Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Alien: Isolation inspirowane Resident Evil i pierwszym Dead Space

8 postów w tym temacie

Robert Sawicki

Czyli tym Dead Space, które nie miało jeszcze co-opa, tak jak i upłynnionej i usprawnionej rozgrywki z drugiej części, stąd skupiało się głównie na skutecznym straszeniu i wprowadzania gracza w niepokój.

Przeczytaj cały tekst "Alien: Isolation inspirowane Resident Evil i pierwszym Dead Space" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre gry mają przesadzoną ilość straszydeł, przez co gracz się szybko uodparnia i sama rozgrywka staje się monotonna. Osobiście uważam, że Dead Space (1) to dzieło sztuki. Grę kupiłem w czasie premiery i zdałem ją dwa razy pod rząd, od tamtej pory nie chcę do niej wracać. Jedynie filmy z Alienami mogą tej grze dorównać. Nasyciłem się tą grą do tego stopnia, że przestałem nawet oglądać trailery horrorów itp. rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"gra będzie na tyle wierna filmowemu pierwowzorowi, że technologia obecna na statku będzie składać się tylko ze sprzętów, których wyobrażenie i stworzenie było możliwe w 1979 roku. W połączeniu ze stylem graficznym przypominającym nieco oryginał odtwarzany na dobrze zachowanej kasecie VHS"

Łał, chyba mnie kupili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dead Space straszny? Serio?! Zmusiłem się do zagrania (mówię o części pierwszej) i nie rozumiem zachwytu tą grą. Gra w ogóle nie jest straszna, jest poprawnie wykonana, książkowo, ale nie ma w niej tego czegoś. Podczas gry towarzyszyło mi uczucie "już to gdzieś widziałem". Jest wykonana dobrze, rozumiem, że może się podobać, zwłaszcza osobom, które nie grały w The Thing, ale te wszystkie zachwyty i określanie jej mianem dzieła sztuki to zdecydowanie przesada. Naprawdę, nie wiem jak ta gra osiągnęła status "straszny kultowy horror" skoro to zwykła gra akcji z potworami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2014 o 22:07, alucard69 napisał:

Łał, chyba mnie kupili.


Ja jestem kupiony od pierwszych zapowiedzi :)
Obcy i FPP horror niczym Amnesia to spełnienie moich marzeń ;)

Tytuł zapowiada się mega dobrze i choć jestem świadom afery z A:CM ale ludzie z Creative Assembly także i nie sądzę żeby powtórzyli wpadkę Gearboxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam w dalszym ciągu nie jestem przekonany. Całość wydaje się być strasznie oskryptowana, wygląda średnio a CA nie ma doświadczenia w gatunku. Czekam, jak rozwinie się sytuacja, ale na razie jestem ostrożny w stosunku do tego tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 10:51, LESZ3u napisał:

Całość wydaje się być strasznie oskryptowana,


Właśnie nie. Poczytaj wywiady z ludźmi z CA. http://www.insidegamingdaily.com/2014/01/07/alien-isolation-preview/
Ja wiem "mówić mogą dużo, naprawdę może być inaczej". Ale tak jak powiedziałem, nie sądzę żeby ktoś powtórzył błąd Gearboxa.

Dnia 20.01.2014 o 10:51, LESZ3u napisał:

wygląda średnio


A Amnesia w dniu premiery wyglądała pięknie, prawda? ;)

Dnia 20.01.2014 o 10:51, LESZ3u napisał:

a CA nie ma doświadczenia w gatunku. Czekam, jak rozwinie się sytuacja,
ale na razie jestem ostrożny w stosunku do tego tytułu.


Brak doświadczenia w gatunku nie oznacza, że gra będzie słaba.
W h&s też nie mieli doświadczenia a Viking:BfA wyszedł im całkiem dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować