Zaloguj się, aby obserwować  
Filip92

Najlepsze drukarki i najtańsze tusze - Tamat ogólny oraz porady

275 postów w tym temacie

Dnia 05.06.2007 o 19:14, krzysiek253 napisał:

Witam! Jaka drukarkę atramentową polecilibyście mi kupić?

Atramentową odradzam, lepsza laserowa. Czarno-biała, ale naprawdę są lepsze, wygodniejsze i wielokrotnie tańsze w eksploatacji. Poszukaj Kyocery za 400 zł, wydrukujesz na dołączonym tonerze około 6000 strom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro to temat o najlepszych drukarkach to ja może powiem o złej drukarce takie ostrzeżenie: ja mam Canon S200 i jestem bardzo niezadowolony. Cena druku jednej kartki wychodzi średnio 1zł ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 11:57, Dominik000 napisał:

Jeśli ktoś ma dylemat to w Enterze jest test drukarek i chyba tuszów, za 6,90zł. Ja
kupię ale również dla 60 paru mini gierek.

O ile ja się orientuję, to Enter właśnie zbankrutował. Postawił na złą drukarkę? ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problemik z drukarką Brother. Kiedy chcę drukować to pisze że przyjmuje dane i nic za chwilę piszę komunikat że drukowanie tego elementu nie powiodło się, i nie wiem co robić. Ksero robi dobrze ale drukować nie chce.Co robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym prosic o radę użytkowskików tych drukarek, badz osób znających się na tego typu sprzęcie:

Lexmark E120, Samsung ML-2010P/PR, Samsung ML-2510, HP LaserJet 1018, Canon LBP-2900, Brother HL 2032

Którą watro wybrać, jezeli zależy mi oszczędnym ekspatowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem , mianowicie po dlugim czasie nie uzywania drukarki (canoni320) prawdopodobnie zaschly dysze . Jak mam je odetkac/przepchac , bo uzywa tylko jednego koloru zamiast dwoch ?
P.S z gory dzieki za fatyge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powitał. No i w końcu zawitałem do tego tematu, aby uzyskać pomoc...
Szukałem na allegro jakiejś taniej drukarki laserowej w cenie 100-300 zł, ale niestety w drukarkach kompletnie się nie orientuję - a żadnego bubla raczej wybrać bym nie chciał. No i tu moje pytanie - mógłbym liczyć na waszą pomoc przy wyborze? Byłbym wdzięczny za parę linków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 11:49, WorldWar3PL napisał:

Powitał. No i w końcu zawitałem do tego tematu, aby uzyskać pomoc...
Szukałem na allegro jakiejś taniej drukarki laserowej w cenie 100-300 zł, ale niestety w drukarkach
kompletnie się nie orientuję - a żadnego bubla raczej wybrać bym nie chciał. No i tu moje pytanie
- mógłbym liczyć na waszą pomoc przy wyborze? Byłbym wdzięczny za parę linków :)

Polecam nową, HP, Xeroxa lub Brother.
Bliższe dane na np. www.skapiec.pl


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 20:47, KrzysztofMarek napisał:

Polecam nową, HP, Xeroxa lub Brother.
Bliższe dane na np. www.skapiec.pl

A można prosić o jakieś konkretne modele? Chyba, że pomiędzy tymi wszystkimi modelami jakichś większych różnic nie ma..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 20:59, WorldWar3PL napisał:

> Polecam nową, HP, Xeroxa lub Brother.
> Bliższe dane na np. www.skapiec.pl
A można prosić o jakieś konkretne modele? Chyba, że pomiędzy tymi wszystkimi modelami jakichś
większych różnic nie ma..

Większych różnic nie ma. Drukarki laserowe niewiele się różnią - ja mam w domy trzy: najwolniejsza i najstarsza, HP LaserJet 5L szybsza, HP LaserJet 1010 i jeszcze szybsza HP LaserJet 1150. Wybór drukarki zależy od potrzeb. Jeśli komuś się nie śpieszy, wystarczy wolniejsza, w końcu, czy na minutę wydrukuje się 6 stron, czy 12 nie odgrywa większej roli w domowym użytkowaniu. Jeśli drukarka jest szybsza a w praktyce różni sie pokrywką na szufladę z papierem i drukuje nie 12 a 14 kartek, za to jest dwa razy droższa, to po co przepłacać?
HP. Xerox czy Brother to znane i dobre firmy, robiące dobre drukarki. Praktycznie bez większych różnic. Możesz śmiało wybierać model, który Ci się spodoba. Tylko toner startowy starczy Ci zaledwie na jakieś 500-1000 stron, później będziesz musiał kupić "normalny" na 2500 stron.
Aha, sprawdź jeszcze, czy masz wolne wejście USB, bi zwykle te tanie mają tylko takie połączenie z komputerem, równoległe już wychodzi z użycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HP PSC 1510 i nie jestem z niej bardzo zadowolony. Ma dużo funkcji, lecz cały czas bierze kartkę próbną i często kartka zacina się gdzieś w obudowie, ale kolory i obsługa są łatwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 21:35, PJ MW napisał:

/.../, ale kolory i obsługa
są łatwe.

Tanie drukarki kolorowe atramentowe, to zwykle tandeta. Drogie są lepsze, ale w warunkach domowych mało użyteczne. Jak drukuje się codziennie kilka stron, to służą długo, ale rujnują kieszeń (tusze są drogie i starczają na krótko), jak zostawia się na kilkanaście dni, to ciężko oczyścić dysze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 21:41, KrzysztofMarek napisał:

> /.../, ale kolory i obsługa
> są łatwe.
Tanie drukarki kolorowe atramentowe, to zwykle tandeta. Drogie są lepsze, ale w warunkach domowych
mało użyteczne. Jak drukuje się codziennie kilka stron, to służą długo, ale rujnują kieszeń
(tusze są drogie i starczają na krótko), jak zostawia się na kilkanaście dni, to ciężko oczyścić
dysze...


Moja kosztowała 400 zł. To dużo czy mało, bo się na tym nie znam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 21:43, PJ MW napisał:

> > /.../,> Moja kosztowała 400 zł. To dużo czy mało, bo się na tym nie znam?

Średnio. Za tyle możesz mieć przyzwoitą czarno-biała laserową. Ja wolę laserową, ale to rzecz gustu, potrzeb i pieniądzy ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować