - bo sapanie w wątku takie jakby Bethesda ludziom na siłę zabierała kasę z ich portfeli ;)

ps. Ruch Zenimaxu absolutnie zrozumiały. Marka ES na konsolach to potęga (na PC też, ale nie o tym tu mowa) - Beth swego czasu chwaliła się, że w 2011 r. Skyrim na X360 pobił pod względem sprzedaży Gears of War 3, na PS3 zrobił to samo z Uncharted 3. A oba tytuły to marki o ugruntowanej pozycji, z milionową sprzedażą. Sprawa więc jasna - nie każdy trzyma starszą konsolę, kiedy wychodzi nowsza, ale wielu chciałoby zabrać na nowy sprzęt swoją ulubioną grę. I dla takich osób jest ta oferta (no i dla tych, którzy jeszcze w Skyrim nie grali). Owszem, cena zapewne będzie 50-60 dolców/euro, no ale mamy przecież konsolową wolność odsprzedaży - nikt nie broni opylić wersji z PS3/X360. I już będzie taniej, jeśli ktoś ma takie życzenie/kaprys aby pograć w to samo w lepszej oprawie. Co kto lubi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2014 o 14:51, jasnygwint napisał:

skoro masz wersję na pc to po co ci wersja na ps4? bo nie ma w co grać? przecież możesz
pograć na pc. chyba że chcesz być frajer i wydać kasę jeszcze raz żeby tym razem pograć
na ps4...


Są ludzie, którzy grali w Skyrima, ale bez dodatków. To może być świetna okazja, by nadrobić zaległości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli TES i Fallout to tylko na pecetach. Ilość dodatkowego contentu poraża - właśnie zbieram się do tradycyjnego kolejnego przejścia New Vegas, sprawdzam mody, wybieram, dopasowuje. Jest tego tyle, że już mnie mózg boli. To dobrze.
Niemniej decyzje Beth rozumiem, aczkolwiek nie wieszczę zbytniego sukcesu - kto chciał to już IMO dawno zagrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować