Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

"Wiedźmin 3 skazany na sukces", nowa gra 11bit Studios ma "olbrzymi potencjał"

8 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

Marek Ziemak i Maciej Szcześnik co prawda opuścili szeregi CD Projekt RED, ale zapewniają, że Wiedźminowi 3 to nie zaszkodzi. Jednocześnie zacierają ręce na myśl o pracach nad nową grą w 11bit Studios.

Przeczytaj cały tekst ""Wiedźmin 3 skazany na sukces", nowa gra 11bit Studios ma "olbrzymi potencjał"" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużą i oczarowującą grą z własnym światem jest właśnie Wiedźmin. Idealnie Red`zi wykorzystali historię Sapkowskiego. Mieli idealną podkładkę świata, który istniał własnym życiem. Mieli potwory, miasta, ludzi. Wystarczy teraz dać ludziom otwarty świat i naszpikować go zadaniami które powinny pasować do charakteru wiedźmina pokazanego w książce. I z tego co czytam udaje im się to idealnie.
Nie znam gry z tak idealnie opisaną historią wraz z otwartym światem. Skyrim, Gothic, ME,DA. Tam ciągle mi czegoś brakuje. Tutaj dzięki ofc Sapkowskiemu mamy możliwość rozwijania wiedzy nad światem w którym toczy się cała historia. A Red`zi pozwalają nam w tym świecie "pobiegać". Gdyby tak ktoś jeszcze sandboxa w Śródziemiu zrobił :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie Robią Bardzo dobrą robotę, i widać to nawet na tych krótkich filmikach które nam pokazali. Mam tylko nadzieje ze Wiedźmin 3 pójdzie mi na mojego blaszanego kolegę.:) A myślę ze raczej tak :) Może troszkę gorzej będzie z grafiką ale i tak na wysokich ustawieniach powinno mi polecieć:) Czekam na tą grę z wielką chęcią. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dużą i oczarowującą grą z własnym światem jest właśnie Wiedźmin. Idealnie Red`zi wykorzystali
> historię Sapkowskiego. Mieli idealną podkładkę świata, który istniał własnym życiem.
> Mieli potwory, miasta, ludzi. Wystarczy teraz dać ludziom otwarty świat i naszpikować
> go zadaniami które powinny pasować do charakteru wiedźmina pokazanego w książce. I z
> tego co czytam udaje im się to idealnie.
> Nie znam gry z tak idealnie opisaną historią wraz z otwartym światem. Skyrim, Gothic,
> ME,DA. Tam ciągle mi czegoś brakuje. Tutaj dzięki ofc Sapkowskiemu mamy możliwość rozwijania
> wiedzy nad światem w którym toczy się cała historia. A Red`zi pozwalają nam w tym świecie "pobiegać".

No nie był bym taki pewien. Skyrim jest akurat grą, której świat jest lepiej opisany niż ten z Wiedźmina. W Wiedźminie przykładowo nie znamy wierzeń mieszkańców, dokładnej historii itd. W Skyrimie wystarczy zajrzeć do książki i już mamy historię danego kraju. Znamy wierzenia różnych narodowości. Można cieszyć się znając wszystkich 8 (lub 9 jak kto woli) bogów i 16 daedr. Skyrim jest gorszy od wieśka na pewno pod względem fabuły i dynamiki walk. I w zasadzie oigólnie dynamiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2014 o 19:35, Primo3001 napisał:

No nie był bym taki pewien. Skyrim jest akurat grą, której świat jest lepiej opisany
niż ten z Wiedźmina. W Wiedźminie przykładowo nie znamy wierzeń mieszkańców, dokładnej
historii itd. W Skyrimie wystarczy zajrzeć do książki i już mamy historię danego kraju.
Znamy wierzenia różnych narodowości. Można cieszyć się znając wszystkich 8 (lub 9 jak
kto woli) bogów i 16 daedr. Skyrim jest gorszy od wieśka na pewno pod względem fabuły
i dynamiki walk. I w zasadzie oigólnie dynamiki.


Co z tego, że można sobie czytać jakieś tam książki, skoro sam świat jest pusty i nieciekawy?
Wiedźmin jest może odrobinę liniowy ale dzięki temu gra nie nuży i chce się grać dalej, w przeciwieństwie do serii TES.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 19:35, Primo3001 napisał:

No nie był bym taki pewien. Skyrim jest akurat grą, której świat jest lepiej opisany
niż ten z Wiedźmina. W Wiedźminie przykładowo nie znamy wierzeń mieszkańców, dokładnej
historii itd. W Skyrimie wystarczy zajrzeć do książki i już mamy historię danego kraju.
Znamy wierzenia różnych narodowości. Można cieszyć się znając wszystkich 8 (lub 9 jak
kto woli) bogów i 16 daedr. Skyrim jest gorszy od wieśka na pewno pod względem fabuły
i dynamiki walk. I w zasadzie oigólnie dynamiki.

Czytałeś ty kiedyś książkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2014 o 22:01, Gi-zas napisał:

Czytałeś ty kiedyś książkę?


A my tu rozmawiamy o ksiazkach czy o grach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czytałeś ty kiedyś książkę?

Tak. czytałem wszystkie części łącznie z dodatkowymi opowiadaniami i Sezonem Burz. mimo to uważam, że więcej można wiedzieć o świecie TES. Jeżeli chodzi o bogów, to z sagi zapamiętałem tylko boginę Melitele i Vejopatisa z gry. Po pierwszym zagraniu w TES''a znałem już kilku, a teraz znam wszystkich. Znam też dokładnie historię Cesarstwa Tamriel, a nie wiem zbyt dobrze historii Redanii, Temerii ani Nilfgaardu. Obydwa światy są świetne i obydwa są dobrymi podwalinami pod powieść czy grę, jednak mi się bardziej podoba świat TES. Ten z wiedźmina cechuje się naturalizmem i jest mniej optymistyczny od tego TES''owego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować