Zaloguj się, aby obserwować  
kidofthekorn

Programy Antywirusowe

376 postów w tym temacie

Ja osobiście używam Avasta i pomimo faktu, iż niektorzy mowia, ze nie jest to rewelacyjny anty-wir to u mnie dziala bez zarzutu, system jest "czysty" od wirow, a i nie jest zbytnio obciazony. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy AVG 7.5 Pro w wersji testowej wystarczy do ochrony kompa, czy może lepiej jak jeszcze zainstaluje jakiś firewall, np Kerio Personal Edition ? Nie wiem czy te programy nie będą się na wzajem "gryzły" tzn jeden będzie wykrywał drugiego jako zagrożenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma PC Tools wypuscila darmowa wersje programu antywirusowego z ktorego przede wszystkim uciesza sie osoby ze slabszym komputerem - program ten praktycznie nie zjada ramu (jako rezydent uzywa ok 1 mb'') ma niestety jedna wade - kiedy uruchamiasz jakikolwiek inny program ew uzywasz exploratora windows program potrafi spowodowac spowolnienie dzialania komputera z powodu aktywacji modulu skanujacego ktory nie jest do konca dorpacowany (wg mnie) jednakze jesli nie przeszkadza Ci chwilowy zwis (wystepujacy moim zdaniem w polowie przypadkow) to smialo instaluj ten program
http://www.pctools.com/free-antivirus/

moze zostac on rowniez wzgobacony w spyware doctor (rowniez darmowa wersja) ktory bardzo dobrze sprawuje sie i wyszukuje rozne szkodniki - jest skuteczniejszy od ad-aware ;) jednak tez ma wade - zjada baaardzo duzo ramu (nawet 100 mb) i bardzo obciaza procesor przez co wlacza sie dosyc dlugo (zapomnij o autostarcie - na celeronie 2.5 i 512 ram wydluzyl sie start systemu o ponad 3 minuty - jako start rozumiem chwile kiedy system zaladuje wszystkie programy dzialajace w tle i jest mozliwa bezproblemowa praca)
sam program rowniez potrafi sie wlaczac dosyc dlugo
http://www.pctools.com/spyware-doctor/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

maly update

niestety antywirus jest bardzo irytujacy - po zainstalowaiu aktualizacji wymaga zrestartowania komputera w celu wprowadzenia zmian... coz... jak dla mnie taka "funkcja" eliminuje darmowy program antywirusowy

byc moze plata wersja jest pozbawiona tego typu przeszkadzajki jednakze nie zamierzam sie o tym przekonywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku miałem Norton Antivir. i byłem z niego bardzo zadowolony. Żadnych wirusów i innych pierdół. Musiałem z niego jednak zrezygnować ze względu na cenę:( Teraz mam na kompie Pandę, która jest dołączona do Komputer Świata i również jest rewelacyjna. Licencja jest na 3 miesiące, a gazeta kosztuje ok. 5 zł.:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 00:23, pretorianie napisał:

Najpierw Norton Internet Security, później Kaspersky a teraz mam Mac OS X Tiger i nie narzekam,
że przesiadłem się z Windowsa na Macintosha.

czy ten mac os jest darmowy ? mógłbyś coś więcej o nim powiedzieć . wiem że jest podobny do windy bo bill podpieprzył pomysł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyła mi sie licencja na Pandę i dostałem nową na 3 miesiące ale dla programu F-PROT Antivirus 6.0. I moje pytanie odnośnie tego tematu jest takie: Czy warto zainstalować tego antyvirus, bo nigdy o nim nie słyszałem i nie wiem nic o nim :P
Czekam na odpowiedź, najlepiej szybkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 00:56, wip_01 napisał:

Skończyła mi sie licencja na Pandę i dostałem nową na 3 miesiące ale dla programu F-PROT Antivirus
6.0. I moje pytanie odnośnie tego tematu jest takie: Czy warto zainstalować tego antyvirus,
bo nigdy o nim nie słyszałem i nie wiem nic o nim :P
Czekam na odpowiedź, najlepiej szybkie :)

to znalazłem w googlach:
Skuteczny, szybki i łatwy w obsłudze pakiet antywirusowy.

F-Prot zawiera moduł rezydentny, który śledzi dostęp do plików w systemie. Umożliwia zaplanowanie skanowania i aktualizacji. Pakiet ten jest szybki i łatwy w obsłudze. Wykrywa ponad 308800 znanych wirusów, trojanów, robaków internetowych, oraz innych zagrożeń. Do prawidłowej instalacji i aktualizacji bazy wirusów potrzebny jest Internet Explorer wersja 4.0, lub nowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka:) antywirusy z grupy F czyli secure i prot są na drugim miejscu zaraz za kasperskim jeśli chodzi o skuteczność, a na 8 jeśli chodzi o pożeranie systemu, więc nie jest najgorzej. Ja używam NODa od roku i jestem zadowolony - jest gdzieś pośrodku tej listy, a w ogóle nie obciąża systemu. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz czy produkty Apple są darmowe, to zobacz np. ceny iPodów:/ jak kupujesz Macintosha (bo to sie wtedy nie nazywa PC) to w cenie otrzymujesz system MAC OS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 01:27, greg_f napisał:

Jeśli pytasz czy produkty Apple są darmowe, to zobacz np. ceny iPodów:/ jak kupujesz Macintosha
(bo to sie wtedy nie nazywa PC) to w cenie otrzymujesz system MAC OS

czyli mac nie jest za free?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety nie:/ jeśli nie pracujesz na kompie, tylko uzywasz generalnie do grania to MAC nie jest ci potrzebny, bo do gier jest daremny i niewiele tego wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 01:39, greg_f napisał:

niestety nie:/ jeśli nie pracujesz na kompie, tylko uzywasz generalnie do grania to MAC nie
jest ci potrzebny, bo do gier jest daremny i niewiele tego wychodzi

to raczej mi się nie przyda ja sam nie używam kompa tylko do grania lubię pobawić się c++ posiedzieć na forum ale niestety są jeszcze inni użytkownicy którzy grają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować