Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

8-minutowy fragment rozgrywki z Middle-Earth: Shadow of Mordor

37 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

W roli głównej występuje Talion, wojownik z Gondoru, którego rodzina została zamordowana przez sługi Saurona. Talion jednak przeżył - został opętany przez zjawę, dzięki której zyskuje niezwykłe moce. W ten sposób może pomścić bliskich i ratować z niewoli schwytanych przez orków ludzi.

Przeczytaj cały tekst "8-minutowy fragment rozgrywki z Middle-Earth: Shadow of Mordor" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Assassin''s Creed: Shadow of Mordor? o_O Może i gra będzie przyjemna, ale Tolkienowskiego klimatu to ona kompletnie nie ma, średnio mi się to wszystko widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 21:38, Niflheim napisał:

Assassin''s Creed: Shadow of Mordor? o_O Może i gra będzie przyjemna, ale Tolkienowskiego
klimatu to ona kompletnie nie ma, średnio mi się to wszystko widzi.


Wiesz, tak naprawdę, to żadna gra bazująca na LotR nie ma tolkienowskiego klimatu. Ten bazuje na bogatych w szczegóły opisach, a to ciężko przedstawić w grze (czy filmie), gdzie siłą rzeczy opisy są zbędne, bo po prostu widzimy świat wokół nas, nie potrzebujemy, by ktoś nam go opisywał. Nawet świetne Lord of the Rings Online nie ma klimatu tolkienowskiego.

Nie zmienia to jednak faktu, że tym jednym filmikiem twórcy mnie "kupili".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 21:42, Ring5 napisał:

Wiesz, tak naprawdę, to żadna gra bazująca na LotR nie ma tolkienowskiego klimatu. Ten
bazuje na bogatych w szczegóły opisach, a to ciężko przedstawić w grze (czy filmie),
gdzie siłą rzeczy opisy są zbędne, bo po prostu widzimy świat wokół nas, nie potrzebujemy,
by ktoś nam go opisywał. Nawet świetne Lord of the Rings Online nie ma klimatu tolkienowskiego.


Otóż to, ale spodziewałem się przynajmniej małej namiastki, widząc że gra nie bazuje na filmowej licencji. Nie jestem też zachwycony gameplayem, te wszystkie Assassin''s Creedy już mi wyłążą bokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawy Batmans Creed. Zaciekawiła mnie ta gra, choć obawiam się, że pomimo wzięcia nazw własnych i kreacji postaci/ ras z filmów i twórczości Tolkiena... to jednak mało będzie Śródziemia w Śródziemiu. Liczę jednak, że się mylę a gra mnie porwie nie tyle gameplayem, co ciekawą historią w jednym z moich ulubionych uniwersów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wspinanie się = seria AC
Walka = seria AC + Batman (nawet przeciwnicy idiotycznie stoją a my co jakiś czas odpieramy ich kontry)
Bohater = super heros a''la wyrżnij pół Śródziemia

A teraz proszę o zabranie głosu fanów uniwersum Tolkiena :D Czy ten bohater nie jest zbytnio potężny? Nie myliłem się widząc po screenie z Czarną Bramą, że to będzie wręcz podbój Śródziemia i setki powalonych na ziemię :D wrogów tak jak w kampanii oskryptowanych misji w CoD... Jeszcze te moce głównego bohatera, że jakoś wchodzi do umysłu wroga (WTF o to wgl chodzi?). Finalna potyczka nie zdziwiłbym się gdyby była z Sauronem <ziew> i jeszcze okazałoby się, że dostałby trochę po dupie od naszego bohatera. Grafika ładna, może źle to nie wygląda, nawet bohater hula sobie z dwoma mieczami jak nasz Geralt, ale dobra nie widzę jakiegoś szału, a ten system Nemezis czy piernik wie co nie widzę jakoś żeby to było coś super extra. Reasumując kolejna sieczkowata gra z tego uniwersum a moje jaranko gdy o tej grze pierwszy raz powiedzieli zaczyna drastycznie spadać po tym co ujrzałem. Z tym AC macie panowie rację, Assassin''s Creed: Shadow of Mordor dobre beka :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale marudzicie,gra ma byc co realistyczna czy jak.A mordor itd to prawdziwe wydarzenia tak,czy co.czego wy oczekujecie.Kazdy se ksiazki inaczej moze przedstawiac.Chcecie innowacji w grach,co wy,co mozna nowego wymyslic jeszcze,w kazdej grze beda sie powtarzac schematy itd,opanojcie sie troche a pozatym gra jeszcze nie wyszla.jesli chcecie rpg tose grajcie w rpg.To ma byc gra akcji,przygodowa,jak wszystko ma byc realistyczne i wogule jak kazdy film,gra itp do baje,zawsze cos bedzie przerysowane.A gre sie ocenia po zagraniu.Polak to jednak maruda,zawsze znajdzie powod by ponarzekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 21:45, serGouda napisał:

Pierwsze co przyszło mi na myśl to " taki assassin''s creed w śródziemiu". Wygląda obiecująco
chociaż niektóre animacje wyglądają sztucznie.


A czego się spodzieważ w wersji Pre-Alpha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie czasy tacy bohaterowie ;)

Niektóre pomysły streszczone pokrótce w tym materiale sugerują dość ambitne podejście do gry tego typu. Szkoda, że gameplay wydaje się być kopią dwóch uznanych na rynku gier. Choć bokiem im takie rozwiązanie pewnie nie wyjdzie, niesmak pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i racja, bo przeca to zwykła, śmiechu warta kalka. Z batmana też zerżnęli. Dobrze, że to tylko alpha. Może coś zmienią, ale sama fabuła ... Totalny kretynizm. A recepta na dobrego rpg jest prosta - klasyczny rycek z Gondoru (bez żadnych odjechanych mocy) z ważną misją do wykonania. Do tego muzyka, poważny klimat lotr + porządne wykonanie technicznie i mamy hit. Nie trzeba zrzynać z innych gier czy kalać lore jak w przypadku tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A recepta

Dnia 23.01.2014 o 22:55, Valmar napisał:

na dobrego rpg jest prosta - klasyczny rycek z Gondoru (bez żadnych odjechanych mocy)
z ważną misją do wykonania. Do tego muzyka, poważny klimat lotr + porządne wykonanie
technicznie i mamy hit. Nie trzeba zrzynać z innych gier czy kalać lore jak w przypadku
tej gry.


Recepta to gra a la Skyrim ze znacznie większym światem, z lepszą oprawą graficzną i z fabułą - oczywiście, najlepiej z perspektywy pierwszej osoby i z wyborem rasy / Elf z Mirkwood, z Lorien i z Rivendel, Krasnolud z Ereboru, z Morii, Człowiek z Gondoru, z Rohanu, z Dale oraz Dunedain z północy /.

Natomiast w. pokazana gra może być fajnym mixem gry akcji i RPGa, może być ciekawie, fajna walka i ładna oprawa graficzna, a zapożyczenia z innych gier mi nie przeszkadzają, wszak kopiuje się od najlepszych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholernie mi się podoba, ale wolałbym żeby to nie miało Władcy w tytule. Jak już ktoś napisał przede mną. Bohater jest ewidentnie zbyt dopakowany, poza tym również coś mi się wydaje, że finalnym bossem będzie Sauron a wtedy to nic tylko płacz i zgrzytanie zębów za zarżnięcie całej mitologii Tolkiena. Dopóki nie dowiem się czegoś więcej, sceptycznie będę podchodził do tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 23:20, Antosz napisał:

Cholernie mi się podoba, ale wolałbym żeby to nie miało Władcy w tytule. J


Ale ta gra nie ma chyba w tytule " Władcy Pierścieni ", tylko Śródziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować