Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Diablo czy Sacred - co jest lepsze?

103 postów w tym temacie

Osobiście zdecydowanie wolę Sacred (ciekawe jaki będzie Sacred 2), Diablo mnie tak nie wciągnęło... Może dlatego, że jak wszyscy grali w Diablo to ja grałem w Baldur''s Gate''a i Icewind Dale. Udało mi się pograc w Diablo, ale jak tylko pojawił się Sacred od razu się przerzuciłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram od trzech-czterech lat w Diablo, w Sacreda około 1,5 roku z przerwami. Obie gry mają na pewno wiele zalet- Diablo oferuje losowe itemy (co dla niektórych jest ciut chore->lepsze rzeczy wypadają czasem ze zwykłych potworów niż z bossów), Sacred zaś olbrzymi i otwarty świat (czego Diabełkowi niestety brakuje). Osobiście lubię obie gry,choć gdybym miał wybierać wybrałbym dzieło Blizzarda. Cóż, to jest już sprawa gustu,a każdy ma trochę inny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sacred:
plusy:
- ogromny świat
- walki z smokami (bardzo wyczerpujące, nawet podczas niektórych sie "spociłem":-)
- zdecydownie lepsza fabuła, pełna intryg i zdrad, po prostu cudo
- możliwość tworzenia combosów, i zbieranie czarów (lepsze to niż dodawania do odpowiedznich umiejętności)

minusy:
- słaby mulitplayer

ocena: 9/10

Diablo:

plusy:
- bardzo dobry multi
- fajne postacie, duże ich zróżnicowanie
- walki z bossami
- kimat

minusy:
- fabuła
- słaby singiel
- sama walka (nic nadzwyczajnego machanie mieczykiem i potwory umierają)

ocena: 7/10

Jak widać wolę Sacred, ale to moje zdanie i nie mam nic do tych którzy wolą Diablo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Sacred przy porównaniu do Diablo bardzo traci. Jest wtórne i zdaje się być raczej amatorskim produktem. Gra Blizzarda zdaje się być dopracowana w najdrobniejszych szczegółach.
Sacred przewyższa diabła tylko ilościowo - świat jest naprawdę duży, podobnie ilość questów. Tylko że to nudzi się po kilkunastu godzinach grania. Zadania są banalne i nudne, polega to na bieganiu z kąta w kąt. W Diablo było tego mniej, ale na znacznie wyższym poziomie, jeśli chodzi o jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym amatorskim produktem. Wydaje mi się że nie ma co porównywać Diablo do Sacred. Diablo ma swój klimacik, ale za to Sacred jest bardzo dobrze dopracowany - duża ilość misji pobocznych i wcale nie uważam, żeby były nudne. Mi Sacred 2 przypadło do gustu, ale wiadomo o gustach i guścikach się nie rozmawia. Jak dla mnie 8.5/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Diablo. Swego czasu byłam od tej gry prawie że uzależniona :) i nawet jak wracam po latach do Diabełka, to mnie potrafi wciągnąć. W Sacred grałam i na początku było fajnie, ale dość szybko jednak mi się znudził. Do tego stopnia że nawet nie pamiętam czy grę ukończyłam. A skoro nawet przypomnieć sobie nie mogę, to znaczy że gra mnie nie zachwyciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę się Wam dziwie , że porównujecie Sacred do Diablo, wiadomo że Diabełek to klasyk i gra znakomita, ale moim zdaniem Sacred wnosi trochę świeżości do gatunku.Zresztą już niedługo będzie można zagrać w drugą cześć Sacred i każdy będzie sam mógł się przekonać że Sacred 2 "pozamiata" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 12:31, dzrzewek napisał:

Trochę się Wam dziwie , że porównujecie Sacred do Diablo, wiadomo że Diabełek to klasyk
i gra znakomita, ale moim zdaniem Sacred wnosi trochę świeżości do gatunku.Zresztą już
niedługo będzie można zagrać w drugą cześć Sacred i każdy będzie sam mógł się przekonać
że Sacred 2 "pozamiata" :)


I ja w to wierzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 12:31, dzrzewek napisał:

niedługo będzie można zagrać w drugą cześć Sacred i każdy będzie sam mógł się przekonać
że Sacred 2 "pozamiata" :)

A potem wyjdzie Diablo 3, i dopiero będzie pozamiatane ;> hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt ze Sacred jest porownywany z Diablo i sa to zdania podzielone jest wyznacznikiem ze Sacred jest niezla produkcja.
P.S.gralem w oba tytuly baardzo dlugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować