Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft płaci potajemnie jutuberom za promowanie Xboksa One?

27 postów w tym temacie

Piotr Bajda

"Media growe są zepsute, bo siedzą w kieszeniach wydawców. Wolę osobistości z YouTube'a. Oni tworzą od graczy dla graczy." Słyszeliście kiedyś te słowa? Ich nadawców może za chwilę spotkać niemiła niespodzianka. To nie pierwsza wskazująca na to poszlaka (delikatnie powiedziane), ale wśród letsplejerów/zagrajmerów (ach, ten slang) próżno szukać następców Robin Hooda.

Przeczytaj cały tekst "Microsoft płaci potajemnie jutuberom za promowanie Xboksa One? " na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ani Machinima, ani Microsoft nie raczyły jeszcze skomentować doniesień. Szykuje się skandal?

^^ Jeśli te materiały nie było odpowiednio oznaczone, to tak.

"Media growe są zepsute, bo siedzą w kieszeniach wydawców. Wolę osobistości z YouTube''a. Oni tworzą od graczy dla graczy." Słyszeliście kiedyś te słowa?

^^Nie, nigdy. Gdybym słyszał, to tylko bym się gorzko uśmiechnął. Trzeba być wyjątkowo naiwnym i życia nie znać, żeby w nie wierzyć. W sieci ( i głównie w sieci) od lat jest w cholerę hejterów i klakierów przeróżnych firm, którym się płaci za szkalowanie/chwalenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2014 o 13:58, alan09 napisał:

Tak samo jak niektórzy producenci płacą GRAM.PL za subiektywne recenzje i artykuły.

Nie tak samo, bo na Gramie artykuły sponsorowane są podpisane jako sponsorowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak oglądam YouTuberów to raczej tych związanych z Polaris lub osoby z bliskiego otoczenia tej ekipy, a które nie należą bezpośrednio do tej grupy. Machinimy chyba nigdy specjalnie nie włączałem z tego co pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A myślicie że taki Rock nie dostaje kasy za to że ani słowa nie powie źle o żadnej grze. Jak ktoś może być godny zaufania jak na zapytanie w jaką najgorszą grę grał w danym roku odpowiada "żadna gra nie była najgorsza".

To samo inni youtuberzy. Oczywiście wiadomo że żyć za coś trzeba a część ludzi to jeszcze dzieci bez rodzin więc głupota im każe traktować to jako jedyne źródło dochodu.

Tutaj jednak myślę że zarabianie można podzielić na dwie grupy. Są ludzie którzy grają w to co chcą.. a są ludzie (np. GrabaGra) który gra w to co widzowie chcą. Ten drugi sposób nie ważne ile kasy by mi się płaciło po prostu bym nie robił ponieważ to juz nie jest przyjemność z gry rozpoczynanie 100 gier a skończyć z 10 z nich.

Jeżeli ktoś gra więc na konsoli/w grę za którą więcej dostaje kasy a np. mu się nie podoba to chyba źle świadczy o psychice tej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie od początku istnienia, o ile pamiętam, podpisy o sponsoringu nastąpiły po shitstormie po tutejszej kampanii BF3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A myślicie że taki Rock nie dostaje kasy za to że ani słowa nie powie źle o żadnej grze.
> Jak ktoś może być godny zaufania jak na zapytanie w jaką najgorszą grę grał w danym roku
> odpowiada "żadna gra nie była najgorsza".
>
> To samo inni youtuberzy. Oczywiście wiadomo że żyć za coś trzeba a część ludzi to jeszcze
> dzieci bez rodzin więc głupota im każe traktować to jako jedyne źródło dochodu.
>
> Tutaj jednak myślę że zarabianie można podzielić na dwie grupy. Są ludzie którzy grają
> w to co chcą.. a są ludzie (np. GrabaGra) który gra w to co widzowie chcą. Ten drugi
> sposób nie ważne ile kasy by mi się płaciło po prostu bym nie robił ponieważ to juz nie
> jest przyjemność z gry rozpoczynanie 100 gier a skończyć z 10 z nich.
>
> Jeżeli ktoś gra więc na konsoli/w grę za którą więcej dostaje kasy a np. mu się nie podoba
> to chyba źle świadczy o psychice tej osoby.

To jest trudne pytanie, ot co.
Dark Matter, Battlefield 4, Sniper Ghost Warrior 2, Assassin''s Creed 4, Ride to Hell Retribution, SimCIty, Call of Duty Ghosts, Dementium II HD, Symulator Prac Leśnych , Symulator Robót Drogowych i nadrobiłem zaległości w postaci Expendables 2. Tyle traumy jestem w stanie wyrzucić z siebie w tym momencie.
Królem wszechcrapów jakie zaliczyłem póki co jest Uprising 44. Na szczęście zginął zanim złożył jaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Co w tym dziwnego? Wiele YouTuberów dostaje sprzęt do recenzji lub dostają za to wynagrodzenie.
> Tylko, że jeśli MS tak robi to trzeba aferę od razu robić, nie?

Nie rozumiesz. Tu kluczowe jest słowo "potajemnie" i zabranianie komukolwiek mówienia o tym wprost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Nie rozumiesz. Tu kluczowe jest słowo "potajemnie" i zabranianie komukolwiek mówienia
> o tym wprost.
>

Z tego co można "usłyszeć" na yt, to jest standardowe zachowanie stosowane od dawna na yt przez różne firmy (bonus $ do pozytywnej recki + zakaz mówienia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i stąd coraz lepsze opinie o Xbox ONE. Jak dla mnie ten sprzęt był spalony już po pierwszej konferencji. Pozdro dla tych co to kupili ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft zawsze inwestował chorobliwie dużo w marketing, gdy ich produkt wcale nie jest jakościowo gorszy od produktów konkurencji. Jest tak nie tylko w przypadku konsoli, ale również w przypadku systemów operacyjnych, telefonów etc. Ci ludzie od dawna nie grają czysto i takie wieści wcale mnie nie dziwią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować