Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Porównanie odświeżonego Final Fantasy X z wersją z PlayStation 2

7 postów w tym temacie

Pamiętam jak dostałem Playstation 2 z Final Fantasy X bez memory card i miałem ciągle włączony Playstation 2. Nigdy nie przeszedłem niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juzes, pamiętam, jak ogrywałem tego Finala u kumpla na PS2 i obaj byliśmy tak zauroczeni grafiką, że nie potrafiliśmy sobie wyobrazić, jak będzie można stworzyć jeszcze piękniejszą grę. Nie raz i nie dwa mieliśmy problemy z odróżnieniem prerenderowanych wstawek od - jak to się wtedy mówiło - "liczonych". Z dzisiejszej perspektywy... Nie wiem, może on jakiś dziwny telewizor miał? ;p Niesamowite, jak ten czas leci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tak.
Ja ogrywałem FFX w dniu premiery na naszym kontynencie i też byłem grafiką zauroczony.
Prawie tak samo jak jednym z tytułów launchowych jaki nabyłem wraz z konsolą - The Bouncer. Obie gry miały na tamte czasy cudowną warstwę wizualną. Do tego FFX był pierwszym w pełni zdubbingowanym tytułem, pierwszy raz w serii dane nam było usłyszeć bohaterów. Tytuł bezsprzecznie przełomowy. Może fabularnie, merytorycznie nie tak kultowy i świetny jak FF7 i nie tak urzekający jak FFIX, ale dla mnie bezapelacyjnie gra która wyrwała mi ponad 500 godzin z życia [ukończyłem 10tkę 3 razy, każde przejście dawało mi średnio 90-130 godzin zabawy].
Osobiście fabularnie stawiam go na drugim miejscu zaraz za FF7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FFX jak dla mnie był ostatnim dobrym "fajnalem". Potem zwyczajnie przestały mnie one interesować (tudzież konsole całkowicie), więc może nie mam porównania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moja wersja gry na PS2 leży ładnie na półce, gra została zorana od lewej do prawej. Nie położyłem tylko Penance. Osobiście czekam na grę w HD z wypiekami na misce. Mam od bardzo długiego czasu smakulca na FFX, ale PS2 nie działa tak jakbym chciał. Nawet jakby działało to i tak bym kupił wersję HD :).

Tak jak napisał Cecylio, gro skończyła się na Final Fantasy X, również dla mnie! Nie podoba mi się obecny system "aktywnej gry". Wolałem random encounter`y i tury. No ale kto co lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Twórcy gry mimo wszystko poszli na łatwiznę.
Abe''s Oddysey New''n''Tasty to przykład porządnego remake''u.

Podobne efekty do tego, co przedstawiają filmiki z FF X HD można było uzyskać przy pomocy emulatora PcSX 2. (Samą rozdzielczość można podbić nawet powyżej Full-HD).

W każdym razie Final Fantasy X jest / był grą wspaniałą. Polecam każdemu, kto jeszcze ma gdzieś w kącie PS 2.

I tak wszyscy czekają na reedycję nieśmiertelnej siódemki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować