Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy Alistair powróci jako towarzysz w Dragon Age: Inkwizycja?

32 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2014 o 17:04, Thalanthas napisał:

Błagam was, nie zamieniajcie się w onet lub inne gówno.

Na to raczej już za późno, od długiego czasu mają takie newsy. A ponoć Krzysztof Knicz mówił, że nie zarabiają na kliknięciach w newsy...

Alistair nie może się pojawić jako towarzysz, bo to by nie pasowało do jego roli. Nawet w kanonie Bioware z komiksów jest on królem. Musieliby zignorować wybory graczy, więc raczej ograniczą go tylko do krótkiej obecności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem nie będzie się grało jej synem i głównego bohatera z poprzedniej części? Ten kto przeszedł będzie wiedział o co chodzi :P Mogę być w błędzie od niedawna śledzę newsy o tej części :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2014 o 17:40, Fred778 napisał:

Przypadkiem nie będzie się grało jej synem i głównego bohatera z poprzedniej części?
Ten kto przeszedł będzie wiedział o co chodzi :P Mogę być w błędzie od niedawna śledzę
newsy o tej części :P


Za krótki okres, chyba że

Spoiler

nie przeszkadza ci gra +/- 10-latkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2014 o 17:40, Fred778 napisał:

Przypadkiem nie będzie się grało jej synem i głównego bohatera z poprzedniej części?
Ten kto przeszedł będzie wiedział o co chodzi :P Mogę być w błędzie od niedawna śledzę
newsy o tej części :P

Nie bo równie dobrze możesz nie pomóc Morigan. Postacią gracza będzie nowa postać - założyciel nowej inkwizycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:\ ehh... trudno mi sie pogodzic ze Alistaira nie bedzie w grupie. Potwierdzam ze postac Alistaira zarowno Morrigan mialy bardzo "barwną" osobowosc w grze gdzie raczyc wspomne bywaly przez to momenty zabawne jak i te zaskakujace, bardzo mocno przywiazalam sie do tych postaci, nie zapominajac o naszej religijnej (dosc bardzo) towarzyszce, byly to postacie z ktorymi wg mnie milo spedzalo sie caly przebieg gry. Ciekawe czy w DA:inkwizycja beda tez towarzysze z takimi "barwnymi" cechami osobowosci, gdzie najbardziej zachwycily mnie cechy Alistaira.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2014 o 16:41, Martius0 napisał:

Biorąc pod uwagę to czym są duchy i demon w Dragon Age to nie za bardzo.

Jak to zmienia postać rzeczy?

Dnia 05.02.2014 o 16:41, Martius0 napisał:

Równie dobrze nazwy demonów powinny być tak przetłumaczone.

Tzn. jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2014 o 12:34, LaplaceNoMa napisał:

Jak to zmienia postać rzeczy?

Demony są odzwierciedleniem negatywnych emocji i cech ludzi, duchy odwrotnie - tych pozytywnych. Słabszych demonów i duchów jest więcej niż jeden, nie noszą one żadnych imion. Niektóre silniejsze demony je mają a "Justynian" nie, wpis na wiki praktycznie to potwierdza.
"Justice" is not a name, it is an identity. Not all the denizens of the Fade identify with darker emotions like rage and pride. Some embody the nobler qualities found in humanity: faith, hope, compassion, valor, and justice
W kontynuacji staje się "Vengeance", w Origins chyba może jeszcze spotkać "Valor". Nie jestem pewien ale tego już pewnie nie przetłumaczyli bo kogo obchodzą takie szczegóły i konsekwentność.

Dnia 20.10.2014 o 12:34, LaplaceNoMa napisał:

> Równie dobrze nazwy demonów powinny być tak przetłumaczone.

Nasi tłumacze są bardzo kreatywni. Może Gniew na Gniewus albo Żądza na Żądnica? Widziałem już różne pokazy kreatywności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2014 o 19:20, Martius0 napisał:

Demony są odzwierciedleniem negatywnych emocji i cech ludzi, duchy odwrotnie - tych pozytywnych.
Słabszych demonów i duchów jest więcej niż jeden, nie noszą one żadnych imion. Niektóre
silniejsze demony je mają a "Justynian" nie, wpis na wiki praktycznie to potwierdza.

Ach, tak zapomniałem o tym.

Dnia 20.10.2014 o 19:20, Martius0 napisał:

Nasi tłumacze są bardzo kreatywni. Może Gniew na Gniewus albo Żądza na Żądnica? Widziałem
już różne pokazy kreatywności.

Raczej w Polskim języku dziwnie byłoby po prostu "nazywać się" "sprawiedliwość".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2014 o 21:30, LaplaceNoMa napisał:

Raczej w Polskim języku dziwnie byłoby po prostu "nazywać się" "sprawiedliwość".

Wiem, że dosłowne tłumaczenie to też nie najlepsze wyjście ale moim zdaniem bardziej by pasowało przez wyżej wymieniony powody. Dorabianie imienia dla postaci która go nie ma jest dla mnie dziwnym podejściem. Myślałem nad może "Duch sprawiedliwości" ale to pewnie wymagałoby grzebania w kodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować