Zaloguj się, aby obserwować  
Filip92

Najlepsze drukarki i najtańsze tusze - Tamat ogólny oraz porady

275 postów w tym temacie

Ja polecam kupić czarno-białą drukarke laserową (mam lexmarka E120) i kolorową atramentówkę (mam HP DeskJet 930C). Chociaż jeżeki ktoś mało drukuje to lepiej kupic tylko kolorową atramentówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam brothera dcp-115c i sobie go chwalę pojemnik tuszu czarnego idzie na wagon papieru, zdjęć może nie drukuje rewelacyjnie ale nie potrzebuję tego. Skaner skanuje dobrze i tak nie używam rozdziałki większej niż 400x400dpi a ustawić można dużo więcej ;] jak ktoś chce taniego kombajna polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na kupnie drukarki, do 250 zł w górnych granicach. Mam ja na razie na oku 2 HP''ki:

- http://www.gvcnet.pl/?mod=5&id=510 - 135 zł
- http://www.gvcnet.pl/?mod=5&id=722 - 170 zł

Drukarkę potrzebuję jak najprostszą, aby wydrukować najczęściej jakiś tekst (czasem też zdjęcie itp.), żeby można było ją poużywać przez dłuższy czas bez zbędnych problemów i awarii.
Czy te dwie powyższe nadawały by się do tego i czy polecacie jakieś inne ... Z tego co do tej pory słyszałem, to HP było by najlepszym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2007 o 10:43, GeoT napisał:

> /.../> Z sublimacyjną nie miałem do czynienia jeszcze, /.../

No to ja już miałem do czynienia z drukarką termosublimacyjną Samsunga. Nadspodziewanie dobrze się sprawuje. Jeszcze nie opanowałem wszystkiego, ot, proste odbijanie prawie nieobrobionych zdjęć z komórki i kamery internetowej (niewiele, bo z pakietu startowego na 10 zdjęć, ale już widzę, że jakość będzie całkiem dobra. Bardzo fajna zabawa. Cena jednego zdjęcia wychodzi około 1,15 zł, ale za to natychmiast. Mogę polecić ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej chciałbym kupis sobie niedrogą drukarke laserową .. kolorową...
chciałbym aby była aby drukowała ładnie... moze nwet wolno drukowac ale aby było wszystko ładnei itd.
chce aby mi starczyła na dłuuugi czas...
nom a cena jak najnizsza.. przynajmniej aby nie była z tych wygurowanych
pomózcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 15:51, Chester001 napisał:

hej chciałbym kupis sobie niedrogą drukarke laserową .. kolorową...

A co chcesz drukować i ile tego?
Bo odpowiedź również od tefo zależy.
Jeśli tekst - to tanią laserówkę czarno-białą, jest ich trochę do wyboru...
Jeśli zdjęcia - to osobiście polecam drukarkę termosublimacyjną Samsunga SPP 2020, koszt jednego zdjęcia 10x15 wychodzi około złotówki z małymi groszami.
Jeśli wszystko w kolorze, to musisz pogodzić się z tym, że będzie drogo (naprawdę drogo, minimum 1800 zł) a przejścia tonalne słabe i mimo koloru raster będzie widoczny. Wymiana kolorowego toneru to około 600 zł...
Ja bym odradzał, ale może GeoT odpowie więcej, on już kupił kolorową laserówke :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2007 o 18:27, KrzysztofMarek napisał:

Jeśli tekst - to tanią laserówkę czarno-białą, jest ich trochę do wyboru...

text tez chce np ksiazki sobie wydrukowac eBooki.. oraz grafike... (czarnobiała)

Dnia 24.03.2007 o 18:27, KrzysztofMarek napisał:

Jeśli zdjęcia - to osobiście polecam drukarkę termosublimacyjną Samsunga SPP 2020, koszt jednego
zdjęcia 10x15 wychodzi około złotówki z małymi groszami.

-- a ile ta drukarka kosztyuje??

Dnia 24.03.2007 o 18:27, KrzysztofMarek napisał:

Jeśli wszystko w kolorze, to musisz pogodzić się z tym, że będzie drogo (naprawdę drogo, minimum
1800 zł) a przejścia tonalne słabe i mimo koloru raster będzie widoczny. Wymiana kolorowego
toneru to około 600 zł...

ja mam MAX 800 zł.... wydac na drukarke...

Dnia 24.03.2007 o 18:27, KrzysztofMarek napisał:

Ja bym odradzał, ale może GeoT odpowie więcej, on już kupił kolorową laserówke :-D


no jak juz bede miał to bede szalał z drukowaniem bo to bedzie moja pierwsza drukarka i chciałbym kupić coś lepszego... i w maire taniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2007 o 18:27, KrzysztofMarek napisał:

Jeśli tekst - to tanią laserówkę czarno-białą, jest ich trochę do wyboru...

text tez chce np ksiazki sobie wydrukowac eBooki.. oraz grafike... (czarnobiała)

Dnia 24.03.2007 o 18:27, KrzysztofMarek napisał:

Jeśli zdjęcia - to osobiście polecam drukarkę termosublimacyjną Samsunga SPP 2020, koszt jednego
zdjęcia 10x15 wychodzi około złotówki z małymi groszami.

-- a ile ta drukarka kosztyuje??

Dnia 24.03.2007 o 18:27, KrzysztofMarek napisał:

Jeśli wszystko w kolorze, to musisz pogodzić się z tym, że będzie drogo (naprawdę drogo, minimum
1800 zł) a przejścia tonalne słabe i mimo koloru raster będzie widoczny. Wymiana kolorowego
toneru to około 600 zł...

ja mam MAX 800 zł.... wydac na drukarke...

Dnia 24.03.2007 o 18:27, KrzysztofMarek napisał:

Ja bym odradzał, ale może GeoT odpowie więcej, on już kupił kolorową laserówke :-D


no jak juz bede miał to bede szalał z drukowaniem bo to bedzie moja pierwsza drukarka i chciałbym kupić coś lepszego... i w maire taniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 19:05, Chester001 napisał:


> Jeśli tekst - to tanią laserówkę czarno-białą, jest ich trochę do wyboru...
text tez chce np ksiazki sobie wydrukowac eBooki.. oraz grafike... (czarnobiała)
> Jeśli zdjęcia - to osobiście polecam drukarkę termosublimacyjną Samsunga SPP 2020, koszt
jednego
> zdjęcia 10x15 wychodzi około złotówki z małymi groszami.
-- a ile ta drukarka kosztyuje??
> Jeśli wszystko w kolorze, to musisz pogodzić się z tym, że będzie drogo (naprawdę drogo,
minimum
> 1800 zł) a przejścia tonalne słabe i mimo koloru raster będzie widoczny. Wymiana kolorowego

> toneru to około 600 zł...
ja mam MAX 800 zł.... wydac na drukarke...
> Ja bym odradzał, ale może GeoT odpowie więcej, on już kupił kolorową laserówke :-D

no jak juz bede miał to bede szalał z drukowaniem bo to bedzie moja pierwsza drukarka i chciałbym
kupić coś lepszego... i w maire taniego



spójrz na tę drukarkę 811zł http://www.ceneo.pl/321926

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 19:36, Adamzzz napisał:

A nie wiecie ile kosztuje tusz do drukarki Epson Stylus D78?


Wejdź na www.ceneo.pl tam wszystko znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 19:23, Pako007 napisał:

Szczerze to POLECAM drukarki EPSON-a są niezawodne, a HP są przereklamowane...a i nie kupujcie
Lexmark-ów.

a mozesz w kilku zdanaich uzasadnić swoją wypowiedz ?
bo wiesz ja tez moge napisc nie kupujecie intela bo jet przerelamowany tylko AMD i juz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 20:02, Chester001 napisał:

> Szczerze to POLECAM drukarki EPSON-a są niezawodne, a HP są przereklamowane...a i nie
kupujcie
> Lexmark-ów.
a mozesz w kilku zdanaich uzasadnić swoją wypowiedz ?
bo wiesz ja tez moge napisc nie kupujecie intela bo jet przerelamowany tylko AMD i juz :/


W HP płacisz za rozreklamowaną markę, a w Lexmarkach(przynajmniej w niższych modelach-nie interesowałem się wyższymi) przy zakupie drukarki licz się z tym,że tusz do niej jest od niej ciut droższy...miałem taką sytuację.Ogólnie teraz mam EPSON-a DX4850(kombajn) i jestem z niego bardzo zadowolony-szybki wydruk,tusz nie jest rozmazany i ma czytnik kart pamięci(ale to już gadżet taki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 20:08, Chester001 napisał:


>
>
> spójrz na tę drukarkę 811zł http://www.ceneo.pl/321926

no chyba coś nie tego kolego jestes.. za 800 zł to mozna juz kupic kolorową laserówke... mi
chodzi aby była tania i dobra...


No wiesz tania i dobra często te dwa określenia nie idą w parze...no ale zdarzają się wyjątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować