Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tomb Raider: Definitive Edition w 30 klatkach na sekundę na obu platformach

57 postów w tym temacie

Tak, trudno im to przyznać ^^ Przez wieki wytykali każdy pojedynczy piksel by wskazać jak nędznie skończyliśmy wybierając konsole na platformy do gier. Będą udawać niewidomych nawet gdyby Lara w definitywnej wersji wychodziła z telewizora żeby otworzyć Tobie piwo przed kolejnym chapterem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 21:53, Vojtas napisał:

Problem w tym, że nie jest. Ale nie wynika to z shaderów czy oświetlenia, tylko z tego,
że "podkręcono" model Lary, w szczególności twarz. Zupełnie niepotrzebnie.



^^ Chodzi mi o tekstury i oświetlenie właśnie - przecież to się rzuca w oczy od razu. W życiu nie powiem, że wersja PC (czy nawet na stare konsole) jest brzydka - mnie się bardzo podobała i pod względem technologicznym i artystycznym. Animacje kontekstowe to poezja - ot choćby takie detale, że Lara z automatu potrafi przykucnąć pod ciężkim ostrzałem, w ogóle sam ruch to miód, ktoś wykonał kawał porządnej roboty przy mo-cap.

Ale ta na PS4 jest jeszcze ładniejsza, prawdę mówiąc nie wiedziałem, że aż tak dobrze to będzie wyglądać.

Co do awantury o twarz - ta "afera" jest dla mnie kompletnie niezrozumiała, nie potrafiłbym się zdecydować, która "buźka" podoba mi się bardziej, dla mnie bez różnicy (a skoro tak to i do końca nie rozumiem, po co tą twarz zmieniano, ale niech już będzie).

Optymalizacja jest w porządku, ja też na nią nie narzekałem, choć framerate (na starym kompie ) był dość nierówny. Tress Fx natomiast powodował pokaz slajdów, zobaczyłem więc jak to wygląda w benchmarku (kiepsko czasami - włosy jakby naelektryzowane) i "czem prędzej" wyłączyłem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, bo dużo się mówi o tym i o tamtym, a efekt sam w sobie jest wciąż dyskusyjny- wszystko dynda i powiewa, dopóki włosy nie zaczynają żyć własnym życiem (co robi czasem nieco upiorne wrażenie) Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 18:28, kupon napisał:

Dokładnie - na moim 15-letnim kompie jest podobnie. Wszystko na Ultra i poniżej 60 fps
nigdy nie spada. Słabiutkie te nowe konsole


Zupełnie niepotrzebna ironia. Zamiast tego proponuję jako zadanie domowe:
1. Sprawdzić znaczenie słowa "high-end".
2. Przestać kupować gotowe zestawy komputerowe w Media Markcie.
3. Przyswoić trochę wiedzy w zakresie składania platform sprzętowych (hint: procka, karty czy ramu nie opisuje tylko jeden numerek)

Gwarantuję, że nawet bez większego doświadczenia w tej dziedzinie byłbyś w stanie zbudować sobie sprzęt, który spokojnie pociągnie przez całą generację konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 20:16, Lordpilot napisał:

^^ Ta z naturalnym oświetleniem, ostrzejszymi teksturami i podkręconą fizyką - czyli
ta na PS4/Xone.


Sęk w tym, że jest to dyskusyjne - choćby kwestia fizyki, wystarczy popatrzeć na znacznie bardziej "statyczny" kucyk...

Dnia 20.01.2014 o 20:16, Lordpilot napisał:

Ludzie co się z Wami dzieje ? Tak trudno przyznać, że wersja na next geny jest ładniejsza
? Taki ból dupy to wywołuje, korona z głowy spadnie jak się napisze, że wersja Xone/Ps4
> PC (graficznie, bo gameplayowo to będzie ten sam fun) ?


Ech... Nie w tym rzecz. Czy ktoś neguje, że gra jest ładna? Sęk w tym, że poza zmienioną twarzą bohaterki (ponoć także cieszącymi oko detalami pokroju naszyjnika, który ma tym razem poruszać się zgodnie z przyjętymi prawami fizyki) i oświetleniem w niektórych scenach (czy lepszym, czy gorszym - kwestia gustu, bo to czysto artystyczna zmiana) "ulepszeń" można tu ze świecą szukać, a w kilku wymienionych aspektach dostrzegalny jest wręcz regres. Czy warto na to wydać mnóstwo pieniążków? Polemizowałbym.

Dnia 20.01.2014 o 20:16, Lordpilot napisał:

a Ty Principes i paru innych chyba nagle
dostaliście jakiejś kurzej ślepoty :) Byleby tylko nie stwierdzić pewnego dość oczywistego
faktu, widocznego na gifach, które wrzucił kodi ;-)


Jakiś Ty uprzejmy. Gdybym był złośliwy, powiedziałbym, że co poniektórym wzrok się w nadzwyczajny sposób poprawił (jeszcze chwila i zaczną widzieć gołym okiem bakterie pełzające po ramieniu Lary), ale to nie leży w mojej naturze, ja po prostu lubię sobie od czasu do czasu pomarudzić. Tylko tyle i aż tyle.
Słonecznko dostrzegalne na gifie bardziej mniej drażni, niż zachwyca (światło bijące po oczach - stary jak świat i tani chwyt, twórcy serii Killzone doszli w tej materii do perfekcji), włosy prezentują się gorzej (z tym chyba nikt dyskutować nie będzie), a zasięg widzenia wynika z redukcji efektu pyłu obecnego w oryginale. Czy wygląda to "czyściej", czy obraz jest bardziej klarowny? No ba, oczywiście. Czy rezultat można obiektywnie ocenić jako "lepszy"? To już zależy, czego od danej sceny oczekujemy (przykład: cykl dnia i nocy w Alan Wake, panorama okolicy prezentuje się okazalej w świetle słonecznym, ale nie oglądamy jej zbyt często, dlaczego? Twórcy za pomocą graficznych zabiegów próbują osiągnąć pewien z góry zamierzony efekt).

Dnia 20.01.2014 o 20:16, Lordpilot napisał:

Grałem na PC - gra mi się bardzo podobała: i gameplayowo i pod względem grafiki.


Mnie zaś niespecjalnie, jeśli o fabule mowa. Rozgrywkę umiliłyby przyzwoite zagadki, ale ich zaprojektowanie panów z Crystal Dynamics ewidentnie przerosło - strzelanina na każdym kroku była pewnie łatwiejsza do realizacji.
Śliczna gra, fakt, ale jednak rozczarowująca. Pogrywam sobie właśnie (gwoli ścisłości - pierwszy raz, żeby nikt mi tutaj "nostalgii" czy innych niedorzeczności nie zarzucił, gdyż to ostatnio w modzie) w pierwszego TR i tego poczucia eksploracji, radości z rozwiązywanych łamigłówek bardzo brakowało w tymże "reboocie".

Dnia 20.01.2014 o 20:16, Lordpilot napisał:

bardziej naturalne oświetlenie i ostrzejsze tekstury


Ano właśnie. Bardziej naturalne, czy "przebajerzone"? Światło o dużym natężeniu (wnioskując z udostępnionych materiałów) plus zabawa z kontrastem i nasyceniem barw. Znowu - kwestia gustu, wolisz lokacje ponure czy mieniące się kolorami?
Co do tekstur w wyższej rozdzielczości - na pewno takowe się pojawią tu i ówdzie, ale na razie - na udostępnionych przez wydawcę zrzutach ekranowych - nie widać większego postępu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... Nie mierzcie konsol miarą PC... To, że na PC da się i 80 klatek, to się da, ale po co? Dokładnie jak powiedział to ktoś tu... To konsola, to zupełnie inne parametry graficzne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 22:13, kodi24 napisał:

To włącz ten TressFX i podziwiaj pełne 5-10fps w tej rozdzielczości ^^


Włączyłem, żeby sprawdzić, jak to wygląda. I wystarczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>Biedne te nowe konsole skoro nie potrafią zwykłego portu uciągnąć.
Pc też mają często problemy z udźwignięciem portu z konsoli po przesiadce wiec twoja wypowiedź się kupy nie trzyma.

(Eternal101) Nie kojarzę żeby po wyjściu konsol ktoś przytoczył tekst że konsole są lepsze technologicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2014 o 22:29, kodi24 napisał:

Jak ktoś jest zainteresowany to zdaje się wpadł jakiś lepsiejszy footage:
http://www.youtube.com/watch?v=MNYBTBk1hsg#t=237


Skupiają się na modelu Lary, i słusznie, ale czy rzeczywiście można tu mówić o przełomie? Ja nadal nie jestem przekonany...
http://i912.photobucket.com/albums/ac328/vykyy/TR/pc_de.jpg~original

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie każdemu się ta nowa twarz podoba i wcale mnie to nie dziwi. Przełomu wielkiego też nie ma, chyba że mówimy o wersjach stricte konsolowych.
Podobają mi się oczy nowej Lary, oraz chyba nieco pełniejsze pućki ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2014 o 22:45, kodi24 napisał:

No cóż, nie każdemu się ta nowa twarz podoba i wcale mnie to nie dziwi. Przełomu wielkiego
też nie ma, chyba że mówimy o wersjach stricte konsolowych.
Podobają mi się oczy nowej Lary, oraz chyba nieco pełniejsze pućki ;))


Pozostaje liczyć na to, że model w części drugiej (czy dziesiątej, zależy, jakie kryteria przyjmiemy) zbliży się do tego poziomu:
http://www.youtube.com/watch?v=h8pUhme8Yzg
... I żeby tylko o zagadkach i dobrych dialogach tym razem nie zapomnieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> ... I żeby tylko o zagadkach i dobrych dialogach tym razem nie zapomnieli...


... i mniej QTE poproszę - to mnie najbardziej irytowało ;-). No jeszcze polski dubbing był średnio-słaby i w kilku miejscach gdzie miało być "straszno" było przez to śmiesznie. Z tym, że to akurat zarzut do polskiego wydawcy, a nie dewelopera.

Ogółem jednak gra mi podpasowała, na sequel czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Nawet się nie zawiodlem kiedy zobaczyłem wojnę o konsole xD przecież to wiadome że konsola technicznie jest w tyle. Nadrabia jedynie optymalizacja, gdyby wydać grę na pc tak zoptymalizowana to mielibyśmy i po 120 klatek. Fakt jest taki że na konsolach nie ma czegoś takiego jak różnorodność sprzetowa i dlatego ta optymalizacja tak dobrze przebiega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2014 o 16:11, Henrar napisał:

Trzeba przyznać jedno. Fizykę poprawili i to zdecydowanie:
http://imageshack.com/a/img198/3140/p0nl.gif
PCtowcy mogą płakać.


Słowa twe pełne są miłości do bliźniego, nie ma co... :)

Dnia 22.01.2014 o 16:11, Henrar napisał:

Teselacja czy nie, wy tego mieć (na razie) nie będziecie :E


Muszę Cię rozczarować, ale ten... "efekt" (o czym my tu w ogóle mówimy i czym Ty się w ogóle zajmujesz, hmm?) był w oryginale, na wszystkich platformach sprzętowych.

@lordpilot
Słuszna uwaga. Im mniej QTE, tym lepiej. Były one szczególnie uciążliwe w przypadku walki wręcz, sprowadzającej się do wciśnięcia w odpowiednim momencie właściwego przycisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować