Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Co z grami z Games for Windows Live? Pełne zestawienie planów wydawców

34 postów w tym temacie

> Mam nadzieje, że Bulletstorm na steam przeniosą.
EA nieczęsto patchuje nowe gry na PC, dlaczego mieliby robić to z Bulletstormem? O ile dobrze wiem, developer gry nie jest też związany kontraktem z EA, więc nie będzie komu tego zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To właśnie pokazuje jak wydawcy dbają o swoich klientów.
Ja rozumiem, że gry nie są pierwszej młodości (takie Gears of War to w końcu gra z 2007 roku) ale na litość boską, ludzie kupili te gry na płycie, kupili produkt a nie usługę, którą można sobie od tak wyłączyć i mieć klienta głęboko w... poważaniu.
Mam nadzieję, że w końcu ludzie się obudzą i pokażą takiemu M$ czy Capcomowi, że nie dadzą się robić w balona całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pietro87
Jeżeli masz Batmana AA np. z Pomarańczowej Klasyki i nie możesz przenieść jej do Steam to napisz do Warner Bros (ja tak zrobiłem, z załączonymi zdjęciami płyty i nickiem na karteczce jako dowód zakupu)) i powinni przysłać Ci nowy kod do Steam (PS. wersje Steam nie mają polskiego języka więc trzeba ściągnąć odpowiedniego patcha ze strony Cenegi, który dodaje polskie napisy).

Jeśli nie to jest problemem to nie wiem o co Ci chodzi. Moja kopia działa bez problemów razem ze wspomnianą łatką PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTA IV + Episodes from liberty city, Dark Souls, Fable 3. To mnie interesuje najbardziej. Mam nadzieję, że nie wydałem w błoto pieniędzy na GTA IV ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby Namco zintegrowało Dark Souls-a ze steamworksem.Jako jedyną alternatywę jaką widzę po zamknięciu GFWL,to mogliby umożliwić grę tylko w trybie offline, ale to byłby największy grzech jaki mogliby zrobić temu tytułowi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> To właśnie pokazuje jak wydawcy dbają o swoich klientów.
> Ja rozumiem, że gry nie są pierwszej młodości (takie Gears of War to w końcu gra z 2007
> roku) ale na litość boską, ludzie kupili te gry na płycie, kupili produkt a nie usługę,
> którą można sobie od tak wyłączyć i mieć klienta głęboko w... poważaniu.
> Mam nadzieję, że w końcu ludzie się obudzą i pokażą takiemu M$ czy Capcomowi, że nie
> dadzą się robić w balona całe życie.

Dla mnie to zwykłe chamstwo i przekręt. Najpierw wpychają nam na siłę taki bubel jak GfWL, a później rakiem się z tego wycofują, bo nie wypaliło i zostawiają ludzi na lodzie (w tym momencie) z tego co wiem to większość tych gier można normalnie kupić w sklepie, więc lepiej żeby coś z tym fantem zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 14:34, johnywol napisał:

Jeżeli masz Batmana AA np. z Pomarańczowej Klasyki i nie możesz przenieść jej do Steam
to napisz do Warner Bros (ja tak zrobiłem, z załączonymi zdjęciami płyty i nickiem na
karteczce jako dowód zakupu)) i powinni przysłać Ci nowy kod do Steam (PS. wersje Steam
nie mają polskiego języka więc trzeba ściągnąć odpowiedniego patcha ze strony Cenegi,
który dodaje polskie napisy).


Nie trzeba nawet zdjęć. Ja nie mogłem na Steamie aktywować wersji z Premium Games to wysłałem przez formularz prośbę do Warnera i tam jak sie poda, że sprawa dotyczy aktywacji klucza to jest miejsce, żeby ten klucz wpisać. Co prawda czekałem kilka dni, bo się trafiło combo weekend + Trzech Króli, ale w końcu dostałem świeży kluczyk aktywacyjny na Steam i wszystko działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo tych "planów" biorąc pod uwagę liczbę "brak planów/odpowiedzi". Nie wszystko zostanie przeniesione, bo większa część to już tytuły porzucone, które nie mają już wsparcia w postaci łatek i tym podobnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 14:45, Eternal101 napisał:

Niech najlepiej całkowicie to wywalą


Przeczytałeś newsa? Wiesz, co się dzieje? Właśnie TO się dzieje. GfWL przestaje istnieć i powstaje problem, co się stanie z grami, które korzystały z tego systemu.

----

Mam nadzieję, że Capcom przeniesie swoje tytuły na Steam, w końcu kilka ostatnich tytułów korzysta już ze steamworks. W innym przypadku strzeliliby sobie w stopę, bo wymienione tytuły są całkiem świeże. Na chwilę obecną brak jakiejkolwiek deklaracji w przypadku tak wielu tytułów nie stawia Capcomu w najlepszym świetle. Podobnie w przypadku SEGA. A już w ogóle śmieszne było wciskanie na siłę GfWL do Dark Souls, bo przecież był on już wtedy w stanie agonii. Ale biorąc pod uwagę, że cały port i zamieszanie z nim związane było zabawne, to wcale mnie to nie dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Fallout 3 można powiedzieć, że Cenega ma kryształową kulę, ale z tego co czytałem to i tak F3 instaluje się wraz z plikami GFWL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nope, pliki GFWL mają tylko zachodnie wersje. Polska edycja została z nich wykastrowana. Mimo to usługa nadal w F3 jest (magia :O), ale by ją uruchomić, potrzeba z zagranicznej wersji przekopiować wszystkie pliki, które odpowiadają za GFWL i dopiero wtedy usługa zaskoczy.

Problem w tym, że to po prostu piractwo (bo nie łudźmy się, kto będzie szukał i kupował na ebay''u zagraniczne wydanie specjalnie na taki misz-masz...choć i to podpada pod łamanie EULA).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować