Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Co do poprawy w następnej kolejności w Battlefieldzie 4?

32 postów w tym temacie

Podstawowe pistolety są straszliwie słabe, zadają znikome obrażenia, do tego nie grzeszą celnością. Ciężko jest nawet nabijać punkty tymi pukawkami żeby odblokować coś lepszego.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie od tego są beta testy. Mają na celu zbalansowanie gry , żeby wszystkim dobrze się grało. Myślę ,że gdzieś na premierę Battlefield 5 czwórka będzie w pełni przyjemna dla graczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2014 o 10:10, darkowski93m napisał:

Podstawowe pistolety są straszliwie słabe, zadają znikome obrażenia, do tego nie grzeszą
celnością. Ciężko jest nawet nabijać punkty tymi pukawkami żeby odblokować coś lepszego.....


Nie przesadzajmy - kiedyś zdarzyło mi się zabić 15 gości pod rząd z pistoleciku (nie chciałem wtedy używać podstawowej broni, bo miałem nią już wystarczającą liczbę przeciwników zabitą) :) Tak więc da się, nawet kiedy wszyscy przeciwnicy biegają ze znacznie lepszą i mocniejszą bronią ;)

Co do poprawienia? Przede wszystkim nadal gra ma błędy, które występują od premiery - niewidzialne ściany, problemy z balansem broni, mnóstwo bugów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jak wypuszczają betę to zazwyczaj gracze nie wyłapują błędów. Tylko grają bo jest za free i psioczą na forach, że crap itp pti. I wychodzą takie crapy :D

A do poprawy to oczywiście:
- błąd przy łączeniu i ten śmieszny komunikat "coś poszło nie tak"
- czasem potrafi jeszcze wywalić przy wczytywaniu mapy.
- animacje też są lekko skopane, bo często tak mam że widzę kolesia strzelającego w inny kierunek niż mój i chcę go nożem, a tu się okazuję że strzela do mnie odwrócony plecami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oooo tak, gdybym mógł na forum gramowym dać lajka to byś go ode mnie dostał :)

Bo i taka jest prawda - tych wersji zamkniętych beta wychodzi naprawdę sporo, niektórzy bardzo chcą w nie zagrać, ale zapominają, że tym samym twórcy liczą na feedback. I tak jest w wielu przypadkach, nie tylko BF4, ale i innych gier. A potem idzie fala, że niekończąca się beta, że gra jest niedopracowana nawet po tak długim czasie jej trwania.

Sprawa jest prosta - grasz w grę w wersji beta? Wyślij od siebie kilka słów twórcom, napisz co się nie podoba, co można byłoby poprawić. Akurat wiadomości od beta testerów czytają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Sprawa jest prosta - grasz w grę w wersji beta? Wyślij od siebie kilka słów twórcom,
> napisz co się nie podoba, co można byłoby poprawić. Akurat wiadomości od beta testerów
> czytają...

Tych opłaconych, reszta to tylko wypełniacz na serwerach.
Zresztą to i tak było demo, a nie żadne beta testy, bo niby co oni mieli poprawić w miesiąc przed premierą?
DICE odwala fuchę a ludzie za każdym razem łudzą się, że następnym razem będzie lepie. BC2 jest zbugowane, BF3 jest zbugowane, BF4 też takie zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne, bo jednak jak gram w BF3 to żadnych bugów nie doświadczam...

Natomiast mówię o całości związanej z grami i wersjami beta zamkniętymi. Bo otwarte to zazwyczaj jest test serwerów, nic większego. Ale nie zmienia to tego, że wsparcie dla twórców powinno się wysłać i powiedzieć co jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Oooo tak, gdybym mógł na forum gramowym dać lajka to byś go ode mnie dostał :)
>
> Bo i taka jest prawda - tych wersji zamkniętych beta wychodzi naprawdę sporo, niektórzy
> bardzo chcą w nie zagrać, ale zapominają, że tym samym twórcy liczą na feedback. I tak
> jest w wielu przypadkach, nie tylko BF4, ale i innych gier. A potem idzie fala, że niekończąca
> się beta, że gra jest niedopracowana nawet po tak długim czasie jej trwania.
>
> Sprawa jest prosta - grasz w grę w wersji beta? Wyślij od siebie kilka słów twórcom,
> napisz co się nie podoba, co można byłoby poprawić. Akurat wiadomości od beta testerów
> czytają...

Jesli nie pasuja im tacy beta-testerzy niech nas zwolnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poziom ignorancji jaki DICE prezentuje w ostatnich latach jest niesamowity. Na każdym forum o battlefieldzie są setki postów o tym co w tej grze nie działa (prawda jest taka, że mało co tam działa jak trzeba), setki stron feedbacku, wystarczy zajrzeć, ale po co? Lepiej robić jakieś ankietki, a potem ściemniać, że ludzie zamiast porządnego kodu sieciowego bardziej interesują się np. dodaniem 1% dmg dla pistoletów.

Nawet im się nie chce pograć we własną grę, bo część kluczowych pracowników nie ruszyła jej od czasów premiery. Pograliby parę godzin i od razu wiedzieliby co trzeba naprawić - tyle jest tam baboli, a dotychczas więcej napsuli patch''ami niż naprawili.

Jako fan serii nie mogę znieść tego co wyprawiają z moją ulubioną strzelanką. Jeszcze raz wypuszczą taki trefny tytuł i będzie o jednego hatera więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie o jednym - EA chciało wydać grę przed nowym CoDem, dokładnie pod koniec października. Dawno to sobie zaplanowali. Poganiali DICE i co wyszło? Każdy dobrze wie. W betę grało mnóstwo ludzi, wielu zgłaszało błędy, bo przecież chcieli mieć dopracowaną grę na premierę. Ale to i tak nic nie dało, bo gra była niedopracowana nawet 29 paź. i wydano półprodukt. Wina leży całkowicie po stronie EA. DICE potrafią zrobić naprawdę dobrą grę, ale są krótko trzymani na smyczy - tak jak każde studio podpadające tym chciwcom - i muszą zrobić wszystko na czas, nawet wydając na rynek takiego crapa jakim jest BF4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nie odparte wrażenie, że najwięcej narzekają Ci, którzy nie zakupili nowego bf''a, bo obecnie gra działa naprawdę sprawnie i nie ma jakichś specjalnych powodów do narzekań. A bugi typu niewidzialne ściany zawsze będą się zdarzać bo nie sposób wszystkich ich wykryć, ale czy to powód żeby tak bardzo najeżdżać na EA ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie od tego są beta testy. Mają na celu zbalansowanie gry , żeby wszystkim dobrze
> się grało. Myślę ,że gdzieś na premierę Battlefield 5 czwórka będzie w pełni przyjemna
> dla graczy ;)

Akurat nie wszystko da się ogarnąc w beta testach. Balansowanie rozgrywek trwa przez cały cykl życia danej gry i w każdej sieciówce tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować