Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy Red Dead i GTA V na PC, PS4 i Xboksa One jeszcze w tym roku?

38 postów w tym temacie

> No cóż, jeśli RDR2 wyjdzie na PC to odpadnie kolejny powód, by kupić konsolę :)

Nawet jeśli, to w trakcie panowania obecnej generacji wyjdzie tyle gier wyłącznie na konsole, że raczej odradzałbym ignorowania tych platform ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 16:53, Eternal101 napisał:

do tego jeszcze jak wyjdzie mafia 3
(wiem że jest od 2k Czech ale tak wspominam)

Już nie jest.

W RDR na PC grałbym, ale teraz to chyba już za późno, żeby wyszło. Chociaż Brutal Legend wyszło na PC po prawie 4 latach, więc być może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka była wczoraj u wróżki i ta przepowiedziała, że niedługo pogramy sobie w Strażnika Teksasu na x360.

Uwielbiam po prostu tych analityków co to przepowiadają przyszłość.

Na co to komu??

Wyjdzie to wyjdzie, na kij to drążyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z początku nie zauważyłem znaku zapytania i już miałem przyspieszone tętno. Bardziej jednak cieszyłbym się z Red Dead Redemption na PC, aniżeli z ewentualnej kontynuacji tego tytułu. Chciałbym też ujrzeć na pecety pakiet LCS + VCS w wersji HD. Nie pogardziłbym również konwersją Chinatown Wars, wtedy wszystkie części trafiłyby na komputery osobiste ;-) GTA Advance pomijam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 16:56, Madoc napisał:

W RDR na PC grałbym, ale teraz to chyba już za późno, żeby wyszło. Chociaż Brutal Legend
wyszło na PC po prawie 4 latach, więc być może.

W tym newsie chyba chodzi o nowego RDR''a czyli dwójkę tak mi się wydaję ;>. Tak czy siak czekam na Mafię 3 i oby nowe studio nie zmaściło tego, mafia chyba jedyna seria gier o mafii taka w miarę powazna która mnie wciągnęła bardzo mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 17:38, Gumisiek2 napisał:

Nie pogardziłbym
również konwersją Chinatown Wars, wtedy wszystkie części trafiłyby na komputery osobiste
;-) GTA Advance pomijam.

CW na PC trochę nie ma sensu, grałem w to na PSP i widać, że ta gra była robiona na DSa, sporo traci przy braku takiej "interakcyjności". Fajna gierka, ale jak dla mnie nie ma startu do VCS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTA V na PC, a także w pewnym odstępie czasowym (wcześniej/później) Read Dead Redemption. Byłoby idealnie i jest to możliwe. GTA V wyjdzie na pewno, co do tego nie ma wątpliwości, a z RDR może wyjść podobnie jak Bully. Liczę na to i trzymam kciuki za taki scenariusz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 13:32, zermithon napisał:

Łatwiej, taniej? Chyba sobie żarty robisz. Musieli by od podstaw pisać pierwsze RDR na
PC i nowe konsole.


Nie musieliby. GTA v które wyjdzie na PC i nowe konsole (moim zdaniem to pewne), korzysta z udoskonalonej wersji silnika RAGE, czyli tego na którym działał też RDR. Dialogi i muzyka są nagrane, animacje w scenkach też, obiekty 3d są przygotowywane w 3D studio, wystarczy wrzucić modele i tekstury w wyższej jakości. A na koniec okrasić to dodatkowymi efektami, na które pozwalają nowe konsole.
Oczywiście uprawszczam temat, ale przygotowanie odświeżonej wersji jest dużo tańsze, szybsze i wymaga mniejszej ekipy niż przygotowanie nowej gry. A gracze z nowymi konsolami i tak by się na to rzucili - raz, bo to dobra gra, a po podpicowaniu byłaby jeszcze lepsza, a dwa - na nowe konsole jeszcze mało tytułów, ludzie są głodni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 13:34, Dared00 napisał:

Jakby było łatwo zrobić, to by już dawno było. R* już kiedyś bodajże mówiło, że San Diego
zrobiło taki burdel w kodzie, że musieli by większość pisać od nowa.


Nie mówię, że łatwo, ale łatwiej. Minęło już kilka lat, mieli czas na posprzątanie "burdelu", od kilku lat wiedzieli o nowych konsolach i ich potencjale, teraz mają gotową wersję silnika do GTA V... Zresztą nie mówię, że tak będzie, tylko, że chciałbym, aby tak było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 13:26, Chowaniec napisał:

A ja bym sie bardziej spodziewał "definitywnej edycji" (jak tej z TR) RDR na nowe konsole
i PC. Też się sprzeda, a łatwiej, taniej i szybciej można ją zrobić... A tak naprawdę
to po prostu moje ciche marzenie :)


Znaczy się Red Dead Revolver, Red Dead Redemption na pc ? jeśli tak jest to i moje marzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż... wiemy, że Rockstar Leeds pracuje nad przeniesieniem jakiejś gry R* na PC i z dosyć dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że nie pracują nad GTA V na PC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 21:51, Chowaniec napisał:

Nie musieliby. GTA v które wyjdzie na PC i nowe konsole (moim zdaniem to pewne), korzysta
z udoskonalonej wersji silnika RAGE, czyli tego na którym działał też RDR. Dialogi i
muzyka są nagrane, animacje w scenkach też, obiekty 3d są przygotowywane w 3D studio,
wystarczy wrzucić modele i tekstury w wyższej jakości. A na koniec okrasić to dodatkowymi
efektami, na które pozwalają nowe konsole.
Oczywiście uprawszczam temat, ale przygotowanie odświeżonej wersji jest dużo tańsze,
szybsze i wymaga mniejszej ekipy niż przygotowanie nowej gry. A gracze z nowymi konsolami
i tak by się na to rzucili - raz, bo to dobra gra, a po podpicowaniu byłaby jeszcze lepsza,
a dwa - na nowe konsole jeszcze mało tytułów, ludzie są głodni :)

Tajemnicą poliszynela jest to, że Red Dead Redempton wyszedl cudem na konsole. Żeby Rockstar North ostatecznie nie wyslalo swoich ludzi do pomocy to pewnie RDR byśmy nigdy nie zobaczyli (chyba, że w kategorii anulowanych projektów). W kodzie jest ponoć taki syf, że cud, że to wszystko jakoś chodzi (slabo bo slabo, ale jednak). Ale i tak RDR byl w momencie premiery jedą z najbardziej zabugowanych gier na konsole. I teraz, gdyby Rockstar chcialo wydać RDR na PC i nowe konsole to mieliby dwa wyjścia. Albo zrobić bezpośredni port, który bylby jednocześnie technichnym potworkiem (i tu po GTA IV już chyba na zwsze do Rockstara przylgnęlaby latka partaczy jeśli chodzi o pisanie gier na PC), albo musieliby od podstaw zrobić nową wersję na PC i nowe konsole (alpo przynajmniej napisać na nowo lwią część kodu), co pociągnęloby za sobą duże koszta, które moglyby się nie zwrócić. No bo nie oszukujmy się, to już jest stara gierka na którą hype już praktycznie nie istnieje. Kto naprawdę chcial zagrać, zrobil to już na konsolach (albo naoglądal się Youtube''a z mnóstwem spoilerów). Na PC dużo moglaby pomóc obniżona cena i dystrybucja cyfrowa, ale na nowyh konsolach jest jeszcze bardzo mala baza użytkowników (którzy pewnie i tak w znacznej mierze grali już w RDR). No i nie oszukujmy się, to kiedy wydaje się grę ma ogromne znaczenie (przykladem może być tu fatalna sprzedaż Crysisa czy Diablo III na konsole). Ja bardzo chcialbym zobaczyc RDR na PC ale jednocześnie nie mam zludzeń, to jest bardzo malo prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 13:26, Chowaniec napisał:

A ja bym sie bardziej spodziewał "definitywnej edycji" (jak tej z TR) RDR na nowe konsole
i PC. Też się sprzeda, a łatwiej, taniej i szybciej można ją zrobić... A tak naprawdę
to po prostu moje ciche marzenie :)


Apropos Twoich cichych marzeń
http://www.cdaction.pl/news-36696/sony-pracuje-nad-emulatorem-gier-z-ps1-i-ps2-dla-playstation-4.html
gdyby to wyszło to Sony ma u mnie plusa jak stąd do Leningradu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 12:02, BlindObserver napisał:

Na PC nowy RD nie wyjdzie raczej. Inna sprawa, że jakoś mnie RDR nie wciągnęło. Tak wszyscy
podniecają tą serią, a imho trochę za dużo takich dłużyzn. W tym tygodniu spróbuję jeszcze
raz, ale jak w GTA V wsiąkłem szybko, tak w to nie mogłem.


Jak widać to wszystko kwestia gustu, bo mi np. TLoU wogóle się nie podoba i mimo dwóch prób nie mogę się do niej przekonać, GTA IV uważam za grę trochę ponad przeciętną i nudnawą (a przy VC kiedyś bawiłem się świetnie), natomiat RDR uważam za absolutne cudo. Oddanie epoki, klimat, szczegóły, historia, zakończenie, jak dla mnie sam miód i czekam z niecierpliwością na kolejną część (tak jak na Castlevanie, a do GTAV się nie zbliżam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra przyjmijmy że GTA5 będzie na PS4 i co wtedy? kupiłem na PS3 w dniu premiery zapłaciłem 42funty (mieszkam w UK) pograłem, fajnie było ale obecnie zmieniłem konsole na PS4. Nawet jak wyjdzie na PS4 to nie zapłacę znów 42funty, choć pewnie cena będzie około 50. Poczekam aż cena spadnie tak do 30 to wtedy kupię. Jak by Rockstar wydał od razu na PS4 to pewnie wiele osób nie kupiło by na PS3 tylko poczekało i kupiło na PS4. Ja tak zrobiłem z AC4. A RDR to już inna bajka za drugą cześć mogę zapłacić te 50 funtów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jako posiadacz RDR mógł bym zapłacić i za wersje Pc jak również za wersję na nowe next geny [pewnie kupię PS4 więc w moim wypadku wersja PS4]
Jeśli dwójka będzie równie dobra to tak samo, kupił bym i w hipotetycznej wersji pc i na konsolę a potem nawet na konsole nowej generacji.

W przypadku wersji PC - oczywiście o ile R* stanął by na wysokości zadania i zrobił porządny port a nie jakiś badziew który by się wiecznie sypał [jak onegdaj GTA4]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2014 o 22:10, Pietro87 napisał:

Jeśli dwójka będzie równie dobra to tak samo, kupił bym i w hipotetycznej wersji pc i
na konsolę a potem nawet na konsole nowej generacji.

Trójka, Redemption było drugim Red Deadem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o sequel/prequel RDR jako "dwójka".
Swoją drogą "Revolvera" tez mam [wersja ps2] chociaż osobiście akurat z tamtej generacji wolałem "Gun"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować