Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CDP RED uspokaja: Cyberpunk 2077 nie będzie shooterem, tylko rasowym RPG-iem

33 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2014 o 14:58, Ring5 napisał:

To ciekawe, że każde słowo krytyki pod adresem Wiedźmina/CDPR jest hejtem. Czemu nie
działa to w drugą stronę? Może każde słowo pochwały jest zwykłym fanbojostwem? A może
prawda, jak zwykle, leży gdzieś pośrodku?


Hejt - najbardziej nadużywany zwrot w polskim internecie :)
Co ciekawe termin który opisuje zjawisko które nie istnieje, bo krytyka to krytyka, konstruktywna lub nie [w momencie gdy jest nie konstruktywna i nie poparta żadnym merytorycznym argumentem - można na nią nawet uwagi nie zwracać albo szybko zgasić takiego krytykującego prostą riposta, z resztą dobry content generalnie najczęściej broni się sam]

Jednego CDP nie odmówimy - mają świetny dział PR. Powinni w nim jeszcze stworzyć specjalny sektor "cudów wianków i obietnic bez pokrycia" bo tych nam sporo wcisnęli [na szczęście obie części wiedźmina obroniły się względnie całokształtem produkcji, nawet pomimo wielu wciśniętych kitów, kiepskiej oprawy technicznej - bo optymalizacje przed pacthami wolały o pomstę do nieba, stabilność działania 1szego wieska tez na kolana nie powalała, a i wielu obiecywanych elementów w jednej i drugiej grze finalnie nie było].

Nie mniej ja mimo wszystko czekam na Cyberpunk. Czekam bo trailer był jednym z lepszych zwiastunów ostatnich lat. Nie wyrwał mi co prawda kapci z nóg tak jak onegdaj Dead Island, ale siedzi w mojej ścisłej czołówce najlepszych zajawek gamingowych dekady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 16:51, Pietro87 napisał:

Jednego CDP nie odmówimy - mają świetny dział PR. Powinni w nim jeszcze stworzyć specjalny
sektor "cudów wianków i obietnic bez pokrycia" bo tych nam sporo wcisnęli (...)

Dokładnie, do tego należy jeszcze dołożyć fakt, że pomimo tak wielu niespełnionych wcześniej obietnic (czy też wyolbrzymionych - choćby to, że w Wiedźminie 2 mamy największy zamek, jaki był w grach, a co z tego, że widzimy go głównie z zewnątrz i oglądamy raptem kilka jego ścian) wciąż mają jest dużo ludzi, którzy ekscytują się na każdy nawet najmniejszy news o Wiedźminie 3, wciąż im wierząc.

Dnia 23.01.2014 o 16:51, Pietro87 napisał:

Nie mniej ja mimo wszystko czekam na Cyberpunk. Czekam bo trailer był jednym z lepszych
zwiastunów ostatnich lat. (...)

Może być ciekawe, aczkolwiek wątpię żeby gra przedstawiała jakąś oryginalną wizję przyszłości. Znowu pewnie będą widoczne wszczepy cybernetyczne, z którymi nikt normalny w realnym świecie nie chciałby chodzić, jedynie setting nieco zaktualizowany pod dzisiejsze czasy (przez co zapewne nie zabraknie rzeczy wyglądających jakby Steve Jobs je projektował).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2014 o 13:30, Vojtas napisał:

Ot dalej haters gonna hate, niezależnie od tego, co by nie zrobili/nie powiedzieli.


a fanboje dalej będą bawić podejściem "no ale co z tego że kłamią, przecież Molyneux też tak robi" :D
To czego ni robią choć duzo mówią jest właśnie głównym problemem

Dnia 23.01.2014 o 13:30, Vojtas napisał:

A Chris Roberts zapowiedział Star Citizen, a Jane Jensen remake Gabriela Knighta. No
i co w związku z tym? Naprawdę ktoś ci musi napisać, że Wiedźmin jest action-RPG, grą
hybrydową, więc porównywanie jej z oldchoolowym RPG jest bez sensu? Czy po prostu nie
pojmujesz, że marketing ma swoje prawa i bardzo umowne określenia (RPG) są celowe?

..to teraz ja jestem winny, że oni pozują na oldschool? (bo chcę RPGa i "z powodu praw marketingu" mogą.. ba, mają prawo kłamać że to RPG bym dał się nabrać i im zapłacił, w razie czego zasłaniając się szeroką definicją, choć dobrze widzą że to nie RPG. Ofc pomijając, że ja nie ujmuję grze bycia RPG czy tam a-RPG, tylko że jest on wykonany najwyżej średnio i jeszcze stara się żerować na nostalgii za starymi czasami z którymi nie ma wiele wspólnego)

na marginesie, owy SC też się zapowiada jako lepsze RPG, jeśli mówimy o odgrywaniu roli (a i więcej opcji "action" zapewnia, nie mówiąc o customizacji). No ale taka specyfika MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2014 o 14:58, Ring5 napisał:

To ciekawe, że każde słowo krytyki pod adresem Wiedźmina/CDPR jest hejtem. Czemu nie
działa to w drugą stronę? Może każde słowo pochwały jest zwykłym fanbojostwem? A może
prawda, jak zwykle, leży gdzieś pośrodku?

bo napisanie "ale z ciebie hejter" nie wymaga odniesienia się w jakikolwiek sposób do zarzutów, to po prostu wygodny sposób "dyskusji" dla ludzi bez jakichkolwiek argumentów..
już by się chociaż z przyzwoitości gustem zasłaniali (bo tu chociaż by się ta fabuła wybroniła, ale wielkie światy?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 16:51, Pietro87 napisał:

krytyka to krytyka, konstruktywna lub nie


Może być krytyka, może też być krytykanctwo. Krytyka coś wnosi, pomaga naprawić niedociągnięcia, krytykanctwo ma na celu jedynie zmieszanie danego obiektu z błotem dla osobistej satysfakcji krytykującego.

Dnia 23.01.2014 o 16:51, Pietro87 napisał:

Jednego CDP nie odmówimy - mają świetny dział PR.


O tak, tu jak najbardziej się zgodzę. Po wtopie, jaką była premiera pierwszego Wiedźmina wmówić ludziom, że wyciągnęło się wnioski, po czym kompletnie skopać premierę drugiej części, a następnie nakręcić taki hype, jaki jest na trójkę - to potrafią tylko wysokiej klasy specjaliści. Szkoda, że tacy sami spece nie pracują przy samej grze... :(

Dnia 23.01.2014 o 16:51, Pietro87 napisał:

Nie mniej ja mimo wszystko czekam na Cyberpunk.


Ja też. Tyle tylko, że grę kupię jakiś czas po premierze. Kiedy już cena zejdzie do "normalnego" poziomu, kiedy już naprawią większość błędów, kiedy poczytam trochę recek. Bo CDPRowi dałem się nabrać raz, przy pierwszym Wieśku. Przy drugim coś mnie tknęło i pre-ordera nie odebrałem. Jak się okazało - na szczęście. Trzeci raz w konia nie dam się zrobić. Aż tak bardzo mi na tym tytule nie zależy. To nie tak, że nie mam do CDPR zaufania, po prostu nie mam do nich zaufania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 17:20, dark_master napisał:

już by się chociaż z przyzwoitości gustem zasłaniali (bo tu chociaż by się ta fabuła
wybroniła, ale wielkie światy?).


Fabuła by się wybroniła? Przepraszam, mówimy o tej fabule, w której teoretycznie martwy wiedźmin nagle wraca z "zaświatów", tracąc wszystkie umiejętności i musi uczyć się ich od nowa (Wiedźmin 1), po czym w dwójce gramy Wiedźminem, który, uwaga, stracił wszystkie umiejętności i musi uczyć się ich od nowa? O tej fabule mówisz? Bo to trochę Bednarskim mi tu zalatuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2014 o 17:28, Ring5 napisał:

Fabuła by się wybroniła? Przepraszam, mówimy o tej fabule, w której teoretycznie martwy
wiedźmin nagle wraca z "zaświatów", tracąc wszystkie umiejętności i musi uczyć się ich
od nowa (Wiedźmin 1), po czym w dwójce gramy Wiedźminem, który, uwaga, stracił wszystkie
umiejętności i musi uczyć się ich od nowa? O tej fabule mówisz? Bo to trochę Bednarskim
mi tu zalatuje ;)

no ktoś może mieć wobec niej niskie wymagania i na jego gust wystarczy ^^''
Choć i tak moim ulubionym motywem jest robienie z Triss drugiej Yen (bo nie chcemy użyć Yen bo to zbyt by komplikowało, ale chcemy też osobę z jej "sukowatym" charakterem.. zróbmy też tę triss rudą, to podkreśli charakter! I to przy jednoczesnym marudzeniu, ze wydwcy chcieli geralta-kobiety bo lepiej się sprzeda ^^'') tylko po to by na koniec itak wrócić do tej Yen :D Amnezja to samo, bo przeciez wszystko odzyskał ^^''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Ot dalej haters gonna hate, niezależnie od tego, co by nie zrobili/nie powiedzieli.

Dnia 23.01.2014 o 17:16, dark_master napisał:

a fanboje dalej będą bawić podejściem "no ale co z tego że kłamią, przecież Molyneux
też tak robi" :D
To czego ni robią choć duzo mówią jest właśnie głównym problemem


Dla hejterów zawsze będzie jakiś problem, zawsze doszukają się dziury w całym.

Dnia 23.01.2014 o 17:16, dark_master napisał:

> pojmujesz, że marketing ma swoje prawa i bardzo umowne określenia (RPG) są celowe?
..to teraz ja jestem winny, że oni pozują na oldschool?


CDPR pozuje na oldschool? CDPR? Gdzie, jak? Nigdzie nie widziałem cytatów "Tak, naszym wzorem jest Baldur''s Gate", nasze gry będą podobne". To nie kto inny, ale BioWare stawiał sobie na wzór BG przy okazji DA.

Dnia 23.01.2014 o 17:16, dark_master napisał:

(bo chcę RPGa i "z powodu praw
marketingu" mogą.. ba, mają prawo kłamać że to RPG bym dał się nabrać i im zapłacił,


Bo grasz od wczoraj, masz 11 lat. brak ci własnego rozumu i we wszystko wierzysz. I nie jesteś do nich uprzedzony. Tak, z pewnością się nabierzesz, yeah.

Dnia 23.01.2014 o 17:16, dark_master napisał:

w razie czego zasłaniając się szeroką definicją, choć dobrze widzą że to nie RPG. Ofc
pomijając, że ja nie ujmuję grze bycia RPG czy tam a-RPG, tylko że jest on wykonany najwyżej
średnio i jeszcze stara się żerować na nostalgii za starymi czasami z którymi nie ma
wiele wspólnego)


LOL. RPG Codex ci to podyktował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 19:10, Vojtas napisał:

Dla hejterów zawsze będzie jakiś problem, zawsze doszukają się dziury w całym.


Ale czemu nazywasz to hejtem? Nie można już wyrazić własnej opinii, jeśli nie jest ona pochlebna, bez bycia nazwanym "hejterem"? Czy to, że zraziłem się do CDPR, bo na dwie wydane gry zaliczyli dwie wpadki przy premierach, dwukrotnie zawodząc moje zaufanie, oznacza, że jestem hejterem, bo nie chcę im trzeci raz zaufać? Bo odważyłem się to powiedzieć na głos, publicznie? Ewentualnie że skrytykowałem rozwiązania fabuły, które uważam za prymitywne aż do bólu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Dla hejterów zawsze będzie jakiś problem, zawsze doszukają się dziury w całym.

Dnia 23.01.2014 o 19:31, Ring5 napisał:

Ale czemu nazywasz to hejtem? Nie można już wyrazić własnej opinii, jeśli nie jest ona
pochlebna, bez bycia nazwanym "hejterem"?


Hejt to nie jest krytyka. Hejt to postawa na "nie", to zatwardziałość, brak empatii i próby dostrzeżenia pozytywnych stron. Hejt to zła wola, negatywne emocje i absurd. Krótko mówiąc hejt to sposób myślenia, niemal światopogląd.

Poza tym Tobie nie odpowiadałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie otwarte światy, przecież dopiero w W3 mają wprowadzić "otwarty świat". A mówienie, że są znani z pisania świetnych fabuł, tylko trudno było coś zepsuć, jak jechało się ciągle z trylogii Wiedźmina zmieniając tylko pomysł i założenie. Moim zdaniem dopiero Cyberpunk 2077 pokaże czy ludzie z CDPR potrafią napisać dobrą fabułę, która wciągnie od początku oraz stworzyć wiarygodne i ciekawe postacie niezależne.
No tak widać, że CDPR już musi nosa zadzierać, dzięki swojemu PR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować