Zaloguj się, aby obserwować  
kidofthekorn

Programy Antywirusowe

376 postów w tym temacie

Zainstalowałem NOD32 i dziwnie wygląda sprawa z aktualizacja w programie pisze, że jest najnowsza ale jej data mnie denerwuje -- Update 3230 (20080701)

Jaką wy macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Vattic
Moja "wersja bazy sygnatur wirusów" to 3632 (20081121). Korzystasz z triala czy pełnej wersji? Pamiętam, że podczas korzystania z triala miałem problem z aktualizacją. Niby pisało, że baza wirusów jest najnowsza, ale nic nigdy się nie pobierało. Zakup pełnej wersji rozwiązał ten problem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 09:31, milten6 napisał:

@Vattic
Moja "wersja bazy sygnatur wirusów" to 3632 (20081121). Korzystasz z triala czy pełnej
wersji? Pamiętam, że podczas korzystania z triala miałem problem z aktualizacją. Niby
pisało, że baza wirusów jest najnowsza, ale nic nigdy się nie pobierało. Zakup pełnej
wersji rozwiązał ten problem :).


oj chyba nie potrzebnie pisałem ;) już się zaktualizowało do 20081121 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 09:34, Don Zorro napisał:

Czy Kasperski 2009 jest dobry? Bo reklamowali w gazecie...


Jest dobry ale nie wiem czemu on mi dziwny sposób zżerał procka :( . Podejrzewam, że Kaspersky instalować należy na świeżutki system.

Ja polecam Avirę lub Nod32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dzisiaj mam pewien problem. Po aktualizacji (przynajmniej tak u mnie twierdzą, bo ja tego nie robiłem) zobaczyłem, że na komputerze zainstalowany jest Norton Security Scan. No nic, usunąłem to i odłączyłem modem od komputera. Po ponownym podłączeniu neta widzę, że jest to ponownie zainstalowane, usunąłem ten badziew, ale to się samo zainstalowało po raz trzeci.Wie ktoś dlaczego tak się dzieje?
Edit: szukam rozwiązania przez google i dowiedziałem się, że trzeba grzebać w rejestrze. Czy to konieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jaki polecacie program antywirusowy, który usunie śmieci, Adware i inne Spyware? Proszę o szybką odp. ;)
Pzrdr.
P.S. - Chodzi mi oczywiście o program, który nie monitoruje systemu. Żarłby się jeszcze z moim antywirem... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnego antivirka i wszystko jest ok ;d
ja uważam ze to te antywirusy niszczą kompa,bo sam wirus niewiele nam robi,a jeżeli robi to nawet tego nie widzimy.Problem jest wtedy kiedy antyk nie moze wywalic wirka,i wtedy zaczyna sie katastrofa na kompie i zyc sie nie da ;d
dlatego nie uzywam zadnego,kiedys używalem Avasta-Szit jakich mało,Potem przeszłem na Avirę,z nią było lepiej,ale teraz nie mam żadnego i jest jescze lepiej ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Avirą i szukam alternatywy - przyzwoitego, darmowego antywirusa. Czy może mi ktoś polecić takiego? (tylko nie Avasta, przejechałem się na nim).
Ewentualnie jeśli jest jakiś płatny z bardzo dobrym dobrym przelicznikiem cena/jakość ;) (wyrzucanie pow. 50 zł odpada).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 15:35, walgierz napisał:

Mam problem z Avirą i szukam alternatywy - przyzwoitego, darmowego antywirusa. Czy może
mi ktoś polecić takiego? (tylko nie Avasta, przejechałem się na nim).
Ewentualnie jeśli jest jakiś płatny z bardzo dobrym dobrym przelicznikiem cena/jakość
;) (wyrzucanie pow. 50 zł odpada).


Z darmowych to już tylko AVG pozostał. Lepszy od Avasta, gorszy od AVIRY.
Z płatnych polecam z całym przekonaniem NODa 32 3.0 - używam go już ponad pół roku i żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 16:09, Lord-Tyrranoos napisał:

Z darmowych to już tylko AVG pozostał. Lepszy od Avasta, gorszy od AVIRY. .

AVG niestety jest gorszy i od Avasta i od Aviry, moze i ma dobrego skana (znajduje wszystkie wirusy), ale za to nie umie ich usunac. I z tego co zauwazylem to wirusy nie maja problemu z instalowaniem sie podczas pracy AVG. Avira i Avast w corocznych testach wypadaja roznie, raz Avast wyzej w notowaniach, raz Avira. Osobiscie uzywalem AVG, Avire i Avasta. Poki co pozostaje przy Avascie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 16:14, Ksar666 napisał:

> Z darmowych to już tylko AVG pozostał. Lepszy od Avasta, gorszy od AVIRY. .
AVG niestety jest gorszy i od Avasta i od Aviry, moze i ma dobrego skana (znajduje wszystkie
wirusy), ale za to nie umie ich usunac. I z tego co zauwazylem to wirusy nie maja problemu
z instalowaniem sie podczas pracy AVG. Avira i Avast w corocznych testach wypadaja roznie,
raz Avast wyzej w notowaniach, raz Avira. Osobiscie uzywalem AVG, Avire i Avasta. Poki
co pozostaje przy Avascie.:)


Otóż problem w tym, że AVG rozpoznaje od początku wirusy, a Avast je przepuszcza i tak się rozpoczyna proces kończący się na formacie/wymienie twardziela. Już 4-5 razy się tak na Avaście przejechałem. AVG jest solidniejszy od Avasta pod każdym względem, wystarczy tylko dobrze go skonfigurować.
Coroczne testy w KŚ są coraz śmieszniejsze. Nie dość, że testują mniejszą liczbę programów, niż chociażby 4-5 lat temu, to jeszcze tylko 1 darmowy odpowiednik (przynajmniej taki test ostatnio widziałem).
Z darmowych antywirusów najlepsza jest bezapelacyjnie AVIRA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 16:18, Lord-Tyrranoos napisał:

Otóż problem w tym, że AVG rozpoznaje od początku wirusy, a Avast je przepuszcza i tak
się rozpoczyna proces kończący się na formacie/wymienie twardziela. Już 4-5 razy się
tak na Avaście przejechałem. AVG jest solidniejszy od Avasta pod każdym względem, wystarczy
tylko dobrze go skonfigurować.
Coroczne testy w KŚ są coraz śmieszniejsze. Nie dość, że testują mniejszą liczbę programów,
niż chociażby 4-5 lat temu, to jeszcze tylko 1 darmowy odpowiednik (przynajmniej taki
test ostatnio widziałem).
Z darmowych antywirusów najlepsza jest bezapelacyjnie AVIRA.

Przez AVG mialem 3 formaty. Przez Avire mialem 2 formaty. A Avast nie "spowodowal" poki co zadnego formata. :) Moze i Avira jest najlepszy, ale mnie zawiodl, wiec uzywac go nie bede.
Tak w ogole to dodatkowo do Avasta mam Comodo (firewall) i Spybot (taki program do chronienia plikow), nic zlego z ta kombinacja mnie jeszcze nie spotkalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam antywirus nie wystarczy, bo nie obroni przed hackingiem i innymi tego typu. Ja używam NOD 32 3.0 + Zone Alarm i wszystko pięknie działa, już od dawna. Dodatkowo polecam a-squared free, do usuwania malware/spyware/adware z peceta.
Dobra konfiguracja antywirusa i względnie dobry firewall to klucz do sukcesu. Domyślne ustawienia każdego antywirusa są tragicznie dobrane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś ESET Smart Security 4 (z Gazetą Prawną był) i mam pytanka.
1. Jak oceniacie ten program (słyszałem sporo pozytywnych opinii, ale wolę się upewnić)?
2. Jak trudny jest w konfiguracji (całkowity laik nie jestem, ale do znawcy mi daleko)?
3. Nie obciąża za bardzo kompa? Nie gryzie się z grami i innymi aplikacjami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować