Zaloguj się, aby obserwować  
Braveheart

Seriale - co warto obejrzeć a czego nie

25 postów w tym temacie

Panowie, mamy błogosławieństwo Niebieskich. Pomysł Ecko09 o stworzeniu osobnego wątku tylko i wyłącznie o serialach przeszedł.. A więc do dzieła

Co aktualnie oglądacie lub na jakie premiery swoich ulubionych seriali oczekujecie w roku 2014. Nowy sezon Gry o Tron ?, może Hannibal ?

Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 20:09, Thalanthas napisał:

Ja aktualnie oglądam Grimm i Arrow. Oba moim skromnym zdaniem warte są poświecenia im
chwili czasu.


Arrow jest świetny i warto obejrzeć. Co do Grimm to pierwszy sezon był fajny, drugi zaś... no cóż moim zdaniem bardzo kiepski. Trzeci sezon póki co to taki powiedzmy, że środnio na jeża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie oglądam Detektywa Monka a nie dawno skończyłem oglądać serial pt. Detektyw Amsterdam - dwa świetne seriale, szkoda tylko że ten drugi skończyli kręcić już po pierwszej serii (wyniki oglądalności były nie w porządku) Według mnie warto poświęcić tym serialom trochę czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w oczekiwaniu na Game of Thrones oglądam true detectives, czyli nowy serial HBO. Po pierwszym odcinku byłem bardzo nakręcony na kolejne, jutro zabieram się za oglądania ep02, mam nadzieję, że nie będę zawiedziony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drugi odcinek jest jeszcze lepszy. Więcej jest mowy o głównych bohaterach. Poznajemy ich z innej, ciekawszej strony, tym bardziej ciemną przeszłość Rusta Cohle''a. Co prawda mniej jest o głównej sprawie, ale drugi odcinek nadal ma świetny klimat pierwszego, a i zakończenie jest ponownie zaskakujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie męczę odcinek po odcinku Boardwalk Empire (Imperium zła, jeśli nie mylę się) i zastanawiam się co jeszcze ruszyć w najbliższym czasie. Albo równolegle, albo dopiero po skończeniu tego... Na razie nie skończyłem zbyt wielu produkcji, jak już, to same "hity". Breaking Bad widziałem (zdecydowanie mój ulub. w ostatnim czasie), Sons of Anarchy rzuciłem w 5. sezonie [SPOILER(

Spoiler

Opie, serio?

)SPOILER], The Walking Dead po dwóch sezonach rzuciłem (dawno mnie tak serial nie wynudził), do Burn Notice nie mogłem się przekonać, tak samo do Chucka, a Gra o tron odpada. Myślałem nad House of Cards albo The Borgias... Ktoś coś pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 21:20, Mateuszencjowaty napisał:

Na razie męczę odcinek po odcinku Boardwalk Empire (Imperium zła, jeśli nie mylę się)

Zakazane Imperium

Dnia 20.01.2014 o 21:20, Mateuszencjowaty napisał:

Myślałem nad House of Cards albo
The Borgias... Ktoś coś pomoże?

Najlepiej oba :P
HoC jeszcze nie widziałem. Natomiast Borgias to świetny serial kostiumowy.
Chociaż jeśli polecałbym jakiś serial kostiumowy, to bardziej skłaniałbym się ku Rzymowi. Ale tu znaczenie mieć mogą preferencje co do czasu akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 21:20, Mateuszencjowaty napisał:

Na razie męczę odcinek po odcinku Boardwalk Empire (Imperium zła, jeśli nie mylę się)

"Zakazane Imperium". Ja się z tym męczyłem trzy sezony, nic nie rozumiałem, nie wiedziałem kto jest z kim, kto przeciw komu. Dopiero podczas oglądania czwartej serii coś mi zaskoczyło i tak się wciągnąłem, że krótko po zakończeniu sezonu obejrzałem cały pierwszy sezon od nowa. Większość postaci jest wzorowana na faktycznych i historycznie udokumentowanych osobach więc ludzie obeznani w temacie prohibicji na pewno szybko się odnajdą w tym serialu. Ja z całej bandy słyszałem wyłącznie o Alu Capone więc musiałem uczyć się wszystkiego od nowa.

Dnia 20.01.2014 o 21:20, Mateuszencjowaty napisał:

Sons of Anarchy rzuciłem w 5. sezonie [SPOILER(

Spoiler

Opie, serio?

)SPOILER]

Moja ulubiona postać... "Synowie" byli przegenialni w początkowych sezonach. Szczególnie w pierwszym, kiedy każdy odcinek był osobną, zamkniętą historią, a sam klub faktycznie przypominał klub motocyklowy, a nie mafię. Nadal bardzo lubię ten serial, ale oglądam go już raczej z przyzwyczajenia.

Dnia 20.01.2014 o 21:20, Mateuszencjowaty napisał:

The Walking Dead po dwóch sezonach rzuciłem (dawno mnie tak serial nie wynudził)

Piona. Co prawda drugi sezon był dotychczas najsłabszy, a potem robi się coraz lepiej, ale ten serial jest zwyczajnie głupi i rozdmuchany. Beznadziejnie napisani bohaterowie, jeszcze gorsi aktorzy i masa niespójności oraz brak logiki. Ale trudno, oglądam dalej.

Ja aktualnie nadrabiam poważne braki i oglądam "Rzym". Nie spodziewałem się, że ten serial aż tak wciąga. Scenariusz trochę za bardzo skacze po osi czasu bez żadnego uprzedzenia, ale aktorzy są tak świetnie dobrani do swoich ról, że aż żal przerywać ciąg kilku odcinków pod rząd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 21:20, Mateuszencjowaty napisał:

Myślałem nad House of Cards albo The Borgias... Ktoś coś pomoże?

Obejrzałem pierwszy sezon House of Cards i muszę powiedzieć, że dawno żaden nic mnie tak nie wciągnęło. Sposób w jaki Kevin Spacey odegrał swoją rolę jest po prostu genialny. Serial zdecydowanie wart polecania, z niecierpliwoością czekam na nowe odcinki

Ja ostatnio skończyłem Dextera (całkiem przyjemnie się oglądało swoją drogą, aczkolwiek z sezonu na sezon było coraz gorzej - ale i tak trzymali wysoki poziom), teraz zamierzam sie zabrać za Mentaliste, szkoda tylko, że sesja się nie ubłaganie zbliża i jakoś nie ma czasu przysiąść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie oglądam Arrow i Agents of Shield. Arrow jest świetny, drugi sezon miażdży każdym odcinkiem. Shield póki co tak sobie, aczkolwiek w ostatnim odcinku widać było poprawę. Arrow w 1 sezonie też się rozkręcił w 14 odcinku i potem poszło z górki. Może z Shield będzie tak samo? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 22:32, Ecko09 napisał:

Może z Shield będzie tak samo? :D


Zawsze jest nadzieja w nowym spin-offie od Marvela o agentce Carter (tej od Kapitana Ameryki). Short film z jej udziałem był całkiem niezły. Może i serial będzie równie dobry, bo chyba czegoś się nauczyli po Shieldsach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 22:36, Kraju napisał:

Zawsze jest nadzieja w nowym spin-offie od Marvela o agentce Carter (tej od Kapitana
Ameryki). Short film z jej udziałem był całkiem niezły. Może i serial będzie równie dobry,
bo chyba czegoś się nauczyli po Shieldsach.


Akurat ten serial niezbyt mnie interesuję, ale pewnie bym oglądał go bo to Marvel ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o moje seriale to z aktualnie trwajacych:


Big Bang Theory - absolutna klasyka dla mnie. Swietne postacie, kazdy odcinek trzyma wysoki poziom no i fajna tematyka.

How I Met Your Mother - teraz juz ogladane raczej z sentymentu niz za jakosc. Aktualnie trwa ostatni, dziewiaty sezon. Za to pierwsze 5 bylo naprawde przezabawne.

White Collar - swietna tematyka, niezle zagrane. Jeden z moich ulubionych seriali "akcji". Czekam na zakonczenie sezonu, by obejrzec od razu calosc :)

Suits - aktualnie trwa przerwa, ale jestem zachwycony tym serialem. Prawnicza fabula, troche humoru, naprawde wyraziste postacie.

The Mentalist - serial policyjny generalnie, ale z dodatkiem w postaci swietnej postaci Patricka Jane''a.Bardzo udane poczatki serialu, ale fabula sie troche rozjezdza. Oczekiwanie jak przy White Collar.

Arrow - komiksowych bohaterow nigdy za duzo, chociaz akurat ten serial bardzo luzno podchodzi do postaci Zielonej Strzaly. Aktualnie trwa 2 sezon, ale czekam do konca, tak jak z Mentalista i White Collar.

Franklin & Bash - komediowy serial o prawnikach, podchodzacych bardzo luzno do swojego zawodu.

Californication - moze i troche obnizyl loty, ale na kolejny sezon czekam. Swietny Duchovny, dla ktorego to niejako odwiezenie postaci, ktora kojarzy sie tylko z X-Files.

South Park - ogladam bardzo wybiorczo, choc bodajze 10 sezonow obejrzalem w calosci. Jak trafie w TV to ogladam, bawi mnie zawsze.

Jesli chodzi o seriale, ktore juz sie zakonczyly albo ja zzakonczylem ich ogladanie:

House, Prison Break, Spartacus - to juz serialowa klasyka.

Dwoch I Pol - przestalem ogladac po odejsciu Sheena, z Ashtonem to juz nie to samo. Generalnie dobra komedia, choc raczej bez wybuchow smiechu.

Rome - absolutnie najlepszy serial kostiumowy, swietna tematyka, bardzo dobrze rozpisane postacie, wielka szkoda, ze powstaly tylko 2 sezony.

The Borgias - zgralo sie z 2 czescia Assassins Creed, a ze tematyka ta sama to z ciekawosci obejrzalem. Okazalo sie naprawde wciagajace, rewelacyjny Jeremy Irons jako papiez Aleksander VI. Szkoda tylko, ze serial zakonczyl sie przedwczesnie.

13 posterunek - bedzie mnie smieszyl zawsze i wszedzie, wiec nie moglo go tutaj zabraknac :D

Dexter - obejrzalem bodajze 4 sezony, potem juz nie przebrnalem. Generalnie kazdy to zna, wiec nie ma co sie rozpisywac :)

Scrubs - zabawna komedia o lekarzach, ze swietnym Zachem Braffem w roli glownej. Koncowka mocno obnizyla loty, ale pierwsze sezony wyborne.

Seriale, ktore bede chcial kiedys obejrzec:

House Of Cards, The Boardwalk Empire, Breaking Bad, Sopranos, Hannibal.

Jak ktos przeczytal - pozdro! ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 01:23, Ecko09 napisał:

Słyszałem, że ostatnio wyszedł jakiś nowy serial o piratach (Black Sails?). Tematyka
ciekawa, oglądał ktoś?


Ciężko ocenić ten serial po jednym odcinku. Pilot tyłka nie urywa, ale jest potencjał. Trzeba samemu obejrzeć i ocenić, mnie chyba żaden serial nie porwał po jednym odcinku, więc będę musiał poczekać na kolejne odcinki. W każdym razie ten pierwszy nie zniechęcił, choć było kilka głupich motywów. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 03:27, Kamiloos napisał:

Scrubs - zabawna komedia o lekarzach, ze swietnym Zachem Braffem w roli glownej.
Koncowka mocno obnizyla loty, ale pierwsze sezony wyborne.


Potwierdzam. Ja jestem mniej-więcej w połowie i choć początkowo wydawał się średnio śmieszny, to po wczuciu się w klimat jest po prostu genialny. Poza tym zawsze warto docenić serial, który próbuje pomiędzy żartami przemycić jakąś mądrość życiową. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 01:23, Ecko09 napisał:

Słyszałem, że ostatnio wyszedł jakiś nowy serial o piratach (Black Sails?). Tematyka
ciekawa, oglądał ktoś?

Okręty nie eksplodują po wpłynięciu na mieliznę.To dobry znak, bo po Michaelu Bay''u można się wszystkiego spodziewać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni temu postanowiłem obejrzeć House of Cards. Jestem bardzo zadowolony i z niecierpliwością czekam na drugi sezon, który już niebawem startuje. Został mi jeszcze ostatni odcinek, bo wczoraj byłem już zbyt zmęczony, a finał sezony chciałem obejrzeć w komfortowych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować