Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Hearthstone - betatest

18 postów w tym temacie

Nie powiedziałbym, że gra jest bardzo zależna od zasobności portfela. Szybko i łatwo, bez płacenia, można więc zdobyć dobre karty. Jeżeli mamy za dużo zbędnych, disenchantujemy i tworzymy sobie te, które chcemy mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry tekst. I ogólnie mam bardzo podobne odczucia co do tej gry. Jest naprawdę uzależniająca, jeszcze do tego dostajemy to wszystko w urokliwej otoczce Warcrafta (z fajnie podłożonymi, polskimi głosami) ale wymagający dopracowania balans, duża losowość i w moim przypadku bardzo małe doświadczenie w podobnych grach karcianych sprawiają, że po prostu cały czas przegrywam. Bardzo często "nie ze swojej winy", gdyż dostaję niedorzeczne karty. Nawet ustalenie "najlepszego" decka, posiłkując się internetowymi poradnikami tego nie zmienia. I tak naprawdę nieważne, czy jestem graczem, który pokazuje się innym jako "pechowy gracz", czy też zwyczajnie nie mam talentu do takich gier, najnormalniej w świecie, powoli mam dość.
Również wydaje mi się, że system gier rankingowych i dobierania graczy wymaga dopracowania. Póki co planuję jeszcze trochę pograć, lecz jeśli nie zauważę w swojej rozgrywce żadnej poprawy, grę po prostu usunę z dysku, bo wywołuje u mnie głównie złość. I później ewentualnie wrócę po premierze, może produkcja będzie nieco bardziej zbalansowana, może więcej graczy zacznie grać i łatwiej będzie znaleźć do grania kogoś tak słabego w karcianki, jak ja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o karcianki komputerowe, to zdecydowanie bardziej przypadła mi do gusty ta od Herosów- chociaż kiedy w nią grałem, to brak balansu bardzo bolał. Heartstone ma mechanikę tak prostą, jak budowa cepa, pole do manewru raczej nie jest zbyt wielkie a wpływanie na zmniejszenie losowości przez dociąg kart jest prawie zerowe- na pewno łowca, może ją trochę zredukować. Po kilku dniach grania uważam, że lepiej pograć w Duel of Champions, ale może moja opinia się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

losowosc i pay2win w karciance? no shit sherlock! wymien mi karcianke, ktora jest nielosowa i nie pay2win.

slawek jak zwykle w formie i wymienia wady gry, ktore sa oczywiste dla danego gatunku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2014 o 16:50, ShingoPL24 napisał:

losowosc i pay2win w karciance? no shit sherlock! wymien mi karcianke, ktora jest nielosowa
i nie pay2win.

slawek jak zwykle w formie i wymienia wady gry, ktore sa oczywiste dla danego gatunku...



Tyle, że w wielu karciankach masz możliwość zwiększenia sobie dociągu, podpatrzenia co przyjdzie ci na rękę i ewentualnego kombinowania co z tym zrobić. W Heartstone tego nie ma. Karcianki nie pay2win? Wszystkie, które nie są CCG (o ile nie mylę terminologii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tyle, że w wielu karciankach masz możliwość zwiększenia sobie dociągu, podpatrzenia co
> przyjdzie ci na rękę i ewentualnego kombinowania co z tym zrobić. W Heartstone tego nie
> ma. Karcianki nie pay2win? Wszystkie, które nie są CCG (o ile nie mylę terminologii).
>
w hearthstone sa dziesiatki kart, ktore zwiekszaja dociag, wiec malo doinformowany jestes. a karcianki w ktorych skladamy wlasna talie to CCG wlasnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby nawet grać na wysokim poziomie w MTG trzeba karty kupić sobie na allegro, aby deck skonstruować wedle swoich potrzeb. Jakby wszyscy gracze grali na standardach kartami tylko i wyłącznie z booster packów to świat byłby dosyć słaby... nie liczę oczywiście draftów.

Natomiast co do samego Hearthstone - grając arenę teoretycznie masz podobną pulę kart co przeciwnik. Jedyne, czym się różnią decki to oczywiście karty dla danej klasy. Jedyne, na co można narzekać to przy niektórych z nich problemy z balansem - Priest i jego op decki mogą być nie do przejścia. Ale każdy ma innego, niewygodnego przeciwnika. Ale jako taka odskocznia od poważnych karcianek, kolejnego matchu w SC II czy raidu w WoWie spełnia swoją rolę. Tylko mam nadzieję, że gra będzie rozszerzana o nowych bohaterów, areny i wiele innych rzeczy do upiększania samej gry, bo grać na tym samym layoucie to tak nudą wieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2014 o 17:02, ShingoPL24 napisał:

w hearthstone sa dziesiatki kart, ktore zwiekszaja dociag, wiec malo doinformowany jestes.
a karcianki w ktorych skladamy wlasna talie to CCG wlasnie


Ja się na takie póki co nie bardzo natknąłem, dlatego póki co manipulacja deckiem jest niewielka. W LCG też składasz własną talię, a nie jest to CCG, także tego (aż sprawdziłem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak ten płacz autora o p2w ma się do statystyk podawanych przez Blizzarda, że 44% graczy z najwyższym rankiem nie wydało ani grosza w sklepie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe jak ten płacz autora o p2w ma się do statystyk podawanych przez Blizzarda, że
> 44% graczy z najwyższym rankiem nie wydało ani grosza w sklepie...

to oznacza, że 56% zapłaciło, a 44% to bezrobotni, którzy mają cały dzień na grind :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja się na takie póki co nie bardzo natknąłem, dlatego póki co manipulacja deckiem jest
> niewielka. W LCG też składasz własną talię, a nie jest to CCG, także tego (aż sprawdziłem).
>

O to to, LCG mają przewagę nad tradycyjnymi TCG i CCG właśnie przez brak losowych kart w dodatkach/zestawach. Przez co każdy może pozwolić sobie na dokładnie te same karty i jeśli dostanie łomot, to na pewno nie przez to, że nie udało mu się trafić czegoś konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam podobne odczucia. Przyjemna gra, daje dużo frajdy, ale wiele rzeczy zwyczajnie wkurza. I tyle już się nagrałem w betę, że chyba więcej gry nie odpalę. Miła przygoda, fajne urozmaicenie w karierze gracza, ale starczy już bluzgania na "złą kartę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus jest taki że od dnia wprowadzenia otwartej bety serwery znowu się sypią, to samo co przy premierze D3, SC2 HotS i pewnie przy RoS będzie, oszczędzają jak mogą na ilości serwerów. Jak zaczęła się zamknięta beta HS to przez tydzień D3 nie działało, ciągłe lagi 3000 ms albo rozłączenia, bo wrzucili dodatkowe tysiące graczy na i tak obciążony serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować