Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Castlevania: Lords of Shadow 2 z "niespodzianką" dla pecetowców

18 postów w tym temacie

Też nie pamiętam o jakichkolwiek problemach z pierwszą częścią na PC - ba, jak na port, to chodziła wyjątkowo gładko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Castlveania: Mirror of Fate HD" - czeski błąd.
Taki dodatek do dwójki to by była wymarzona sprawa :) A nawet jeśli nie jako dodatek, to mam nadzieję, że nie porzucili pomysłu przeniesienia Mirror of Fate na PC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to marnie coś graliście w wersję na pc skoro nie dostrzegliście błędów. ja, ponieważ nie mam przyjemności posiadania pada, grałem za pomocą klawiatury. koszmar. nie chodzi broń Boże o jakąś wyższość sterowania za pomocą pada, tylko o błędy, jakie gra wywalała. kulminacją była jedna zagadka, kiedy posługując się dodatkową szybkością należało przebiec po kwadracie wzdłuż określonego wzoru. aby przejść ów zadanie, należało zmienić domyślne ustawienie klawiatury, bo jednoczesne wciśnięcie "Q" i "A" było dla gry nie do pomyślenia. mam nadzieję, że w przypadku dwójki nie będzie tego typu kwiatków, bo pierwsza część była poza ww. błędami doskonała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogę zarzucić jedynce to to że nie obsługuje padów innych niż ten od XBOXa. Musiałem się bawić z emulatorami by zagrać na padzie. Zanim kupię LoS2, chcę się upewnić że tym razem pady będą działać normalnie....
Na karcie sklepowej Steama jest napisane "Full controller support", podczas gdy normalnie bez cudowania się nie zagra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 razy przechodziłem Castlevanie na pc z padem od ps3 i żadnych blędów nie spotkałem, gra chodzi jak marzenie. Co do klawiatury to chyba da sie ustawić klawisze według własnego uznania ? Mam nadzieję że dzisiaj ruszy preorder na steam, a co ważniejsze że pojawi sie demo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> to marnie coś graliście w wersję na pc skoro nie dostrzegliście błędów. ja, ponieważ
> nie mam przyjemności posiadania pada, grałem za pomocą klawiatury. koszmar. nie chodzi
> broń Boże o jakąś wyższość sterowania za pomocą pada, tylko o błędy, jakie gra wywalała.
> kulminacją była jedna zagadka, kiedy posługując się dodatkową szybkością należało przebiec
> po kwadracie wzdłuż określonego wzoru. aby przejść ów zadanie, należało zmienić domyślne
> ustawienie klawiatury, bo jednoczesne wciśnięcie "Q" i "A" było dla gry nie do pomyślenia.
> mam nadzieję, że w przypadku dwójki nie będzie tego typu kwiatków, bo pierwsza część
> była poza ww. błędami doskonała.
Człowieku. Krótko i na temat: W takie gry (slashery) gra się na padzie. Tak to jakby zupę jeść widelcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Niespodzianka! Zablokowaliśmy na 30 klatek.
Castlevania LoS była jedną z bardzo dobrze przeportowanych gier, nie było problemów z uruchomieniem, jakichś większych bugów uniemożliwiających przejście gry czy też problemów z płynnością a z tego co wiem to dało się odblokować 60 fpsów w castlevani tak samo jak w Dark Soulsie.

CAPTAINCOMMANDO Powiedz to dwóm kumplom gdzie jeden grał na padzie i z niejednym bossem męczył się parę razy a kumpel na klawie poprzechodził prawie każdego za pierwszym razem (no tego nie mam jak udowodnić ale taka jest rzeczywistośc) wiec nie wciskaj że lepiej gra się na padzie bo każdy gra na tym na czym lubi i gra mu się przyjemniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2014 o 14:54, CAPTAINCOMMANDO napisał:

Człowieku. Krótko i na temat: W takie gry (slashery) gra się na padzie. Tak to jakby
zupę jeść widelcem.

Złośliwy powiedział by to tak jakby w FPS''a grac padem ;)
Cóż, portowanie sterowania na K+M to nie Mission Impossible, trzeba tylko chcieć/umieć - a jak się koncertowo zrypie sterowanie to żaden pad ci nie pomoże. Co do samej obsługi z pomocą K+M, to jest tak samo jak w przypadku pada: wszystko zależy od jakości sprzętu.

PS To samo mówiło się o bijatykach -to znaczy mówili dyletanci, którzy w życiu nie używali arcade stick''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2014 o 18:03, zadymek napisał:

> Człowieku. Krótko i na temat: W takie gry (slashery) gra się na padzie. Tak to jakby
> zupę jeść widelcem.
Złośliwy powiedział by to tak jakby w FPS''a grac padem ;)


Trochę jakby kulą w płot bo gra się całkiem dobrze, choć celowanie oczywiście mniej dokładne i wygodne. W slashery bez pada to natomiast koszmar, kiedyś miałem "przyjemność" grać w DMC4 na klawie. Nawet tego nie będe komentował.

Dnia 03.02.2014 o 18:03, zadymek napisał:

Cóż, portowanie sterowania na K+M to nie Mission Impossible, trzeba tylko chcieć/umieć
- a jak się koncertowo zrypie sterowanie to żaden pad ci nie pomoże.


Mógłbyś podać jakiś sensowny (nie zrypany) schemat mapowania na K+M tego sterowania z Castlevanii? Takie są potrzebne:
- rozglądanie
- poruszanie
- atak bezpośredni
- atak obszarowy
- atak artefaktem
- wybór artefaktu (4 możliwości)
- skok
- blok/unik (podczas poruszania)
- złap/użyj
- włącz/wyłącz magię światła
- włącz/wyłącz magię ciemności
- absorbuj magię światła
- absorbuj magię ciemności
- pauza/menu - to może być ESC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2014 o 20:49, Namaru napisał:

Mógłbyś podać jakiś sensowny (nie zrypany) schemat mapowania na K+M tego sterowania z
Castlevanii? Takie są potrzebne:
- rozglądanie
/ciach/
- absorbuj magię ciemności

W sumie nie najgorszy interfejs jak na port, X-Men Origins bardziej łamał paluchy. Abstrahując od technicznych niedoróbek, całkiem komfortowo grało mi się używając myszy (rozglądanie), strzałek (poruszanie) i wszystkiego wokół - przy czym "wokół" tyczy się klasycznego keyboard''a, Marauder wylądował na półce: ogólnie coś nieprzyjazne slasherom jest toto.
atak bezpośredni -LMB
RMB- skok
atak obszarowy -MMB (rolka)
atak artefaktem -End
wybór artefaktu (4 możliwości) -Num1-4
blok -Num0
włącz/wyłącz magię światła -PgUp
włącz/wyłącz magię ciemności -PgDn
Enter-złap/użyj
absorbuj magię światła / absorbuj magię ciemności -tu nie pamiętam, nie pamiętam też czy gra (demo) pozwalała na kombinacje klawiszy (Dark Souls pozwala) ale dał bym cokolwiek bo to zdaje się mało dynamiczne akcje. Niestety nie dało się wykorzystać moich ulubionych: Delete i [głowy nie dam] Ctrl:(
Ale odpowiednia aplikacja typu AutoHotkey może zdziałać cuda:)

Dnia 04.02.2014 o 20:49, Namaru napisał:

- pauza/menu - to może być ESC

albo Space

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować