• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Karanthir666

Internet stacjonarny na smarfonie [Rozwiązany]

Pytanie

14 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 16.01.2014 o 19:26, Karanthir666 napisał:

Jest jakiś sposób aby połączyć smartfona z komputerem tak aby smartfon korzystał z internetu?

Przez WiFi najlepiej. Jak nie chcesz kupować routera, to zaopatrz się w kartę WiFi na USB i ściągnij program Connectify.
Czasami można też przez Bluetooth lub nawet kabel USB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.01.2014 o 21:59, Narmo napisał:

Przez WiFi najlepiej. Jak nie chcesz kupować routera, to zaopatrz się w kartę WiFi na
USB i ściągnij program Connectify.
Czasami można też przez Bluetooth lub nawet kabel USB.

Mój lapek na wbudowane wifi. Czyli muszę do wifi kupić jakąś przejściówkę czy całą kartę? Przez USb to tak niekoniecznie, no chyba, że jest jakiś poradnik do tego. Bo tehtering u mnie nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Twój lapek ma wifi ale odbiera sygnał z routera czy masz w nim wmontowaną wewnętrznie kartę sim z netem mobilnym w modem wewnętrzny ?
Jeśli laptop ma wifi i jest możliwość skonfigurowania go jako routera nadającego sygnał z karty - to bez problemu smartfonem wyszukasz ten jego sygnał i się połączysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.01.2014 o 22:46, Pietro87 napisał:

Twój lapek ma wifi ale odbiera sygnał z routera czy masz w nim wmontowaną wewnętrznie
kartę sim z netem mobilnym w modem wewnętrzny ?
Jeśli laptop ma wifi i jest możliwość skonfigurowania go jako routera nadającego sygnał
z karty - to bez problemu smartfonem wyszukasz ten jego sygnał i się połączysz.

A żebym to ja wiedział. dxdiag to powie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.01.2014 o 23:34, Karanthir666 napisał:

A żebym to ja wiedział. dxdiag to powie?

Nie wiesz, jak odbierasz internet na laptopie? Wbudowana karta w laptopa powinna wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.01.2014 o 23:50, Narmo napisał:

Nie wiesz, jak odbierasz internet na laptopie? Wbudowana karta w laptopa powinna wystarczyć.

Wiem jak odbieram neta. Tylko Pietro87 tak to napisał, że całkiem zgłupiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.01.2014 o 06:47, Karanthir666 napisał:

> Nie wiesz, jak odbierasz internet na laptopie? Wbudowana karta w laptopa powinna
wystarczyć.
Wiem jak odbieram neta. Tylko Pietro87 tak to napisał, że całkiem zgłupiałem.

Ja też nie wiem, jak się łączysz z netem. Jeżeli wykorzystujesz do tego celu WiFi w lapku, to musisz kupić dodatkową kartę sieciową WiFi, aby udostępnić to dalej. Jeżeli łączysz się w dowolny inny sposób (modem na USB, przewodowa karta sieciowa), to możesz do udostępnienia wykorzystać wbudowane w lapka WiFi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

I dokładnie to co Narmo powyżej napisałem ci w swoim poście.

Jeśli w laptopie masz wbudowany modem 3g i w owy modem włożoną kartę sim on internetu mobilnego, a sam laptop posiada kartę sieciową z wifi to możesz zapewne wykorzystać owe wifi do przekazania sygnału z modemu.
Wtedy twój smartfon znajdzie w liście urządzeń wifi laptopa którego uprzednio musisz skonfigurować tak aby poprzez wifi wysyłał sygnał internetowy jako router.

Opcji konfiguracji jest kilka, np poprzez udostępnianie połączenia [i tam już konfiguruje się to dalej tak aby udostępniać je przez wifi], użycie odpowiedniego oprogramowania do windows 7 ktore jest dedykowane tamu, aby z laptopa zrobić router wifi [takich programów jest wiele], można nawet użyć odpowiedniej dystrybucji linuxa.

Napisz jaki masz internet, jak się łączysz z tym netem, jaki to laptop [dokładny model] - wtedy będzie można coś powiedzieć sprawdzając specyfikację czy da się [w 90% przypadków się da] zrobić z niego router wifi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiem tylko, że mam kartę wifi i kartę sieciową. I internet odbieram (jak w temacie) po kabelku. W moim miejscu zamieszkania nie mam darmowego wifi. Jak coś chcecie więcej wiedzieć to napiszcie łopatologicznie co zrobić krok po kroku jak idiocie, bo w tym temacie obeznany nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.01.2014 o 21:28, Karanthir666 napisał:

Wiem tylko, że mam kartę wifi i kartę sieciową. I internet odbieram (jak w temacie) po
kabelku. W moim miejscu zamieszkania nie mam darmowego wifi. Jak coś chcecie więcej wiedzieć
to napiszcie łopatologicznie co zrobić krok po kroku jak idiocie, bo w tym temacie obeznany
nie jestem.


Wchodzisz w Panel sterowania -> Sieć i internet -> Centrum sieci i udostępniania
W polu po prawej stronie wybierasz "Zmień ustawienia karty sieciowej", wybierasz kartę Wi-Fi -> prawy klawisz myszy -> Właściwości -> zakładka Udostępnianie -> zaznacz pole "Zezwalaj innym użytkownikom..." -> z menu rozwijanego wybierz "Połączenie lokalne" (to które odpowiada za internet) i kliknij OK.
Teraz trzeba nawiązać połączenie z telefonem przez Wi-Fi w tym celu wróć do Centrum sieci i udostępniania wybierz Skonfiguruj nowe połączenie lub nową sieć i w nowo otwartym oknie wybierz Skonfiguruj bezprzewodową sieć ad hoc -> Dalej -> Dalej , podajesz nazwę sieci i sposób szyfrowania oraz hasło (do pierwszych testów możesz wybrać brak szyfrowania, ale najlepiej wybrać którąś opcję WEP jest słabsze ale więcej urządzeń je obsługuje, WPA jest mocniejsze ale nie ze wszystkim może chcieć działać) potwierdzasz i następnie wyszukujesz swojej sieci na telefonie i się z nią łączysz. Jedynym problemem jest że nie wszystkie telefony chcą działać z sieciami typu ad hoc, wtedy należy posłużyć się routerem lub jeśli takie sią to programami emulującymi działanie routera. Mam nadzieję ze pomogłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mogę się tu dopisać z opinią o programie. Bardzo przyzwoity freeware, do zastosowań domowych zdecydowanie starcza [ustawiałem go na kilku laptopach znajomych, tak, żeby mogli łączyć tablet z netem po wifi z lapka, wszystko działa bez najmniejszych zarzutów]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.01.2014 o 00:42, Narmo napisał:

Instalujesz, program tworzy hotspot, do którego podpinasz się z telefonu i gotowe. Wersja
lite (darmowa) całkowicie wystarczy.

Faktycznie, program działa. I nie trzeba nic czarować :P Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować