Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tomb Raider: Definitive Edition w 30 klatkach na sekundę na obu platformach

57 postów w tym temacie

kodi24, a Ty serio wierzysz, że jak na konsoli dadzą cap na 30fps to będzie w 100% taki utrzymany? Też będą sceny gdzie fps spadnie w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 16:51, kodi24 napisał:

Nowa wersja zaczopowana jest na ustawieniach wyższych niż ultra z załączonym TressFX
(coś a''la ultimate+), z większą ilością obiektów na ekranie, nowymi shaderami, przemodelowanym
oświetleniem i zwiększonym dość znacznie natężeniem efektów cząsteczkowych. Coś takiego
nie utrzyma się się w stałych 60fps nawet na GTX780.


Marketingowy bełkot, niestety. Skoro o ustawieniach wyższych niż "ultra" mowa:
- pamiętajmy, że TressFX został zoptymalizowany, to nie ten sam kod, co w pecetowej edycji
- tu i ówdzie ograniczono detale, Lara krótko po wyjściu

Spoiler

z rzeki krwi

w standardowej edycji i Definitive Edition:
http://i6.minus.com/ivr4uvhbDZUCd.jpg
- Ambient occlusion ewidentnie brak bądź występuje tylko w ograniczonym stopniu
- Teselację w ogóle wycięto z gry:
https://lh3.googleusercontent.com/-FLUp5VFKI-A/UtXoiTW-GPI/AAAAAAAADoo/1_ndEFb0Y5Q/s2000/trde01.png
https://lh3.googleusercontent.com/--DFvY7PbkgE/UtXoe53iaKI/AAAAAAAADog/TT3njMR-OSM/s2000/trde02.png
- Definitive Edition nie korzysta z SSAA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 17:59, Sheitar napisał:

kodi24, a Ty serio wierzysz, że jak na konsoli dadzą cap na 30fps to będzie w 100% taki
utrzymany? Też będą sceny gdzie fps spadnie w dół.


Chyba tak to właśnie widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest zwyczajnie inny etap (las) i tutaj GTX 780 z boostem utrzymuje te 60fps, co nie oznacza, że w innych lokacjach nie zalicza lekkich dropów. A najlepsze jest to, że mówimy o karcie, która kosztuje więcej niż cała konsola razem z padem (osobno wartym grubo ponad 2 stówki). Jeśli ktoś oczekiwał 60 fps dla podbajerzonej wersji konsolowej to musiał mieć wyjątkowo mokry sen ^^ W podlinkowanych testach z utrzymaniem 30 zaledwie klateczek męczą się karciochy o 50% wydajniejsze od wspomnianego ps4, a to jest zdecydowanie dobry znak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, dobry znak...kolejne kilka lat 30 FPS, albo obcinania rozdzielczości i/lub efektów. :E

Każda z zapowiedzianych gier na PC i nowe konsole będzie lepiej wyglądać na blaszakach. Że to kosztuje? Owszem, taka jest cena rozwoju. Pytanie kto bogatemu zabroni?

PS.
Na nowych konsolach tez masz frapedropy...i to nie z 60 FPS, ale 30...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm, TR na moim 4 letnim PC chodzi w 60 fps bez większych problemów. Biedne te nowe
> konsole skoro nie potrafią zwykłego portu uciągnąć.

Dokładnie - na moim 15-letnim kompie jest podobnie. Wszystko na Ultra i poniżej 60 fps nigdy nie spada. Słabiutkie te nowe konsole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 18:28, kupon napisał:

Dokładnie - na moim 15-letnim kompie jest podobnie. Wszystko na Ultra i poniżej 60 fps
nigdy nie spada. Słabiutkie te nowe konsole


Ehh, na PC mozesz sobie zmienić rozdzielczość czy detale i mieć 60 fps nawet na starszym sprzecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 17:59, Principes napisał:

Marketingowy bełkot, niestety. Skoro o ustawieniach wyższych niż "ultra" mowa:
- pamiętajmy, że TressFX został zoptymalizowany, to nie ten sam kod, co w pecetowej edycji


Tak, to edycja 2.0 ^^ I akuratny przykład na to, jak traktowany jest specyficzny hardware konsol przez deweloperów;

Dnia 20.01.2014 o 17:59, Principes napisał:

- tu i ówdzie ograniczono detale, Lara krótko po wyjściu

Spoiler

z rzeki krwi

w standardowej
edycji i Definitive Edition:
http://i6.minus.com/ivr4uvhbDZUCd.jpg


Ograniczono detale wymazując kilka litrów krwi, good point. Dodano za to przyzwoicie wyglądający SSS, dzięki któremu skóra wygląda jak skóra :)

Dnia 20.01.2014 o 17:59, Principes napisał:

- Ambient occlusion ewidentnie brak bądź występuje tylko w ograniczonym stopniu


W moim radiu nic na ten temat nie mówili :)

Dnia 20.01.2014 o 17:59, Principes napisał:


Z całym szacunkiem, ale te porównania są niewiele warte, gdyż -nie oszukujmy się- gówno widać.
Chociaż dla mnie to całkiem prawdopodobne nawiasem mówiąc;

Dnia 20.01.2014 o 17:59, Principes napisał:

- Definitive Edition nie korzysta z SSAA


Oczywiście, na najwyższych ustawieniach z TressFX potrzeba niemal dwukrotnie mocniejszego gpu by utrzymać się nieco powyżej 30 klatek (SSAAx2)


@BlueV3lv3t Co do ewentualnych spadków framerate''u na ps4 mogę zapodać dla przykładu tweeta jednego z testerów:

http://i.imgur.com/unbs3bB.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 17:16, Henrar napisał:

W takim razie obaj włączcie to w FullHD i włączcie TressFX na tych 4 letnich kompach.
Jak osiągnięcie stabilne 60FPSów, napiszcie,



No faktycznie ten tressFX jest tak potrzebny że to w głowie się nie mieści... No ale kto co lubi, jedni patrzą na fabułę... inni na... powiewające włoski (lol).

Kodi24 Ale większość czasu chodzi stabilnie :), i wiem co ta edycja ma zawierać w końcu konsolowców trzeba dowartościować (sorry musiałem to napisać ), po za tym wiesz jak to mówią odnośnie 30 fpsów zacytuję "obiecanki cacanki a głupiemu radość" w GTA V też miało być STABILNE 30 fpsów na OBU konsolach a jak było to chyba nie muszę być spadki poniżej 15 fpsów.

http://www.youtube.com/watch?v=_fbYyMq4cGU ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 19:16, Eternal101 napisał:

No faktycznie ten tressFX jest tak potrzebny że to w głowie się nie mieści... No ale
kto co lubi, jedni patrzą na fabułę... inni na... powiewające włoski (lol).

Ah, rozumiem, teraz grafika się nie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ps4 to nie ps3/x360 a TR to nie GTA. Unikajmy takich porównań dla dobra ludzkości ^^

I serio, nie obrażę się na te 30fps (o stabilności których przyjdzie się nam się jeszcze przekonać w finalnej wersji), wiedząc jak wymagająca może być ta gra :)

Ponieważ tamten link padł, zapodam nowy:
http://gearnuke.com/see-tomb-raider-definitive-edition-compares-pc-version-ultra/

Niektórzy powiadają, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie ;) Można godzinami rozpieprzać tę grę na atomy, żeby wskazać która wersja bardziej zasługuje na miano tej lepszej (co jest dziecinne, durne i godne pożałowania). Jako że nie jestem człowiekiem wielkich standardów czasami polegam właśnie na tym pierwszym.

A zatem..
http://i2.wp.com/gearnuke.com/wp-content/uploads/2014/01/tomb-raider-comparison-3.gif


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 19:34, kodi24 napisał:


To która wersja w końcu ma tu lepiej wyglądać? Ta ze zdecydowanie bardziej naturalnie układającymi się włosami i przesłaniającymi wszystko tumanami kurzu, czy ta z usuniętym pyłem i mocniejszymi promieniami słońca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> To która wersja w końcu ma tu lepiej wyglądać? Ta ze zdecydowanie bardziej naturalnie

Dnia 20.01.2014 o 19:52, Principes napisał:

układającymi się włosami i przesłaniającymi wszystko tumanami kurzu, czy ta z usuniętym
pyłem i mocniejszymi promieniami słońca?


^^ Ta z naturalnym oświetleniem, ostrzejszymi teksturami i podkręconą fizyką - czyli ta na PS4/Xone.

Ludzie co się z Wami dzieje ? Tak trudno przyznać, że wersja na next geny jest ładniejsza ? Taki ból dupy to wywołuje, korona z głowy spadnie jak się napisze, że wersja Xone/Ps4 > PC (graficznie, bo gameplayowo to będzie ten sam fun) ?

A tak już w pierwszym poście mam bajkopisarza, który na czteroletnim kompie gra w 60 fpsach (chyba, że na low to się zgodzę ;-)), a Ty Principes i paru innych chyba nagle dostaliście jakiejś kurzej ślepoty :) Byleby tylko nie stwierdzić pewnego dość oczywistego faktu, widocznego na gifach, które wrzucił kodi ;-)

Grałem na PC - gra mi się bardzo podobała: i gameplayowo i pod względem grafiki. Detale dość wysokie, ale tress fx wyłączone bo sprzęt nie wyrabiał (dla mnie żadna strata akurat, ale to swoją drogą - ten bajer to przerost formy nad treścią). Trudno mi uwierzyć, że ta gra mogłaby wyglądać jeszcze ładniej niż na PC, na wysokich ustawieniach, no ale jak widać może - bardziej naturalne oświetlenie i ostrzejsze tekstury, to pierwsze co rzuca się w oczy. Czy zamieniłbym wersję PC na tą na nowe konsole ? Tylko pod warunkiem, że dostałbym ją w prezencie razem z PS4, gdyż drugi raz tej samej gry nie zamierzam kupować z powodu ładniejszej grafiki. No i to drugi egzemplarz, bo przecież od steama nie odepnę (zamordyzm) ;-). Ale że jest ładniejsza potrafię stwierdzić bez problemu - przecież to widać :)

@Eternal,

No faktycznie ten tressFX jest tak potrzebny że to w głowie się nie mieści... No ale kto co lubi, jedni patrzą na fabułę... inni na... powiewające włoski (lol).




^^ No proszę, to nagle grafika już nie jest taka ważna :) ? To jednak można się bardzo dobrze bawić, nie mając paru "shaderków-bajerków", rozdziałki FULL HD i hiper ostrych tekstur ? Ciesze się, że zmądrzałeś, no chyba, że ktoś Ci się włamał na konto ;-). Jednak nextgeny się na coś przydały, niektórzy dzięki nim potrafią magicznie zmienić swój tok myślenia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 19:26, Henrar napisał:

Ah, rozumiem, teraz grafika się nie liczy.


Liczy się ale taki bajer jak dyndające włosy to jest mi zbędny, po 2 gdyby grafika była taka ważna nie zagrałbym np w ostatnich miesiącach w takie tytuły jak Morrowind czy Neverwinter Nights 1 albo SC 1.

Kodi24 Dla mnie liczy się to czy gra mnie wciągnie od 1 minuty grania jak np Batman Arkham City i Asylum (w Origins też grałem ale mnie już tak nie wciągnął choć nadal jest dobry ). Co do tego czy będzie faktycznie 30 fpsów przekonamy się jak wyjdzie czy znów będzie klatkowanie ;>. Co do linku może to zabrzmi jak wypowiedź fanboya ale mi się bardziej podoba wersja PC niż ta Definitive takie jest moje odczucie wole wyraźniejsze promienie słoneczne jak to kolega wyżej napisał niż kłęby kurzu raz na jakiś czas pojawiające się (w RDR fajnie by takie kłeby kurzu wyglądały na dzikim zachodzie :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta ze słoneczkiem i kucykiem (oraz ostrymi teksturami, ładniejszymi cieniami i chyba nawet większym draw dystansem ;)) który akurat opadł w trakcie falowania ^^

Jeśli komuś podoba się ten zakurzony to ja nie mam nic do tego :) Wszak jego autentycznej jakości nie neguję, zwyczajnie nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że podmiot naszej dyskusji jest upośledzony przez swoje 30fps- w końcu nie "upośledzili" go całkiem za frajer, prawda? :) To nie wymaga elaboratów na dziesiątki stron, o ile nie trzeba ludziom od czasu do czasu przypomnieć czym jest konsola i na jakich zasadach funkcjonuje w growym środowisku.
W dupie mam, która wersja wypada lepiej pod mikroskopem. Bardziej interesuje mnie jak to wygląda w kontekście rokowań na przyszłość zabawek i zdecydowanie miło jest usłyszeć, że radzą sobie lepiej niż sugerowałyby dane techniczne. Z czysto konsumenckiego punktu widzenia, nikomu nie obdzieram tutaj z godności (choć odnoszę takie wrażenie) ^^

@Eternal101- Ależ kto powiedział, że jeśli podoba ci się wersja pc to jesteś fanbojem?? ^^
Masz przecież swój własny gust i tego się trzymaj;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No panowie parę lat temu dziwiłem się, że x360 i ps3 mając w miarę słabe podzespoły posiadały gry, które wyglądały naprawdę ładnie (pomimo braku AA w większości :(). Zmądrzałem i zrozumiałem, że tu nie chodzi o podzespoły, tu chodzi o pracę ludzi, którzy jednocząc się i znając architekturę konsol robią co tylko mogą, żeby te gry wyglądały dobrze. Daleko nie szukając, Gears of War - x360, Uncharted - PS3. Stary sprzęt, a robi robotę. Z nowymi konsolami będzie imo podobnie. Nie ma co się spinać, że bieda, bo mało TFLOPS, bo karty sprzed 2 lat, bo nie wiem coś tam. Gry będą dobre, bo zarabiać trzeba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 20:16, Lordpilot napisał:

Ludzie co się z Wami dzieje ? Tak trudno przyznać, że wersja na next geny jest ładniejsza
?


Problem w tym, że nie jest. Ale nie wynika to z shaderów czy oświetlenia, tylko z tego, że "podkręcono" model Lary, w szczególności twarz. Zupełnie niepotrzebnie.

Ta gra jest znakomicie zoptymalizowana - na 3-letnim sprzęcie wyciągam stałe 45-30 klatek na 1200p (wyłączone TressFX) na GTX 560Ti i Phenom II X6 1090T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować