Zaloguj się, aby obserwować  
Damianuss1

The Banner Saga - temat ogólny

10 postów w tym temacie

Tak się składa, że dzisiaj wypada dzień premiery tej gry. The Banner Saga od początku zapowiadało się naprawdę ciekawie. Mówi się, że gra ma duży nacisk na wybory i tło fabularne. Do tego ten klimat mroźnej krainy, wikingowie itp. Bardzo jestem ciekawy co do zaoferowania ma ten indie kickstarterowy tytuł. Myślę, że zasługuje on na swój własny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę pograłem i powiem szczerze, że jestem naprawdę zaskoczony tą grą/opowieścią. Początkowo formuła jakoś tak zupełnie mi niepodeszła, ale im dalej w las tym bardziej rozumiałem mechanikę gry i coraz bardziej mi się to podobało. Opowiadana historia jest naprawdę wciągająca i nieprzewidywalna. Zwłaszcza ta po stronie Rooka i jego córki.

Szacuneczek dla twórców za stworzenie tak dobrze zarysowanego świata, szczegółowa mapa z opisami każdej miejscówki. Nie jakieś historyczne opisy z datami itd, ale krótki opis i koniec. Chociaż soundtrack naprawdę wpada w ucho i tworzy klimat to myślę, że jest go trochę za mało jak na grę "w większości czytaną". Czasami aż prosi się o jakiś spokojną melodię podczas odpoczynku.

Wiem, że to kikstarterowa produkcja... nie wiem czy wymaganie od tej gry czegoś więcej jest potrzebne do szczęścia. Oprawa, kreska postaci są po prostu świetne, ale brakuje mi np różnych pozycji danych postaci. Podczas rozmów są one częściowo nieruchome. Jedyna animacja którą widać to latające gałki oczne, powiewające rękawy czy płaszcz. Nie chodzi mi o całkowicie ruchome postaci, ale dla przykładu ukazanie ich z innej perspektywy, więcej mimiki np złość, niezadowolenie, radość itd.

Trochę mi tego brakuje. Pomimo tego bardzo fajnie da się zżyć z bohaterami. Myśli się o tym co się robi podczas podejmowania wyborów, jest się wtedy w skórze tej postaci i nie strzela się na pałę (no chyba, że ktoś nie zna angielskiego kompletnie. Bez języka nawet nie zasiadajcie do tej gry). Najlepsze w podejmowaniu decyzji jest to, że odpowiedzi nie są z góry nakreślone jako te dobre i te złe. Nie wiadomo jaka będzie reakcja podróżujących z nami ludźmi czy bliskich na nasze czyny. Naprawdę świetnie to wykombinowano. Na chwilę obecną szczerze polecam zagranie w tą perełkę, liczę, że do końca się nie zawiodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2014 o 12:00, Phobos_s napisał:

A tak off-topując: czy literówka w Twoim statusie jest zamierzona? :)

Ciiiiiiiiiiii...

Spoiler

mój błąd i dzięki za cynk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprawa jest cudna. Przywodzi na myśl te stare czasy ręcznie rysowanych animacji [pierwsze skojarzenia na trailerach jakie miałem, to stare bajki disneya i animowany hobbit].
Jedyne czego mi tam brak to możliwość własnoręcznego tworzenia postaci [albo chociaż stworzenia głównej postaci, która dalej mogła być z góry ustalona z imieniem, fabułą itp pierdołami, byle bym tylko ja miał jakiś udział w kreacji tegoż jegomościa]
Btw dobra wiadomość - twórcy final fantasy tactics tez uderzają na kickstarter, może ruszy się naprawdę coś w dziedzinie taktycznych rpg, bo posucha na tym rynku jest straszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kreacja postaci dobrze sprawdza się w grach typu Dragon Age itp. Tutaj wygląda to tak jakbyś otworzył książkę i ją zaczął czytać. W książkach bohaterów masz nakreślonych z góry.

Przy okazji. Dialogi w tej grze miejscami są naprawdę świetne. Miejscami komiczne, innymi chwytające za serce. Mam już 6h na liczniku i gra się genialnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2014 o 22:31, Damianuss1 napisał:

Kreacja postaci dobrze sprawdza się w grach typu Dragon Age itp. Tutaj wygląda to tak
jakbyś otworzył książkę i ją zaczął czytać. W książkach bohaterów masz nakreślonych z
góry.


Ależ bohater mógł by sobie być predefiniowany w kwestii osobowości, historii etc. Ja natomiast piję do braku mozliwosci wyboru chociażby jego klasy, ewentualnie jakiś drobnych modyfikacji wizualnych etc. Pierdoła która mi absolutnie nie przeszkodzi cieszyć się BS jak dziecko lizakiem, ale gdyby była - był bym w 7dmym niebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow! Ta gra jest naprawdę świetna. Właśnie ją skończyłem. Co prawda walka jakoś mi nie podeszła, ale fabuła i klimat miodzio... tylko to zakończenie trochę pozostawia niedosyt.
Ktoś wie kiedy sequel? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nikogo, ale w najnowszej łatce jest spolszczenie od twórców. Pięknie napisy w pl zrobione, świetna sprawa i z tego powodu zagram całkiem od nowa w tą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają mi się relacje z towarzyszami, a dokładniej ich brak. Ta biała kobieta, żona zmarłego męża, już kilka razy zachęca mnie do rozmowy, spotkania, a ja nic, muszę czekać aż w [SPOILER ALERT] 2gim sezonie dostanę okazję, żeby się z nią bzyknąć pod menhirem [KONIEC SPOILEROW]. Rozumiem, że ta gra jest liniowa, okej, ale potraktujmy ją w takim razie uczciwie liniowo. Po takiej deklaracji Odeleif niech jej ikona się pojawi, raz, czy dwa w obozie z jakimiś opcjami dialogowymi. Relacje z towarzyszami tutaj leżą, co jest przykre, bo fabuła mimo, że okrutnie rozczłonowana jest całkiem ciekawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować