Zaloguj się, aby obserwować  
kidofthekorn

Programy Antywirusowe

376 postów w tym temacie

No niestety nie jest darmowy, a wręcz przeciwnie dość drogi. Komputery Macintosha również są drogie. Ale całość bardzo się opłaca, bo system chodzi jak żaden na świecie. Zagrożenia z Internetu pewnie są, ale w odróżnieniu do Windows można się spokojnie obejść bez antywirusa przy zachowaniu zdrowego rozsądku. Jeśli chciałbyś wiedzieć troszkę więcej to zapraszam na mojego gramsajta, który jest prawie zupełnie poświęcony temu systemowi i komputerom firmy Apple.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 01:19, greg_f napisał:

Hejka:) antywirusy z grupy F czyli secure i prot są na drugim miejscu zaraz za kasperskim jeśli
chodzi o skuteczność, a na 8 jeśli chodzi o pożeranie systemu, więc nie jest najgorzej. Ja
używam NODa od roku i jestem zadowolony - jest gdzieś pośrodku tej listy, a w ogóle nie obciąża
systemu. Polecam


Dzięki wam dwóm za info :)
A jeżeli mógłbyś podać skad masz informacje o miejscach ( pożeranie systemu, skuteczność), bo chciałbym calą sobie zwertować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam "Avast!Antivirus" - spoko program...Szybko skanuje :D U mojego brata jest "Norton Antivirus" i według mnie jest lepszy od Avasta :P (czytelniejszy) No ale nei hcce mi się zmieniać, więc pozostane przy tym co mam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja czasem, jak mam więcej czasu dla pewności zrobię sobie skana on-line typu panda, ale generalnie trzeba umieć też umiejętnie korzystać z internetu. To jest już jednak inna sprawa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolejna rzeczą oprócz wirków, robaczków i kucyków są szpiegi, dialery i adware - do tego polecam Spyware Doctor w wersji 4.x lub Spyware Sweeper ale one sa dość drogie, więc jak kogoś nie stać to może zainstalować Ad-Adware Personal, które cechuje się równiez dużą skutecznością. Inne, ale mniej skuteczne - za to DARMOWE to ewido anti-spyware Free, SpyBot - Search and Destroy lub Spyware Terminator, lub o takiej wdzięcznej nazwie ;P SUPERAntiSpyware :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 11:32, greg_f napisał:

wiesz ja czasem, jak mam więcej czasu dla pewności zrobię sobie skana on-line typu panda, ale
generalnie trzeba umieć też umiejętnie korzystać z internetu. To jest już jednak inna sprawa;)


I to jest główna sprawa: Jeżeli umiesz korzystać z internetu to i wirusów możesz nie mieć :P
Te skanery on-line sa dobre bo jak CI nie wykryje program to może ten online wykryje. Miałem już podobny przypadek, że coś mi sie na kompie działo ale antyvir nie wykrywał i przejechalem online i znaleziono wirusa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest dość częste, ale mimo że nie wykryje w trakcie skanowania, to gdybyś przez przypadek chciał uruchomić zainfekowany plik, to np. NOD32, Kaspersky czy F-Secure zaraz ci go wykryje. To są ogromne zalety tych programów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe porady dla osób, które nawet nie wiedzą, że mogą mieć zainfekowany komputer:
Jeśli zaobserwowałeś któryś z następujących objawów:
- spowolnienie ładowania i działania systemu,
- opóźnienia w trakcie wprowadzania znaków z klawiatury,
- dużą aktywność dysków w czasie bezczynności komputera,
- dużą aktywność karty sieciowej lub modemu, w czasie gdy nie są wykonywane żadne czynności,
- pojawienie się w oknach przeglądarki, klienta poczty czy w polu systemowym dodatkowych elementów, przycisków, ikon etc.,
- zmienioną stronę startową,
- pojawianie się w trakcie surfowania wyjątkowo dużej liczby pop-upów z reklamami,
- wyskakujące okna z komunikatami zachęcającymi do pobrania z Internetu lub zainstalowania na dysku nieznanych aplikacji.
Nie zastanawiając się użyj któregoś, wg własnego uznania, programu antywir/antyspyware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę mam taki problem z AVG... Próbuję wyłączyć skanowanie komputera lecz nie udaje mi się to. Jeśli ktoś się na tym zna to bardzo proszę o pomoc bo przez to komputer wolniej działa(fakt że to może być konieczne ,ale żeby co 3 dni skanować mi kompa to już przesada, wolałbym co miesiąc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wejdź w opcje i tam masz scheduler i wyłącz skanowanie, albo ustaw jak chcesz... ludzie czy wy na serio takich prostych rzeczy nie umiecie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 22:52, greg_f napisał:

wejdź w opcje i tam masz scheduler i wyłącz skanowanie, albo ustaw jak chcesz... ludzie czy
wy na serio takich prostych rzeczy nie umiecie:P


Takie rzeczy są proste tylko żeby było tam "disabled scan" to bym zrozumiał

Ps. możesz mi to szczegółowo objaśnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna jakieś strony z zestawieniami porównawczymi antywirusów i firewalli?
Chodzi mi m.in. również o informacje informacje ekonomiczne, takie jak: cena nowego programu, cena przedłużenia licencjii, na ile stanowisk jest program, czy program jest polskojęzyczny, czy ma dobrą instrukcję itd.
Moje darmowe programy Avast i Kerio zdcydowanie przestały mi wystarczać, a Kerio nawet zaczął mnie denerwować więc chciałbym kupić coś porządnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie odradzam antywira firmy PCTools. Znalazł mi 3000 wirusów, jak je pokasował, to mi Windows padł. Mam piękny BSOD przy starcie. On chyba traktuje Windowsa jako wielki wirus. A mi się zechciało poszukać czegoś lepszego niż clamav.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos powiedziec czy jezeli sciagne z oficjalnej strony np arcabit wersje demo 14 dniowa antywirusa to tak jakbym mial pelna tylko na 14 dni?? czy to jest rowniez uproszczona wersja?? a i rowniez przylaczam sie do pytania A-cisa poniewaz uzbieralem troche kasy a cenie bezpiecznego kompa i wypadalo by cos porzadnego kupic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować