Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CDP RED uspokaja: Cyberpunk 2077 nie będzie shooterem, tylko rasowym RPG-iem

33 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

W pamiętnym trailerze Cyberpunk 2077 było trochę strzelania, ale to jeszcze nie oznacza, że nową produkcję CD Projekt RED należy brać za shootera. Wszelkie wątpliwości rozwiewa Marcin Iwiński.

Przeczytaj cały tekst "CDP RED uspokaja: Cyberpunk 2077 nie będzie shooterem, tylko rasowym RPG-iem" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 10:43, Abi_Dalzim napisał:

Nowych strzelanek powstaje rocznie cała masa, a dobrych erpegów jak na lekarstwo...

Dobrych strzelanek też jak na lekarstwo ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 10:49, mati285 napisał:

Dobrych strzelanek też jak na lekarstwo ;-)

No cóż, nie wiem jak sytuacja wygląda na tym polu, bo nie lubię tego gatunku :) Wiem tylko, że CODów, Medali i innych wychodzi sporo - a czy są dobre to już inna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to Cyberpunk, oczywiście że będzie w nim broń palna, więc i jakieś strzelanie - w tej czy innej postaci - musi się znaleźć w grze. Niektórzy ludzie wyraźnie szukają problemu tam, gdzie go nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że zadanie ich nie przerośnie, bo projekt na papierze wygląda nad wyraz ambitnie. Ja osobiście na Cyberpunk czekam bardziej niż na nowego Wiedźmina, liczę na grę dorównującą legendzie pierwszego Deus Exa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że mimo "rasowego RPGa" nie będziemy mieli debilizmów w stylu "przykładasz komuś lufę shotguna do twarzy i nie trafiasz, bo nie wyszedł ci rzut na celność".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 11:09, LESZ3u napisał:

Mam nadzieję, że zadanie ich nie przerośnie, bo projekt na papierze wygląda nad wyraz
ambitnie. Ja osobiście na Cyberpunk czekam bardziej niż na nowego Wiedźmina, liczę na
grę dorównującą legendzie pierwszego Deus Exa.


Dokładnie. Wiedźmin 3? Jasne kupię, zagram, czekam, ale to właśnie CP2077 jest tym z projektów CDPR, który jest najbardziej interesujący. Oby wkrótce pokazali coś więcej, jakiś prawdziwy trailer albo kawałek gameplay''a bo aż mnie skręca z ciekawości i niecierpliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie będzie strzelanka to na pewno nie zagram. Nie interesuje mnie ganianie przez 10 minut po mieście rozmawiając z kimś bym się wrócił gdzie byłem xD Od tego są gry fantasy RPG jak chociażby Wiesiek a Cyberpunk powinien być czymś na styl open world tpp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 11:53, spidi1812 napisał:

Jak to nie będzie strzelanka to na pewno nie zagram. Nie interesuje mnie ganianie przez
10 minut po mieście rozmawiając z kimś bym się wrócił gdzie byłem xD Od tego są gry fantasy
RPG jak chociażby Wiesiek a Cyberpunk powinien być czymś na styl open world tpp.


Bo open world tpp jest synonimem strzelanki? Poważnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co to za ludzie o to pytali? ;) chyba wirtualni
cdpr jak zwykle pilnuje, żeby hype nie opadł. Nie ważne, że newsy są o niczym, ważne żeby były :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden wywiad, póki co dwa newsy, do wieczora jeszcze z 2-3 będą:D Rozumiem, że czytelnikom gram.pl trzeba dawkować informacje w bardzo małych ilościach, żeby wszystko przetrawili:D (przecież nie chodzi o liczbę wyświetleń).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 11:00, Aquma napisał:

Przecież to Cyberpunk, oczywiście że będzie w nim broń palna, więc i jakieś strzelanie
- w tej czy innej postaci - musi się znaleźć w grze. Niektórzy ludzie wyraźnie szukają
problemu tam, gdzie go nie ma.

nope, to najpewniej po prostu CDPowe czarowanie i zaklinanie rzeczywistości od której są kompletnie oderwani :D spójrzmy na to zdanie:
"- Jesteśmy znani z opowiadania historii, z tworzenia wielkich światów - kontynuuje Marcin Iwiński. - Wszystko, czego nauczyliśmy się przy produkcji trzech części Wiedźmina, włączając w to kwestię otwartego świata, teraz przenosimy do Cyberpunk 2077. "
po pierwsze czy faktycznie znani, skoro zrobili do tej pory dwie gry? Po drugie, czy znani z opowiadania historii, skoro W1 to kopiowanie całych motywów i dialogów z książek, a dwójka miała ją tak słabą, że lepiej pominąć ją milczeniem? Trzecie wreszcie, jakich wielkich światów? Jedyna, która MOOOOOŻE taki ma, to W3 do którego droga wciąż daleka, a i tak nie wiadomo czy na koniec nie okaże się, że twórcy bezczelnie kłamali, co im się zdarzało do tej pory notorycznie.
CP to na razie wielka niewiadoma, póki co twórcy zdążyli się pochwalić jedynie tym, że chcą być nowym mass effectem oraz jeden średni trailer który nic nie pokazywał (no poza uwielbieniem do pokazywania miliarda ujęć rozpadającego się na tysiące kawałków tła), więc pewno pytania padły o ''bycie jak ME3'' właśnie, a nie że gracze mają problemy. Ot, dalej lansowanie się i pozowanie na ''ostatnią nadzieję białych'', tylko, że w międzyczasie fargo zdążył zapowiedzieć dwie prawdziwie oldschoolowe gry, podobnie jak obsidian, larian czy kończący wreszcie swoją iron tower, a to tylko te pierwsze z brzegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeden wywiad, póki co dwa newsy, do wieczora jeszcze z 2-3 będą:D Rozumiem, że czytelnikom
> gram.pl trzeba dawkować informacje w bardzo małych ilościach, żeby wszystko przetrawili:D
> (przecież nie chodzi o liczbę wyświetleń).

O przejrzystość informacji i rozdzielenie tematów, które nie mają ze sobą nic wspólnego poza źródłem, też nie może chodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 13:13, dark_master napisał:

Ot, dalej lansowanie się i pozowanie na ''ostatnią nadzieję białych'',


Ot dalej haters gonna hate, niezależnie od tego, co by nie zrobili/nie powiedzieli.

Dnia 23.01.2014 o 13:13, dark_master napisał:

tylko, że w międzyczasie
fargo zdążył zapowiedzieć dwie prawdziwie oldschoolowe gry, podobnie jak obsidian, larian
czy kończący wreszcie swoją iron tower, a to tylko te pierwsze z brzegu.


A Chris Roberts zapowiedział Star Citizen, a Jane Jensen remake Gabriela Knighta. No i co w związku z tym? Naprawdę ktoś ci musi napisać, że Wiedźmin jest action-RPG, grą hybrydową, więc porównywanie jej z oldchoolowym RPG jest bez sensu? Czy po prostu nie pojmujesz, że marketing ma swoje prawa i bardzo umowne określenia (RPG) są celowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak to nie będzie strzelanka to na pewno nie zagram. Nie interesuje mnie ganianie przez
> 10 minut po mieście rozmawiając z kimś bym się wrócił gdzie byłem xD Od tego są gry fantasy
> RPG jak chociażby Wiesiek a Cyberpunk powinien być czymś na styl open world tpp.
Ty poważnie? Bo jeśli tak to faktycznie nie zagrasz he he... i przy okazji wyjaśnij zdanie "...Nie interesuje mnie ganianie przez 10 minut po mieście rozmawiając z kimś bym się wrócił gdzie byłem xD"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dark Master jaki hejt człowieku poluzuj gacie... to tylko gra video... wyjdź na pole od czasu do czasu, porozmawiaj z ludźmi idź do baru napij się piwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 13:46, mrmaggots napisał:

Dark Master jaki hejt człowieku poluzuj gacie...


Po pierwsze, kultury troszkę.

Po drugie, akurat DM ma rację - CDPR przedstawiają się tak, jakby byli co najmniej kolejnym EA, podczas gdy te "wielkie" światy ograniczone były do kilku ścieżek, uczęszczanych przez te same trzy modele na krzyż, a rozwój postaci wyglądał praktycznie identycznie dla każdego (czyli równie dobrze mogłoby go nie być, albo mógł wyglądać tak, jak w Jedi Outcast).

To ciekawe, że każde słowo krytyki pod adresem Wiedźmina/CDPR jest hejtem. Czemu nie działa to w drugą stronę? Może każde słowo pochwały jest zwykłym fanbojostwem? A może prawda, jak zwykle, leży gdzieś pośrodku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy znani z opowiadania historii, z tworzenia wielkich światów
A jakież to wielkie światy oni stworzyli? Bo na pewno nie były nimi te z dwóch Wiedźminów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować