Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Obsidian pracuje nad grą dedykowaną next-genom - czyżby nowe RPG w świecie Star Wars?

27 postów w tym temacie

Obsidian nie ma jednego wydawcy, więc może pomimo likwidacji EA Partners udało im się pójść na jakiś kompromis z EA, które to miało zajmować się dużymi grami SW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie oni. ŻADNEJ ale to ŻADNEJ gry od nich nie skończyłem bo się wszystkie bugowały na amen(chyba z 4 save poszły się kochać [*]). Tym panom już podziękuję w takim razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> /.../

To miałeś pecha, mi tam udało się wszystkie gry od nich przejść. To, że w jednym miejscu jest bug, nie oznacza, że jest w drugim, a z save''ami nie pamiętam żadnych. Gdyby oni nie stworzyli tych gier, to nie oznaczało by, że by one powstały. Ktoś inny może wziąłby pomysł, ale nie stworzyłby takiej fabuły jak oni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 20:10, Merr123 napisał:

Tylko nie oni. ŻADNEJ ale to ŻADNEJ gry od nich nie skończyłem bo się wszystkie bugowały
na amen(chyba z 4 save poszły się kochać [*]). Tym panom już podziękuję w takim razie.

To podziękuj raczej ich wydawcą, którzy gdzieś mieli porządne testowanie.

Hm, może to będzie gra oparta na Kole Czasu? Chyba wcześniej dostali licencje na zrobienie gry na podstawie tej seri książek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 20:19, Boguslav4 napisał:

Gdyby oni nie stworzyli tych gier, to nie oznaczało by, że by one powstały.


Serio? Nigdy bym na to nie wpadł.


Martius0

Dnia 13.01.2014 o 20:19, Boguslav4 napisał:

To podziękuj raczej ich wydawcą, którzy gdzieś mieli porządne testowanie. (...)
na podstawie tej seri książek.


Widzę, że Ty z kolei masz "gdzieś" zasady ortografii.

Ja pierniczę, przeczytałem dwa komentarze i już mi starczy Internetów na dzisiaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> razie.
> To podziękuj raczej ich wydawcą, którzy gdzieś mieli porządne testowanie.

Akurat testy zazwyczaj przeprowadza się w samym studiu, nie u wydawcy. Wydawca mógł co najwyżej poskąpić środków na testowanie. A i to nie jest oczywiste, bo otrzymane pieniądze rozdziela się zwykle już wewnątrz studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 21:10, hu9in napisał:

Akurat testy zazwyczaj przeprowadza się w samym studiu, nie u wydawcy. Wydawca mógł co
najwyżej poskąpić środków na testowanie. A i to nie jest oczywiste, bo otrzymane pieniądze
rozdziela się zwykle już wewnątrz studia.


Wydawca narzuca też coś takiego jak data premiery. Im wcześniej ją wymuszają, tym bardziej cierpi na tym testowanie i optymalizacja, czyli rzeczy, które należy robić na koniec. A każdy, kto zetknął się z większym projektem informatycznym wie, że tutaj nie można dokładnie przewidzieć ram czasowych jego realizacji i często, żeby coś dopracować (a czasami w ogóle dokończyć) trzeba przedłużyć terminy - a jeśli wydawca na to nie pozwoli, no to tego dopracowania nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obsidian ma w swoich szeregach świetnych artystów i scenarzystów którzy potrafią wymyślić coś na prawdę świeżego (pomysł na Alphę Protocol był świetny tylko realizacja była bardzo słaba mimo tego że wielokrotnie przekładano premierę) to programiści potrafią dać du** :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 21:10, hu9in napisał:

Akurat testy zazwyczaj przeprowadza się w samym studiu, nie u wydawcy.

Nie w przypadku dużych projektów z zewnętrznym wydawcom. Każda duża firma posiada własny dział QA. Poza tym, jak już wspomniano, wydawca narzuca termin wydania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech nawet wydawca narzuca terminy, jakie to ma znaczenie w przypadku Obsidianu? ten sam wydawca innym daje lepsze terminy niż im? To musi być niezły zbieg okoliczności, że akurat w przypadku gier Obsidianu wydawcy się zmówili :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 20:38, LESZ3u napisał:

Serio? Nigdy bym na to nie wpadł.


Wybacz, miałem wrażenie, że negujesz sens ich tworzenia gier :P
Wolę by istniał świetny Fallout New Vegas, niż nie. To, że istnieje FNV powoduje, że nie przeszkadza mi F3 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 22:01, Henrar napisał:

Nie w przypadku dużych projektów z zewnętrznym wydawcom. Każda duża firma posiada własny
dział QA. Poza tym, jak już wspomniano, wydawca narzuca termin wydania.


Wydawcą*

Narzucanie deadlineu - w przypadku KOTORa 2 nie skończyło się dobrze. Może tym razem [jeśli to faktycznie nowy projekt cRPG z pod szyldu SW] ktoś pójdzie po rozum do głowy i nie będzie idiotycznego przyspieszania projektu bo "hajs się musi zgadzać"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Średnio na nich liczę. Kotor 2 był ok, nwn2 jest jedną z moich ulubionych gier (i to mimo dość dziadowskiej optymalizacji). NV to bugfest. DS3... upadek. Bolesny & z wysoka. Może inaczej - mają potencjał, ale nie są gwarantem odpowiedniej, wysokiej (zwłaszcza technicznie aspekty) jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mają wolną rękę przy najważniejszym z mojego punku widzenia projekcie. Tworzenie ''pod batem'' jakości nie sprzyja, ale to wiedzą wszyscy. Mimo to na South Park czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to ode mnie zależało scenarzystów i osoby odpowiedzialne za dialogi przetransferowałbym np. do Bioware, czy innej Bethesdy. Całą resztę wywaliłbym na zbity pysk. Obsidian daje radę tylko i wyłącznie robiąc sequele gier bardziej utalentowanych studiów (KOTOR 2, NWN 2, FNV) na gotowych silnikach, które i tak przypominają bardziej mody pełne bugów i niedoróbek, niż pełnoprawne kontynuacje. Cała reszta to syf z Alpha Protocol i DS3 na czele.
Tak nawiasem, bardzo nie podoba mi się sztuczne nadmuchiwanie balonów przez media. Ostatnio w modzie jest budowanie hypeu na bazie zasłyszanych plotek. "Fallout 4!" "Nowy Batman!" "Nowe IP na VGX!". Dajcie luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego waszego lamentu. Do tej pory zrobili kilka bardzo dobrych gier. NWN2 bardzo dobry RPG. Kotor 2 to jedna z lepszych gier w uniwersum Star Wars w jakie grałem. Fallout New Vegas w jakiś tam sposób uratował serię bo F3 było beznadziejne. Jest spora nadzieja że powstanie bardzo dobra gra. Ale RPG pełną gębą bym się raczej nie spodziewał, bo konsole mają swoje ograniczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować