Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin`s Creed Liberation HD - recenzja

14 postów w tym temacie

Zastanawiam się nad kupnem, ale też mam nadzieję, że zanim pudełka się skończą, cena trochę jeszcze spadnie, choćby do 40 złotych... No i też zaczynam się zastanawiać, czy przypadkiem Ubi nie zacznie wydawać wszystkich portów z konsol przenośnych w wersji HD (ostatnie Pirates?), wtedy do wydania będzie jeszcze więcej pieniędzy. Nie kupująć AC Liberation HD i skupiając się tylko na ''dużych'' grach z serii nie narażam się na wydatki i luki w kolekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem i osobiście dam 8/10. Ogólnie zgadam się z recenzentką, ale dodaję punkt za atmosferę na bagnie, która mi się bardzo podobała. Nowy Orlean też niczego sobie, choć chyba jest wielkości 1/3 Bostonu lub Nowego Jorku z AC3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem przejadły mi się już te Assasiny. Najlepiej wspominam I i II część reszta to już wałkowanie tego samego. Powoli robi się z tego Call of Duty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pół-murzynka Pół-francuzka w Nowym Orleanie pracująca dla Assasynów.
Chyba tylko dla mnie brzmi jak totalna abstrakcja, patrząc na całe universum AC. Dlaczego? A jak produkcja się zaczyna? Pojawia się informacja o przenośnym Animusie, Abstergo powiadamia nas, że dzięki nim możesz odtworzyć pamięć Aveline Assassynki....... Templariusze, zło wcielone według całej serii umożliwia nam zobaczenie życia jednego z ich największych wrogów, czyli assassynów... Serio?
Jeszcze ta walka o wyzwalanie Niewolników. Skoro Templariusze to ci źli i nienawidzący assassinów, to dlaczego dzięki swojemu sprzętowi pokazują Teresę z Kalkuty-Aveline, która ratuje biednych, umęczonych ludzi? Przecież w ich interesie byłoby przekazanie własnej wizji, np. Templariusza, który dla graczy dzięki swoim czyną wydawałby się dobrą osobą, a później dopiero zauważałby, że wszystkie jego czyny są tylko dla sprawy, ideii Zakonu, które z innego punktu widzenia, nie byłyby wcale dobre.
Nie łapię tej fabuły, jest robiona na siłę. Jakby pomyśleli aby zrobić grę na "nowy" sprzęt, ale zapomnieli po co się tworzy gry.
Niektórym twórcom przydałoby się przypomnieć, że ich produkcje powinny być ku radości graczy, a tylko poniekąd ich kieszeni. W tym co teraz robią skok na kasę jest dla nich bardziej opłacalny. Mogą wypuścić dobrą produkcję, mogą wypuścić średniaka, i tak fani-lub-naiwni i tak kupią, jak mamy taki ładny przykład Dragon Age II od EA lub Call of Duty lub chodźby samego Assassin''s Creed.
Szkoda, wielka szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2014 o 07:57, UnEsCo napisał:

Pół-murzynka Pół-francuzka w Nowym Orleanie pracująca dla Assasynów.
Chyba tylko dla mnie brzmi jak totalna abstrakcja, patrząc na całe universum AC. Dlaczego?
A jak produkcja się zaczyna? Pojawia się informacja o przenośnym Animusie, Abstergo powiadamia
nas, że dzięki nim możesz odtworzyć pamięć Aveline Assassynki....... Templariusze, zło
wcielone według całej serii umożliwia nam zobaczenie życia jednego z ich największych
wrogów, czyli assassynów... Serio?

Grałeś w jedynkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2014 o 07:57, UnEsCo napisał:

Jeszcze ta walka o wyzwalanie Niewolników. Skoro Templariusze to ci źli i nienawidzący
assassinów, to dlaczego dzięki swojemu sprzętowi pokazują Teresę z Kalkuty-Aveline, która
ratuje biednych, umęczonych ludzi? Przecież w ich interesie byłoby przekazanie własnej
wizji


Ubawiłem się czytając ten opis, szczególnie, że sporą część gry już przeszedłem i wiem co nieco. Sam też trochę pograj w Assassin`s Creed: Liberation HD, a dopiero później wyraź krytykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fabuła średnia i chyba klepana na siłę. Wszystkie postacie jakieś nudne. Lokacje - jedynie Nowy Orlean ciekawy - miło się skakało po dachach, bagna nudne jak flaki z olejem. Za każdym razem jak słyszałem ,,bayo" to się wzdrygałem. Walka - fajna jak zawsze. Można sobie pograć czekając na wersję goty AC4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>UnEsCo: Pół-murzynka Pół-francuzka w Nowym Orleanie pracująca dla Assasynów.
> Chyba tylko dla mnie brzmi jak totalna abstrakcja, patrząc na całe universum AC. Dlaczego?
> A jak produkcja się zaczyna? Pojawia się informacja o przenośnym Animusie(...)

Nie łapiesz tej fabuły ,ponieważ albo nie uważałeś podczas gry albo jesteś ignorantem ; p

Pomijając kwestie etniczne Assassynów (niech sobie zrekrutują eskimosów jeśli taka ich wola) to cała akcja z wydaniem gry o Assassynie przez Abstergo jest skrzętnie wytłumaczone w A''sC 4: Black Flag:

Abstergo Industries powołuje oddział ''Entertainment '' do przeszukiwania wspomnień pozyskanych z próbek (Obiektów) w celu odnalezienia Fragmentów Edenu, które to z kolei mają dać możliwość firmie przejąć władzę nad światem.
O tym ,że Abstergo to tak naprawdę Templariusze pod przykrywką wiedzą jedynie współcześni Assassyni. Nawet pracownicy Abstergo Entertainment nie mają takiej wiedzy dla kogo naprawdę pracują ! Wydobyte kluczowe informacje zachowane zostają w siedzibie a cała reszta pozyskanego "contentu" przez pracowników zostaje spakowana w formie gry "A''sC: Liberation" i wrzucona na rynek. I to właśnie Assassyni mieli największą styczność z tymi artefaktami w przeszłości dlatego Templariusze przedstawiają postać "Aveline Assassynki" - najmniej szkodliwej wizerunkowo ( w A''sC 4 - Altair,Ezio i Conor zostali odrzuceni w procesie wyboru) a i tak pozacierano niektóre informacje, które to znowu tajemniczy Erudito (włąmujący się na bieżąco) pomaga nam odkodować.
Po co w ogóle Templariusze bawią się w ''robienie gier'' ? w Black flag również przedstawiono nam ,że inwestorzy są niezadowoleni z osiągnięć i firma musi zwiększyć zyski. Niestety, jak każda firma w dzisiejszym świecie, nawet Abstergo musi prosperować ;)

I tak w tym roku znowu pojawi się pełnoprawny odcinek V oraz mini odcinek z wersją Abstergo ''the Rising pheonix'' na ps vite.

PS
Co do reszty:
Liberation się słabo sprzedało na konsolkę ,stąd Ubi zdecydował o wydaniu wersji HD.
Nikt nie zmusza Cię do kupowania co roku nowej części. Jeśli chcesz śledzić historię serii a nie masz kasy, obejrzyć na youtube i po problemie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować