• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
stephan0

Gothic 2 - nie odpala drugi raz :(

Pytanie

Witam, mam problem z Gothic''iem 2 PL (extra kalsyka next) - pierwszy raz po zainstalowaniu gra uruchamia się normalnie i bez żadnych problemów, natomiast drugi raz pojawia się błąd jak na screenie niżej. Po reinstalce znowu gra działa raz - a drugi raz już nie da rady jej uruchomić:( Proszę o pomoc kogoś kto miał też akie coś, albo kogoś z pracowników, dziękuję. Oto log błędu:
======================================= UNHANDLED EXCEPTION OCCURED ======================================================
======================================= CRASH INFOS: =====================================================================
Startup Options:
=============================================== CALLSTACK : ==============================================================
001B:7C901010 (0x027FEA1D 0x00000000 0x012CF9DE 0x02810034) ntdll.dll, RtlEnterCriticalSection()+11 byte(s)
001B:00443D27 (0x5C410020 0x54584554 0x53455255 0x2078005C) Gothic2.exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

30 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 27.06.2006 o 15:28, stephan0 napisał:

Witam, mam problem z Gothic''iem 2 PL (extra kalsyka next) - pierwszy raz po zainstalowaniu
gra uruchamia się normalnie i bez żadnych problemów, natomiast drugi raz pojawia się błąd jak
na screenie niżej. Po reinstalce znowu gra działa raz - a drugi raz już nie da rady jej uruchomić:(
Proszę o pomoc kogoś kto miał też akie coś, albo kogoś z pracowników, dziękuję. Oto log błędu:

======================================= UNHANDLED EXCEPTION OCCURED ======================================================
======================================= CRASH INFOS: =====================================================================
Startup Options:
=============================================== CALLSTACK : ==============================================================
001B:7C901010 (0x027FEA1D 0x00000000 0x012CF9DE 0x02810034) ntdll.dll, RtlEnterCriticalSection()+11
byte(s)
001B:00443D27 (0x5C410020 0x54584554 0x53455255 0x2078005C) Gothic2.exe


Można pomyśleć i wiem bo też miałem ten błąd trzeba tylko zainstalować ponownie a raż to długo grałem i mi się płyta spaliła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Odpowiedź została do pana wysłana dnia następnego czyli 09.06.2006 o godz. 14.23
Dokładnie o takiej samej treści jak powyższe zalecenia.

Problem spowodowany jest często poprzez ingerencję podczas instalacji jakiegoś programu np. antywirusa lub modyfikację pliku vdfs.cfg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No i niestety nic - znaczy wczoraj uruchomiła się kilka razy normalnie, ale dzisiaj znowu to samo. Nic nie było zmieniane od wczoraj, wszystkie programy wyłączone (antywira też nie ma), plik VDFS zmieniam na :
[VDFS]
DATA\*.vdf
DATA\*.mod
[END]
i po kolejnej nieudanej próbie zawartość zmienia się na "VDFSMAP2]Ü4h\Ü4§§". Wygląda na to że gra mi działa do restarta i po jej ponownym zainstalowaniu :) No nic - trochę się pomęczę jeszcze, dzięki za pomoc...może jeszcze kiedyś ktoś wpadnie na jakiś pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zainstaluj jeszcze raz grę, zrób co radził Ci Akashi (edycja pliku) i nie uruchamiaj gry z pulpitu. Skasuj ikonkę i wrzuć na pulpit tą ze Startu. Miałem podobny problem ze Złotą Edycją i w moim przypadku pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Proszę sprawdzić, czy inne programy nie mają negatywnego wpływu na uruchomienie gry.
W tym celu uruchom system operacyjny w trybie czystego bootowania i w tym trybie wystartuj grę:

1. Kliknij "Start" na pasku zadań
2. Wybierz "Uruchom"
3. W oknie uruchom wpisz "msconfig" (bez cudzysłowów)
4. W narzędziu konfiguracyjnym wybierz "Uruchamianie selektywne" i odznacz:

Przetwarzaj plik system.ini
Przetwarzaj plik win.ini
Załaduj elementy startowe

5, Przejdź do zakładki "Usługi"
6. W zakładce usługi zaznacz "Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft" i wyłączyć wszystkie pozostałe usługi.
7. Zatwierdź zmiany i ponownie uruchom komputer

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz powrócić do uruchamiania normalnego (powtarzając powyższą procedurę).

Uwaga nie uruchamiaj gry poprzez autorun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wybaczcie, że podłącze się do tego postu. Mój problem z odpalaniem jest następujący.
Cały czas mam zasygnalizowany teks że mam włączony emulator. Tymaczasem nie mam żadnego clona cd czy alchol 120%. Zdeinstalowałem nawet Nero.
Zaktualizowałem chipset, przełączyłem napędy na Pio mode + zastosowałem się do powyższych rad i dalej to samo. Tracę już pomysły co zrobić dalej ?
Oczywiście po każdej operacji retsrartowałem komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zainstaluj najnowszy alcochol a następnie go odinstaluj. prawdopodobnie nie wyłączyłeś wirtuali przed usunięciem programu.

Lub ciut trudniejsza rzecz mianowicie wyszkuja w rejestrze sys. Windows czy czasem nie pozostały ci wpisy po tych programach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.06.2006 o 13:32, Akashi napisał:

Zainstaluj najnowszy alcochol a następnie go odinstaluj. prawdopodobnie nie wyłączyłeś wirtuali
przed usunięciem programu.

Lub ciut trudniejsza rzecz mianowicie wyszkuja w rejestrze sys. Windows czy czasem nie pozostały
ci wpisy po tych programach.



Tak też zrobiłem. Co do wpisów rejestrze to nie zauważyłem to szukałem już wcześniej i nic.
Acha dysk był wcześniej formatowany i od nowa wczytany XPek.

Noc Kruka dalej się burzy i nie odpala prze emulator.
Dalej nie weim co robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.06.2006 o 14:04, Akashi napisał:

Silij do nas zgłoszenie z dxdiagiem :)
Postaram się jak najszybciej Ci pomóc.

pozdrawiam



TZN ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja też miałem z tym problem że Gothic nieodpalił i zgłosiłem problem ale odpowiedzi mi do dzisiaj nie udzielono wysłałem formularz 09.06 a dzisiaj jest 29.06. W takiej sytuacji musiałem sobie sam poradzić z tym wiec umnie wystarczyło jeszcze raz przeinstalować i wszystko działa do teraz lecz znalazłem patch na stronce Jowood który "podobno" rozwiązuje problem (Link: http://ds.jowood.com/gothic2/GothicII%20Gold%20Patch.zip niewiem tylko czy bedzie działał z polską wersją gry ja go jeszcze nieinstalowałem, ale warto zawsze spróbować)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.06.2006 o 14:17, Naugrim napisał:

ja też miałem z tym problem że Gothic nieodpalił i zgłosiłem problem ale odpowiedzi mi do dzisiaj
nie udzielono wysłałem formularz 09.06 a dzisiaj jest 29.06. W takiej sytuacji musiałem sobie
sam poradzić z tym wiec umnie wystarczyło jeszcze raz przeinstalować i wszystko działa do teraz
lecz znalazłem patch na stronce Jowood który "podobno" rozwiązuje problem (Link: http://ds.jowood.com/gothic2/GothicII%20Gold%20Patch.zip
niewiem tylko czy bedzie działał z polską wersją gry ja go jeszcze nieinstalowałem, ale warto
zawsze spróbować)


No właśnie zdeinstalowałem i teraz to już nawet nie mozna II raz zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zanim odeśle ci odpowiedz na zgloszenie zgłoszenie spróbujodinstalowac ręcznie
( instrukcje jak to zrobić znajdziesz na stronie: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=73&p=45 )

Jeżeli uda Ci się ponownie zainstalować grę spróbuj ją uruchomić jak znów będziesz miał problem tio daj znać wówczas wyśle ci info co dalej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.06.2006 o 14:38, JaLe napisał:

> ja też miałem z tym problem że Gothic nieodpalił i zgłosiłem problem ale odpowiedzi mi
do dzisiaj
> nie udzielono wysłałem formularz 09.06 a dzisiaj jest 29.06. W takiej sytuacji musiałem
sobie
> sam poradzić z tym wiec umnie wystarczyło jeszcze raz przeinstalować i wszystko działa
do teraz
> lecz znalazłem patch na stronce Jowood który "podobno" rozwiązuje problem (Link: http://ds.jowood.com/gothic2/GothicII%20Gold%20Patch.zip

> niewiem tylko czy bedzie działał z polską wersją gry ja go jeszcze nieinstalowałem, ale
warto
> zawsze spróbować)

No właśnie zdeinstalowałem i teraz to już nawet nie mozna II raz zainstalować.


Wyrzuciło bład ikernel , a teraz to nawet płyty nie rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.06.2006 o 14:47, Akashi napisał:

Zanim odeśle ci odpowiedz na zgloszenie zgłoszenie spróbujodinstalowac ręcznie
( instrukcje jak to zrobić znajdziesz na stronie: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=73&p=45
)

Jeżeli uda Ci się ponownie zainstalować grę spróbuj ją uruchomić jak znów będziesz miał problem
tio daj znać wówczas wyśle ci info co dalej :P



Nier mam wogóle takiego H_keya, jaki tam jest podany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować