Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Byli pracownicy Ubisoftu chcą odtworzyć całą Ziemię za pomocą dronów

21 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Byli twórcy Assassin’s Creed i Far Cry, Julien Cuny i Louis-Pierre Pharand założyli nowe studio, Pixyul. Ich celem jest stworzenie produkcji łączącej cechy gier akcji, RPG i survivalu, z wykorzystaniem dronów, które mają odtworzyć mapę całego świata.

Przeczytaj cały tekst "Byli pracownicy Ubisoftu chcą odtworzyć całą Ziemię za pomocą dronów" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2014 o 14:29, Nhor napisał:

Brzmi tak cudownie, że coś musi pójść nie tak


Z niechęcią muszę się zgodzić - gra brzmi zbyt pięknie, by mogło się to udać. Ale kto wie, jeszcze nie tak dawno twierdzono, że ciężko będzie kiedykolwiek zmieścić komputer w mieszkaniu. Teraz mój telefon ma większe możliwości niż mój pecet sprzed kilku lat.

W każdym razie życzę twórcom szczęścia i chyba nawet dorzucę cegiełkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brzmi naprawdę świetnie, co raz więcej genialnych pomysłów na gry. Problem, że przydałoby się więcej osób od technologii. Nie wiem Jak wy, ale ja chciałbym taki sprzęt ja był w pewnym anime - Sword Art Onlie (swoją drogą polecam ;) ) - gdyby ktoś przedstawił taki sprzęt jedynie co mógłbym zrobić to przytoczyć mema: "Sh*t up and take my money"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2014 o 14:40, Accele napisał:

Brzmi naprawdę świetnie, co raz więcej genialnych pomysłów na gry. Problem, że przydałoby
się więcej osób od technologii. Nie wiem Jak wy, ale ja chciałbym taki sprzęt ja był
w pewnym anime - Sword Art Onlie (swoją drogą polecam ;) ) - gdyby ktoś przedstawił taki
sprzęt jedynie co mógłbym zrobić to przytoczyć mema: "Sh*t up and take my money"

Tiaaa, a potem byś wyszedł, raz dostał w twarz od kampera przy spawnie i tyle by z ciebie było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawią mnie dwie rzeczy.
1. Czy będą odtwarzać bardziej ekstremalne regiony jak oba bieguny czy dno morza.
2. Jak mają zamiar załatwić pozwolenia w krajach które... cóż powiedzmy do najmilszych nie należą. Taka Korea północna uznała by to pewnie za sztuczkę Amerykanów by zdobyć dane wywiadowcze, podobnie pewnie Chiny czy Rosja. Co z krajami Arabskimi i Afryką?
Ogólnie o ile brzmi bardzo fajnie to jest ciut nierealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie oni pierwsi wpadli na pomysł odtworzenia całej Ziemi. Jest taka gierka Anteworld, która od początku posiada odtworzoną planetę, tylko wciąż nie ma wielu zasadniczych elementów jak rzeki, jeziora czy biomy. Używa do tego map Google jeśli się nie mylę. Jak sobie poszukacie to znajdziecie demko technologiczne tej produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2014 o 15:14, Dragoniasek napisał:

Bardzo jestem ciekaw jak zareaguje Al-Kaida, kiedy zobaczą drony wesoło latające nad
ich kryjówkami :)


Jak to jak? Bardzo ochoczo przyklasnie pomyslowi. W koncu dostana w lapki najlepszy polygon bojowy jaki mozna sobie wyobrazic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2014 o 14:55, Hubi_Koshi napisał:

1. Czy będą odtwarzać bardziej ekstremalne regiony jak oba bieguny czy dno morza.


Oceany, które zajmują 71% powierzchni planety, nie będą rekonstruowane w taki sam sposób, jak lądy – zostaną one stworzone proceduralnie.

Dnia 04.02.2014 o 14:55, Hubi_Koshi napisał:

2. Jak mają zamiar załatwić pozwolenia w krajach które... cóż powiedzmy do najmilszych
nie należą.


nie wszystko zostanie odtworzone – np. bazy wojskowe czy terytoria, na których obowiązują prawne zakazy.

Przecież wszystko masz podane w newsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2014 o 15:42, Ring5 napisał:

Przecież wszystko masz podane w newsie.

Mam za swoje za nie czytanie XD
Mhm... co do drugiego punktu to w takim razie trochę przesadzają że odtworzą całą Ziemię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2014 o 16:13, mrmaggots napisał:

A komu to potrzebne, a dlaczego...

Gdyby wszyscy mieli taki tok myślenia, to dalej siedzielibyśmy w jaskini i okładali wiewiórki patykami. Skoro mogą, to niech robią, a nuż wymyślą jakiś dobry użytek dla tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe ile miejsca na dysku to zajmie
Zanim tak ambitny projekt zostanie ukończony, minął lata, z a tym coraz lepsze i szybsze technologie - w tym grube, grube dyski twarde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten projekt w ogóle zostanie zrealizowany, to będzie zbyt wiele białych plam, by można było mówić o sukcesie. Chiny, Kuba, Korea Północna, Rosja i wiele innych krajów nie pozwolą na tego typu szpiegowanie. Bo tak to właściwie trzeba nazwać. Generalnie twórcy proszą się o pozew zbiorowy ws. naruszenia prywatności czy wręcz szpiegostwa. O ile Google może sobie pozwolić, by wysupłać kasę na przekonanie wahających się władz, o tyle mały deweloper jest skazany na porażkę. Czym innym jest szczegółowe odtworzenie jakiegoś neutralnego terenu (np. terenu parku narodowego, pustyni, mniejszych miast i małych państw nastawionych na turystykę), o tyle nie widzę większych szans na realizację choćby 50% ambitnych planów. To wszystko dym w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować